Czwartek, 18 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-14, 13:45 Damian Klich/Redakcja

Odwierty pod czwarty krąg. Początek rozbudowy bydgoskiej opery

Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Rozpoczęły się prace nad czwartym kręgiem Opery Nova w Bydgoszczy. Obecnie prowadzone są odwierty geologiczne.
Jaki jest cel rozpoczętych prac? - W ramach projektu trzeba określić, jakie są nośności gruntu po to, żeby właściwie zaprojektować fundamenty budynku i żeby budynek był później trwały, nie rysował się i nie było żadnych katastrof budowlanych - opowiada Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy.

Jak dodaje, festiwalu Camerimage nie będzie, ale czwarty krąg Opery Nova w dalszym ciągu jest potrzebny. - Camerimage był tylko inspiracją do powstania tego budynku i to tylko częściową – tłumaczy Wojciech Bartczak. - W czwartym kręgu zaplanowana jest przede wszystkim sala wielofunkcyjna, przeznaczona dla prób zespołu artystycznego i w tej samej przestrzeni - po złożeniu foteli, których tam jest zaplanowanych ponad 500 - ma być sala kameralna. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowana będzie z kolei sala kinowa, wykorzystywana równie dobrze na różnego rodzaju inne imprezy czy kongresy, które cyklicznie się również w operze odbywają – dodaje.

Odwierty mają potrwać do piątku. W następnym etapie zadaniem architektów będzie stworzenie projektu czwartego kręgu na podstawie ekspertyzy geologicznej.

Sporządzenie projektów i dokumentacji pochłonie 2,4 miliona złotych. Cała budowa czwartego kręgu opery wraz z parkingiem to koszt około 80 milionów złotych.
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich szkołach i przedszkolach strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:09 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Konkurs zakończony, nazwa dla promu wybrana „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej 2019-04-18, godz. 11:45 Nauczycielski wiec na pl. Wolności w Bydgoszczy [wideo, foto] Kilkuset nauczycieli zebrało się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Był to wiec poparcia dla związkowców, którzy w Warszawie po raz kolejny spotkali się z rządem. ... » więcej 2019-04-18, godz. 11:01 Tragiczny wypadek na obwodnicy Bydgoszczy. Zginął 19-letni kierowca Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło rano w Emilianowie na drodze krajowej nr 10 Bydgoszcz - Toruń (na odcin ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:31 Ktoś celowo wywołał pożar lasu w Fordonie? To prawdopodobna przyczyna Podpalenie to przypuszczalna przyczyna pożaru lasu w bydgoskim Fordonie. Tak wynika z raportu dostarczonego przez kierującego działaniami ratowniczymi. W środ ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:08 Janusz Zemke: W wyborach do Parlamentu Europejskiego ważna będzie frekwencja To, czy Kujawsko-Pomorskie będzie miał jednego, dwóch czy trzech europosłów zależy od frekwencji - podkreśla Janusz Zemke, europoseł SLD. » więcej 2019-04-18, godz. 07:00 Zdjęcie i dane pracownika na identyfikatorze, na drzwiach biura. Czy to jest zgodne z prawem? O tworzeniu tzw.wizerunku pracodawcy, o nowych przepisach unijnych RODO regulujących zasady wykorzystywania danych osobowych w firmach - na m.in. takie tematy ... » więcej 2019-04-17, godz. 20:10 W Annowie znęcali się psychicznie i fizycznie, ale zarzuty były lekko przesadzone... Sąd Rejonowy w Szubinie wydał wyrok w sprawie przeciwko rodzinie H. z Annowa oskarżonej o zmuszanie do niewolniczej pracy, bicie i poniżanie bezdomnych, a jed ... » więcej
1234567