Piątek, 18 października 2019 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-14, 13:45 Damian Klich/Redakcja

Odwierty pod czwarty krąg. Początek rozbudowy bydgoskiej opery

Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Odwierty mają potrwać do piątku/fot. materiały Opery Nova
Rozpoczęły się prace nad czwartym kręgiem Opery Nova w Bydgoszczy. Obecnie prowadzone są odwierty geologiczne.
Jaki jest cel rozpoczętych prac? - W ramach projektu trzeba określić, jakie są nośności gruntu po to, żeby właściwie zaprojektować fundamenty budynku i żeby budynek był później trwały, nie rysował się i nie było żadnych katastrof budowlanych - opowiada Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy.

Jak dodaje, festiwalu Camerimage nie będzie, ale czwarty krąg Opery Nova w dalszym ciągu jest potrzebny. - Camerimage był tylko inspiracją do powstania tego budynku i to tylko częściową – tłumaczy Wojciech Bartczak. - W czwartym kręgu zaplanowana jest przede wszystkim sala wielofunkcyjna, przeznaczona dla prób zespołu artystycznego i w tej samej przestrzeni - po złożeniu foteli, których tam jest zaplanowanych ponad 500 - ma być sala kameralna. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowana będzie z kolei sala kinowa, wykorzystywana równie dobrze na różnego rodzaju inne imprezy czy kongresy, które cyklicznie się również w operze odbywają – dodaje.

Odwierty mają potrwać do piątku. W następnym etapie zadaniem architektów będzie stworzenie projektu czwartego kręgu na podstawie ekspertyzy geologicznej.

Sporządzenie projektów i dokumentacji pochłonie 2,4 miliona złotych. Cała budowa czwartego kręgu opery wraz z parkingiem to koszt około 80 milionów złotych.
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Mówi Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-10-17, godz. 21:35 Pierwsze rondo turbinowe powstanie w Inowrocławiu Zakończyły się przygotowania do wybudowania pierwszego w Inowrocławiu turbinowego, 5-wlotowego skrzyżowania. To efekt współpracy miasta, powiatu i samorządu w ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:05 System AFIS na bydgoskim lotnisku. Samoloty będą mogły startować i lądować „na okrągło” Od 1 stycznia 2020 r. samoloty na bydgoskim lotnisku będą mogły startować i lądować przez całą dobę. Do tej pory nie było to możliwe. Teraz ma się to zmienić, ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Forum mediacyjne podczas „Tygodnia mediacji”. Mediator trochę jak psycholog Muszą być obiektywni i nie opowiadać się po którejkolwiek ze stron, miejsce na emocje uczestników sporu jest, ale tylko na początku, potem powinno się je wyci ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:26 Wody Polskie tworzą sieć szkół przyjaznych wodzie W zabytkowej przepompowni w Kończycach koło Nowego zainaugurowany został program 'Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie'. Celem przedsięwzięcia jest nauk ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:28 Z roweru widać więcej. We Włocławku podsumowano rowerową rywalizację Włocławek zajął 9. miejsce w rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. O puchar przez cały wrzesień walczyły 23 miasta. W ratuszu nagrody otrzymali najb ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:40 Młodzi do młodych: nie warto marnować życia na narkotyki czy alkohol! Przez toruńską Starówkę przeszedł marsz liderów Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Marsz to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach a ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:50 Pracownicy DPS „Na skarpie” stoją na krawędzi... wytrzymałości. Za mało zarabiają Opiekunowie z Włocławka na znak protestu odeszli w czwartek, na dwie godziny, od łóżek podopiecznych i przystąpili do strajku ostrzegawczego. Domagają się pod ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:04 Łukasz Chojnacki nie żyje. Przez lata związany z lewicą i żużlową Polonią W wieku 39 lat zmarł nagle Łukasz Chojnacki, przez wiele lat działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy, ostatnio związany z bydgoską Polonią. » więcej 2019-10-17, godz. 14:50 Wieku nie ukrywają! Mastersi biegają, skaczą, kulą pchają i... wygrywają! Wspominamy marcowe Halowe Mistrzostw Świata Masters w lekkiej atletyce Toruń 2019. Reprezentanci województwa zdobyli w nich 34 medale, w tym 14 złotych. Ze sp ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:59 Rocznicowe obchody męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Wydarzenia przypominające postać, nauczanie i męczeństwo błogosławionego kapłana odbywają się do końca tygodnia we Włocławku, w Bydgoszczy, Toruniu i Górsku. » więcej
1234567