Sobota, 30 maja 2020 r.   Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-03-29, 06:12 Redakcja na podst. inf. z policji

Policjanci opowiadali dzieciakom o bezpieczeństwie. Pomagała "Figa"!

Dzieci bawiły się "autochodzikiem" i dowiedziały się sporo o pracy z psem. Fot. Policja
Dzieci bawiły się "autochodzikiem" i dowiedziały się sporo o pracy z psem. Fot. Policja
Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły, policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się problematyką nieletnich wraz z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym, uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym dla uczniów klas I.
Entuzjazm wśród dzieci wzbudziła, jak zawsze, wizyta przewodnika wraz ze swoim czworonożnym partnerem. Mł. asp. Bartosz Batkowski opowiedział dzieciom o służbie pełnionej wspólnie z "Figą". Funkcjonariusz przedstawił najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcym psem, omówił pozycje bezpieczne, które należy przyjąć w razie zagrożenia. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był pokaz posłuszeństwa policyjnego psa, który zakończył się gromkimi brawami.

Natomiast mł. asp. Sebastian Rink oraz sierż. szt. Rafał Wohlfeil przeprowadzili z uczniami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy pomocy mobilnego miasteczka ruchu drogowego tj. "Autochodzika" policjanci wprowadzili uczniów w świat ruchu drogowego omawiając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przejściach dla pieszych oraz poza nimi.

Bardzo ważną kwestią, którą poruszyli policjanci były elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na potrzebę noszenia odblasków odzieży wierzchniej, w miejscach widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki odblaskom noszonym również w terenie zabudowanym dzieci są widoczne z większej odległości i tym samym poprawiają swoje bezpieczeństwo na drodze.

W spotkaniu uczestniczyło 125 dzieci.

Wiadomości lokalne

2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których dotąd p ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej 2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej 2020-05-29, godz. 14:07 Bydgoszcz i Toruń osobno? Trwa bój o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Przełom w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Jest oficjalna odpowiedź marszałka województwa na pismo prezydenta Bydgoszczy w sprawie ZIT - dowi ... » więcej
1234567