Czwartek, 20 lutego 2020 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-14, 13:45 Damian Klich/Redakcja

Odwierty pod czwarty krąg. Początek rozbudowy bydgoskiej opery

Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Rozpoczęły się prace nad czwartym kręgiem Opery Nova w Bydgoszczy. Obecnie prowadzone są odwierty geologiczne.
Jaki jest cel rozpoczętych prac? - W ramach projektu trzeba określić, jakie są nośności gruntu po to, żeby właściwie zaprojektować fundamenty budynku i żeby budynek był później trwały, nie rysował się i nie było żadnych katastrof budowlanych - opowiada Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy.

Jak dodaje, festiwalu Camerimage nie będzie, ale czwarty krąg Opery Nova w dalszym ciągu jest potrzebny. - Camerimage był tylko inspiracją do powstania tego budynku i to tylko częściową – tłumaczy Wojciech Bartczak. - W czwartym kręgu zaplanowana jest przede wszystkim sala wielofunkcyjna, przeznaczona dla prób zespołu artystycznego i w tej samej przestrzeni - po złożeniu foteli, których tam jest zaplanowanych ponad 500 - ma być sala kameralna. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowana będzie z kolei sala kinowa, wykorzystywana równie dobrze na różnego rodzaju inne imprezy czy kongresy, które cyklicznie się również w operze odbywają – dodaje.

Odwierty mają potrwać do piątku. W następnym etapie zadaniem architektów będzie stworzenie projektu czwartego kręgu na podstawie ekspertyzy geologicznej.

Sporządzenie projektów i dokumentacji pochłonie 2,4 miliona złotych. Cała budowa czwartego kręgu opery wraz z parkingiem to koszt około 80 milionów złotych.
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 20:39 Chciał, by Grudziądz miał w logo Kopernika. Upamiętnienie Jerzego Szwarca Grudziądz świętował w środę 547. urodziny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji  w Planetarium odsłonięto tablicę pamięci Jerzego Szwarca, wielkiego propagatora as ... » więcej 2020-02-19, godz. 19:29 Nie udzielili pomocy, porzucili ciało w polu. Wyroki dla kierowcy i pasażera 13 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - taki wyrok usłyszał dziś Rafał B. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i nieudzielenie pomoc ... » więcej 2020-02-19, godz. 18:45 Gowin do naukowców w Toruniu: Bez was nie wygramy przyszłości dla Polski - Nowe święto to nie tylko celebrowanie przeszłości — powiedział podczas Gali Nauki Polskiej w Toruniu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jaro ... » więcej 2020-02-19, godz. 16:31 Rodzice w Trzemiętowie protestują. Nie zgadzają się na likwidację szkoły „Będziemy bronić naszej szkoły”, „Nasze dzieci to nie mebel”, „Stop likwidacji” - między innymi z takimi hasłami protestowali dziś przed Urzędem Gminy w Sicie ... » więcej 2020-02-19, godz. 15:37 Podczas Święta UMK zainaugurowano obchody 75. rocznicy powstania uczelni Środowe Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurowało tegoroczne obchody 75. rocznicy powstania uczelni. W trakcie akademii w auli UMK wyróż ... » więcej 2020-02-19, godz. 14:35 Bezinteresownie pomagają potrzebującym. Taka jest nasza młodzież! Kleje do płytek, gładzie, białą farbę i rękawice robocze pilnie potrzebne do remontów mieszkań potrzebujących bydgoszczan. » więcej 2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej
1234567