Poniedziałek, 25 marca 2019 r.   Imieniny: Marioli, Wieczysława, Ireneusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-14, 13:45 Damian Klich/Redakcja

Odwierty pod czwarty krąg. Początek rozbudowy bydgoskiej opery

Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Rozpoczęły się prace nad czwartym kręgiem Opery Nova w Bydgoszczy. Obecnie prowadzone są odwierty geologiczne.
Jaki jest cel rozpoczętych prac? - W ramach projektu trzeba określić, jakie są nośności gruntu po to, żeby właściwie zaprojektować fundamenty budynku i żeby budynek był później trwały, nie rysował się i nie było żadnych katastrof budowlanych - opowiada Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy.

Jak dodaje, festiwalu Camerimage nie będzie, ale czwarty krąg Opery Nova w dalszym ciągu jest potrzebny. - Camerimage był tylko inspiracją do powstania tego budynku i to tylko częściową – tłumaczy Wojciech Bartczak. - W czwartym kręgu zaplanowana jest przede wszystkim sala wielofunkcyjna, przeznaczona dla prób zespołu artystycznego i w tej samej przestrzeni - po złożeniu foteli, których tam jest zaplanowanych ponad 500 - ma być sala kameralna. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowana będzie z kolei sala kinowa, wykorzystywana równie dobrze na różnego rodzaju inne imprezy czy kongresy, które cyklicznie się również w operze odbywają – dodaje.

Odwierty mają potrwać do piątku. W następnym etapie zadaniem architektów będzie stworzenie projektu czwartego kręgu na podstawie ekspertyzy geologicznej.

Sporządzenie projektów i dokumentacji pochłonie 2,4 miliona złotych. Cała budowa czwartego kręgu opery wraz z parkingiem to koszt około 80 milionów złotych.
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-03-25, godz. 08:03 Nad Brdą będzie ładniej, a sportowcy będą mieli nowoczesny obiekt Pogoda w okresie zimowym sprzyjała budowie konstrukcji nowej części przystani RTW „Bydgostia” przy ul. Żupy. Wykonawca wkrótce rozpocznie zadaszanie obiektu. ... » więcej 2019-03-25, godz. 06:12 Zostań wolontariuszem na największych imprezach sportowych w Bydgoszczy Ruszyły zgłoszenia do wolontariatu w ramach projektu WolontariatSportowy.org. Dołącz do grona blisko 300 wolontariuszy tworzących Enea Bydgoszcz Triathlon i P ... » więcej 2019-03-24, godz. 17:51 Lekcja wychowania fizycznego z Igą co śmiga! Szkolili się terytorialsi Jak można ćwiczyć - pokazała żołnierzom z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej utytułowana biegaczka Iga Baumgart-Witan. W toruńskim Centrum Sz ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:28 Wielkie porządki nad Martówką w Toruniu Lodówkę, drzwi, oponę i dużo butelek znaleźli torunianie podczas wiosennego sprzątania nad Martówką. Akcję drugi raz zorganizowały studentki kulturoznawstwa U ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:10 Powitanie wiosny na toruńskiej Barbarce Gry i zabawy na świeżym powietrzu, poszukiwanie oznak wiosny, ale przede wszystkim specjalne atrakcje przygotowane dla uczestników wydarzenia. To program nied ... » więcej 2019-03-24, godz. 08:17 Światowy Dzień Gruźlicy. Co warto wiedzieć o tej chorobie? W Polsce gruźlica stanowi coraz mniejszy problem, ale rozpowszechnienie na świecie i rosnąca oporność na leki sprawiają, że nadal konieczne są szczepienia. Św ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:26 Sobotni piknik nad Kanałem Bydgoskim Bydgoszczanie spotkali się nad Kanałem Bydgoskim. W ramach akcji pod hasłem 'Powitanie wiosny' spacerowali po tym zakątku miasta oraz rozmawiali o jego potenc ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:45 Powitanie wiosny po bydgosku. Marsz wzdłuż 18. Południka Prawie 400 osób wzięło udział w Bydgoszczy w Marszu na Orientację wzdłuż 18. Południka. Spacer z mapą po miejscach nawiązujących do historii miasta zorganizow ... » więcej 2019-03-23, godz. 12:55 1 proc. a może tak wiele. Warto zostawić go na miejscu - przekonywali bydgoscy harcerze [wideo] Wielką jedynkę w parku przy Modrzewiowej utworzyli z siebie bydgoscy harcerze. Wszystko w ramach akcji 'Mój 1% zostaje w Bydgoszczy'. Organizatorzy happeningu ... » więcej 2019-03-23, godz. 12:03 Co trzeci Polak ma nadciśnienie. Bezpłatna akcja studentów farmacji Można skontrolować poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej, a do tego skorzystać z porad farmaceutów i dietetyków. W ... » więcej
1234567