Piątek, 29 maja 2020 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-03-27, 11:49 Damian Klich

Kiedy tramwaje wrócą na Babią Wieś? Nieprędko! [wideo]

Widok z ronda Bernardyńskiego w stronę ronda Jagiellonów. Fot. Tomasz Kaźmierski
Widok z ronda Bernardyńskiego w stronę ronda Jagiellonów. Fot. Tomasz Kaźmierski
Tramwaje przez Babią Wieś w Bydgoszczy pojadą dopiero po zakończeniu budowy ulicy Kujawskiej. Fot. Nadesłana
Tramwaje przez Babią Wieś w Bydgoszczy pojadą dopiero po zakończeniu budowy ulicy Kujawskiej. Fot. Nadesłana
Tramwaje przez Babią Wieś w Bydgoszczy pojadą dopiero po zakończeniu budowy ulicy Kujawskiej - poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Linia nie działa, z przerwami, od listopada 2017 roku. Wówczas powodem jej zawieszenia było osuwisko w pobliżu torowiska, które powstało na skutek budowy pobliskiego wieżowca oraz natężonego ruchu tramwajowego. Teraz przyczyna wstrzymania ruchu jest inna.

- Musimy najpierw zakończyć budowę linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej. Na rondzie Bernardyńskim, na wysokości mostu, aż do ulicy Toruńskiej jest zdemontowana trakcja tramwajowa, zdemontowano też torowisko, została wycięta zieleń, teren teraz jest porządkowany - powiedział Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

To oznacza, że prawdopodobnie tramwaje wrócą na Babią Wieś pod koniec 2020 roku. Inwestor miał rozpocząć budowę umocnień osuwiska na Babiej Wsi w marcu, ale na razie nie poinformował on Zarządu Dróg o pracach. Komunikacja zastępcza za tramwaj, której koszty ponosiło miasto, nie kursuje od zeszłego roku. Zdaniem Zarządu Dróg - poruszało się nią zbyt mało pasażerów. Rzecznik nie chce mówić o ewentualnym odszkodowaniu od inwestora, ponieważ jak twierdzi - "sprawa wciąż jest otwarta".
Mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej
Rondo Bernardyńskie. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Rondo Bernardyńskie. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Ul. Wojska Polskiego i rondo Kujawskie. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Wiadomości lokalne

2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej 2020-05-29, godz. 14:07 Bydgoszcz i Toruń osobno? Trwa bój o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Przełom w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Jest oficjalna odpowiedź marszałka województwa na pismo prezydenta Bydgoszczy w sprawie ZIT - dowi ... » więcej 2020-05-29, godz. 13:37 Pożar autobusu na Pięknej w Bydgoszczy. Ulica była zablokowana Strażakom udało się już opanować pożar, ale na miejscu trwają jeszcze ostatnie działania. » więcej 2020-05-29, godz. 13:08 Żołnierze WOT pomagają w czasie epidemii. Dziś im za to podziękowano [wideo] Za poświęcenie, profesjonalizm i wspólpracę w czasie epidemii dziękował dziś żołnierzom wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz mówił - na briefingu p ... » więcej 2020-05-29, godz. 12:11 Nowa plaża w Gąsawie - w sam raz na tegoroczne urlopy Leżąca na Pałukach - krainie 130 jezior - Gąsawa, będzie wreszcie miała plażę z prawdziwego zdarzenia. » więcej 2020-05-29, godz. 11:08 Przymrozki dadzą po kieszeni rolnikom. Czy będą odszkodowania? Rolnicy z Kujaw i Pomorza liczą straty po kwietniowych i majowych przymrozkach, i liczą na klęskowe odszkodowania. Bardzo ucierpiały sady i plantacje w gminie ... » więcej 2020-05-29, godz. 10:04 Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego. Kiedy początek budowy? Pozytywna decyzja komisji oceny projektów inwestycyjnych - to kolejny krok przybliżający powstanie obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. » więcej 2020-05-29, godz. 09:03 Balkonowe disco w Szubinie! Bawić się mogą nie tylko mieszkańcy osiedla Balkonowa dyskoteka odbędzie się dziś wieczorem w Szubinie. Wspólne, choć osobne tańce na balkonach bloków przy ulicy Dąbrowskiego organizuje Stowarzyszenie S ... » więcej 2020-05-29, godz. 08:06 Młyn Rothera. Kaskadowa fontanna i tarasy idealnie wpiszą się w przestrzeń wyspy [zdjęcia] Z tej części inwestycji będzie można skorzystać już w przyszłym sezonie. Fontanna zlokalizowana będzie wzdłuż projektowanych tarasów. Betonowe konstrukcje zos ... » więcej
1234567