Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-01, 20:21 Kamila Zroślak

Prokurator chce 10 lat więzienia dla Wojciecha M. Pełnomocnik rodziny ofiary dokłada jeszcze pięć!

Jaki wyrok za zabójstwo usłyszy Wojciech M.? Fot. ilustracyjnie/pixabay.com
Jaki wyrok za zabójstwo usłyszy Wojciech M.? Fot. ilustracyjnie/pixabay.com
Zakończył się głośny proces Wojciecha M. - syna jednego z bydgoskich adwokatów. Młody mężczyzna oskarżony jest o śmiertelne ranienie nożem swojego rówieśnika. Do tragedii doszło w Olimpinie pod Bydgoszczą.
- Godzę się z faktem, że będę siedział w więzieniu, ale nie mogę pogodzić się ze śmiercią człowieka i nie pogodzę się w tym do końca życia - mówił oskarżony 17-latek.

Prokurator domaga się dla Wojciecha M. 10 lat pozbawienia wolności więzienia oraz zadośćuczynienia dla rodziców zabitego Patryka. Ich pełnomocnik chce, by Wojciech M. odpowiadał za zabójstwo.

- Wnoszę o wymierzenie oskarżonemu kary 15 lat pozbawienia wolności - mówi mecenas Łukasz Rybak.

Zdaniem obrońcy Wojciecha M. podnoszenie oskarżonemu kary pozbawienia wolności, to kara niegodziwa, która nie spełni funkcji resocjalizacyjnej.

- Śmierć Patryka była efektem scysji, do której doszło pomiędzy rówieśnikami, a w którą wmieszał się też oskarżony. Noża miał użyć w obronie jednego z kolegów. Nastolatek nigdy wcześniej nie był karany - przekonywał sąd mecenas Janusz Mazur.

Wyrok w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu.
Prokurator domaga się 10 lat więzienia dla Wojciecha M. Pełnomocnik rodziny ofiary chce dołożyć jeszcze pięć! (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-25, godz. 12:00 Magazyn nielegalnego tytoniu zlikwidowany w Golubiu-Dobrzyniu Sprzedaż ponad 4 ton nielegalnego tytoniu uniemożliwiła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z policją z gminy Golub-Dobrzyń. Gdyby ... » więcej 2020-01-25, godz. 09:25 Fotografie, przedwojenne gazety i mundury Błękitnej Armii na wystawie w Grudziądzu „Powrót Grudziądza do Macierzy” - to tytuł wystawy otwartej w grudziądzkim muzeum. Ekspozycja składa się prawie w całości z zachowanych pamiątek związanych z ... » więcej 2020-01-25, godz. 07:32 Nie bij mnie, kochaj mnie! Akcja przeciw przemocy wobec dzieci we Włocławku Włocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję przeciw przemocy wobec dzieci. W mieście pojawią się pluszowe misie z hasłem „Nie bij ... » więcej 2020-01-24, godz. 21:31 Biedroń w Bydgoszczy: Musimy iść drogą prezydenta Kwaśniewskiego - Bydgoszcz to miasto, w którym w 1995 roku swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi rozpoczynał Aleksander Kwaśniewski - mówił dziś na bydgoskim spotkaniu ... » więcej 2020-01-24, godz. 20:23 Minister rolnictwa w Osięcinach o wpływie pogody na uprawy i zbiory - Jeśli pogoda się nie zmieni, w tym roku rolnicy muszą być przygotowani na znacznie szybsze zasiewy - mówił w piątek w Osięcinach (powiat radziejowski) szef ... » więcej 2020-01-24, godz. 18:46 Wszyscy specjaliści od leczenia otyłości odeszli. I przenieśli się do Grudziądza Ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy odszedł cały Zespół ds. Leczenia Bariatrycznego, zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości. Ekipa przechodzi do szpital ... » więcej 2020-01-24, godz. 17:51 Podziękowanie dla poległych żołnierzy. „Dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce" Samorządowcy, kombatanci, żołnierze, działacze społeczni i młodzież - wszyscy uczestniczyli dziś w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Bydgos ... » więcej 2020-01-24, godz. 16:58 Będzie list gończy za brutalnym zabójcą z ul. Grodzkiej w Bydgoszczy? Bydgoska prokuratura planuje wystawić list gończy za mężczyzną podejrzewanym o brutalne zabójstwo przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy - dowiedziało się Polskie Ra ... » więcej 2020-01-24, godz. 15:49 Toruńska policja poszukuje Karola Olkowskiego. Zaginął trzy dni temu Jest nowy wątek w sprawie poszukiwań osoby, która w środę (22.01.) wpadła do Wisły w Toruniu. - Policjanci odebrali zgłoszenie o zaginionym mieszkańcu osiedla ... » więcej 2020-01-24, godz. 15:31 Komendant wojewódzki straży pożarnej odchodzi. Z powodu choroby dziecka Nadbrygadier Janusz Halak złożył rezygnację z funkcji Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu. Oficjalny powód to choroba córki, która wymaga całodobowej opiek ... » więcej
1234567