Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-29, 06:12 Redakcja na podst. inf. z policji

Policjanci opowiadali dzieciakom o bezpieczeństwie. Pomagała "Figa"!

Dzieci bawiły się "autochodzikiem" i dowiedziały się sporo o pracy z psem. Fot. Policja
Dzieci bawiły się "autochodzikiem" i dowiedziały się sporo o pracy z psem. Fot. Policja
Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły, policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się problematyką nieletnich wraz z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym, uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym dla uczniów klas I.
Entuzjazm wśród dzieci wzbudziła, jak zawsze, wizyta przewodnika wraz ze swoim czworonożnym partnerem. Mł. asp. Bartosz Batkowski opowiedział dzieciom o służbie pełnionej wspólnie z "Figą". Funkcjonariusz przedstawił najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcym psem, omówił pozycje bezpieczne, które należy przyjąć w razie zagrożenia. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był pokaz posłuszeństwa policyjnego psa, który zakończył się gromkimi brawami.

Natomiast mł. asp. Sebastian Rink oraz sierż. szt. Rafał Wohlfeil przeprowadzili z uczniami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy pomocy mobilnego miasteczka ruchu drogowego tj. "Autochodzika" policjanci wprowadzili uczniów w świat ruchu drogowego omawiając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przejściach dla pieszych oraz poza nimi.

Bardzo ważną kwestią, którą poruszyli policjanci były elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na potrzebę noszenia odblasków odzieży wierzchniej, w miejscach widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki odblaskom noszonym również w terenie zabudowanym dzieci są widoczne z większej odległości i tym samym poprawiają swoje bezpieczeństwo na drodze.

W spotkaniu uczestniczyło 125 dzieci.

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 17:21 Jest kasa na Camerimage w Toruniu, ale nie odbędą się inne festiwale Toruń dołoży 1,7 mln zł do organizacji w mieście festiwalu Camerimage. Tak zdecydowali dziś radni. Kwota pozwoli przygotować tę edycję imprezy - powiedział dz ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej 2019-05-23, godz. 09:36 Firmy czekają na nowych pracowników. Targi Pracy w Nakle nad Notecią Pracodawcy z różnych branż zaprezentują się w czwartek (23 maja) podczas 9. edycji Targów Pracy w Nakle nad Notecią. » więcej 2019-05-23, godz. 08:31 Nie chcą płacić więcej za śmieci. Protest w Inowrocławiu Przed Urzędem Miasta w Inowrocławiu protestowali w środę lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy wraz z mieszkańcami. Z transparentami w rękach przeciwstawiali ... » więcej 2019-05-23, godz. 08:25 Samorządy i ochotnicza straż pożarna z regionu dostali 50 milionów złotych Pierwsze 20 mln złotych to pieniądze z rezerwy celowej państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i przeciwdziałanie nim. Promesy przekazał samorządom woje ... » więcej
1234567