Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-27, 11:49 Damian Klich

Kiedy tramwaje wrócą na Babią Wieś? Nieprędko! [wideo]

Widok z ronda Bernardyńskiego w stronę ronda Jagiellonów. Fot. Tomasz Kaźmierski
Widok z ronda Bernardyńskiego w stronę ronda Jagiellonów. Fot. Tomasz Kaźmierski
Tramwaje przez Babią Wieś w Bydgoszczy pojadą dopiero po zakończeniu budowy ulicy Kujawskiej. Fot. Nadesłana
Tramwaje przez Babią Wieś w Bydgoszczy pojadą dopiero po zakończeniu budowy ulicy Kujawskiej. Fot. Nadesłana
Tramwaje przez Babią Wieś w Bydgoszczy pojadą dopiero po zakończeniu budowy ulicy Kujawskiej - poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Linia nie działa, z przerwami, od listopada 2017 roku. Wówczas powodem jej zawieszenia było osuwisko w pobliżu torowiska, które powstało na skutek budowy pobliskiego wieżowca oraz natężonego ruchu tramwajowego. Teraz przyczyna wstrzymania ruchu jest inna.

- Musimy najpierw zakończyć budowę linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej. Na rondzie Bernardyńskim, na wysokości mostu, aż do ulicy Toruńskiej jest zdemontowana trakcja tramwajowa, zdemontowano też torowisko, została wycięta zieleń, teren teraz jest porządkowany - powiedział Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

To oznacza, że prawdopodobnie tramwaje wrócą na Babią Wieś pod koniec 2020 roku. Inwestor miał rozpocząć budowę umocnień osuwiska na Babiej Wsi w marcu, ale na razie nie poinformował on Zarządu Dróg o pracach. Komunikacja zastępcza za tramwaj, której koszty ponosiło miasto, nie kursuje od zeszłego roku. Zdaniem Zarządu Dróg - poruszało się nią zbyt mało pasażerów. Rzecznik nie chce mówić o ewentualnym odszkodowaniu od inwestora, ponieważ jak twierdzi - "sprawa wciąż jest otwarta".
Mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej
Rondo Bernardyńskie. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Rondo Bernardyńskie. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Ul. Wojska Polskiego i rondo Kujawskie. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Wiadomości lokalne

2019-05-25, godz. 07:30 Napoleon, De Mono i inne atrakcje na na Święcie Starego Fordonu Napoleon odwiedzi Bydgoszcz. Cesarz Francuzów zagości na Święcie Starego Fordonu. Gwiazdą imprezy będzie grupa De Mono. » więcej 2019-05-25, godz. 06:15 Licytacje i charytatywne treningi. Wszystko dla Oli. Możesz pomóc! „Walczymy dla Oli” pod takim hasłem ruszyła akcja pomocy dla 23-letniej bydgoszczanki. » więcej 2019-05-24, godz. 21:05 Chcesz chronić klimat? Przejdź na wegetarianizm! Przekonują działacze fundacji „Viva!” Kilkaset 10-litrowych wiader do wody stanęło na Starym Rynku w Bydgoszczy. Była to część happeningu pod hasłem „Chroń Ziemię swoją dietą”. » więcej 2019-05-24, godz. 20:35 By serce było jak dzwon. Konferencja kardiologiczna w Toruniu Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w zorganizowanej w Toruniu XXX Jubileuszowej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologiczn ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:08 Awaria wodociągu w Inowrocławiu. Objazd drogi nr 25 Brak wody dla okolicznych mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne to skutek awarii wodociągu na ul. Toruńskiej. » więcej 2019-05-24, godz. 19:20 Wszystko o OZE. IV Bydgoski Dzień Czystej Energii Zorganizowany na pl. Teatralnym IV Bydgoski Dzień Czystej Energii był okazją do poszerzenia wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej (OZE). Dla młodzieży i ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Prezes miejskiej spółki winny fałszerstwa dokumentów Sąd Rejonowy w Toruniu uznał prezesa miejskiej spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa winnym fałszerstwa dokumentów, które dodatkowo użył w konkursie na to s ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:41 Marsz Witolda Pileckiego w sobotę w Bydgoszczy. Poprzedził go happening Happening poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu odbył się na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, o ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:29 Wyrok dla byłego policjanta oskarżonego o gwałt w komendzie Sąd Rejonowy w Brodnicy skazał byłego policjanta Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Zakazał też pracy przez 15 ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:56 Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości p ... » więcej
1234567