Niedziela, 19 maja 2019 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-07, 20:39 Andrzej Krystek/Redakcja

Empatia wobec pasażerów też ważna. Czasem chodzi tylko o otwarcie drzwi

- Oczywiście nie powinno być problemu, by kierowca czy motorniczy pomógł i otworzył drzwi, gdy widzi starszą lub niedołężną osobę, która sobie nie radzi - mówi Paweł Czyrny. Fot. Archiwum
- Oczywiście nie powinno być problemu, by kierowca czy motorniczy pomógł i otworzył drzwi, gdy widzi starszą lub niedołężną osobę, która sobie nie radzi - mówi Paweł Czyrny. Fot. Archiwum
Na problem samodzielnego otwierania drzwi w bydgoskich autobusach i tramwajach przez osoby starsze i niedołężne zwrócili uwagę słuchacze "Popołudnia z nami". - Uczulimy kierowców i motorniczych - deklaruje przedstawiciel MZK.
Słuchacze podawali na antenie przykłady sytuacji, kiedy seniorzy, osoby mniej sprawne lub po prostu obładowane zakupami nie były w stanie same otworzyć sobie drzwi tramwaju czy autobusu. Zdarzało się, że kierowca czy motorniczy nie zareagował i zdezorientowany pasażer został na przystanku.

Samodzielne otwieranie drzwi przez pasażerów ma przeciwdziałać wychłodzeniu wnętrza pojazdu lub zminimalizowaniu wpuszczania gorącego powietrza przy uruchomionej klimatyzacji.

- Oczywiście nie powinno być problemu, by kierowca czy motorniczy pomógł i otworzył drzwi, gdy widzi starszą lub niedołężną osobę, która sobie nie radzi. Potraktujemy poważnie te sygnały i przypomnimy o tym. Empatia wobec pasażera jest bardzo ważnym elementem również naszych wewnętrznych szkoleń, niemniej przypomnimy to wszystkim - powiedział Paweł Czyrny, dyrektor zarządzający w MZK Bydgoszczy.

- Z drugiej strony bardzo prosimy pasażerów, którzy mają trudności, przede wszystkim z poruszaniem się, aby ułatwili zadanie kierowcy i żeby wsiadali pierwszymi lub drugimi drzwiami, bo wtedy są najbardziej dla niego widoczni - dodał Paweł Czyrny.
Empatia wobec pasażerów też ważna. Czasem chodzi tylko o otwarcie drzwi (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-19, godz. 10:55 Miasta są dla ludzi, a nie ludzie dla miast! A może nie? Odpowiedź czeka w ratuszu! W poniedziałek (20 maja) w bydgoskim ratuszu odbędzie się konferencja popularnonaukowa pt. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi. Mias ... » więcej 2019-05-19, godz. 09:00 Nie tylko same maszyny. Przysmaki i kiermasz ogrodniczy. To wszystko w Bielicach [zdjęcia] Ponad 120 wystawców prezentuje na XVI Regionalnych Targach Rolnych w Bielicach koło Mogilna nie tylko to, co jest potrzebne w gospodarstwie, na roli i w hodow ... » więcej 2019-05-18, godz. 21:01 „Haliki” rozdane. Podróżnicy nagrodzeni w Bydgoszczy Tomasz Owsiany za wyprawę na Filipiny otrzymał najwięcej głosów od kapituły przyznającej „Haliki” - nagrody Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”. » więcej 2019-05-18, godz. 19:35 O roli Polski w Unii Europejskiej. Politycy PiS na konferencji w Brześciu Kujawskim Byłoby lepiej, gdyby wiele spraw w Unii Europejskiej dało się załatwić bez konfliktu - powiedział w Brześciu Kujawskim Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Ra ... » więcej 2019-05-18, godz. 18:25 Śmigłowcowe święto w Inowrocławiu. Amerykanie ukradli show? Z okazji święta 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu na lotnisku w Latkowie zorganizowano w sobotę VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy. Dla cywilów był on okazją do ... » więcej 2019-05-18, godz. 16:03 Narodowcy mówią „nie” ustawie 447 i ewentualnym roszczeniom - Nie godzimy się na spłacanie organizacjom żydowskim jakichkolwiek roszczeń wynikających z amerykańskiej ustawy 447 - mówili w Bydgoszczy przedstawiciele Kuj ... » więcej 2019-05-18, godz. 15:06 W Toruniu już po raz 9. uczcili pułkownika Pileckiego Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego za nami. Jego uczestnicy po mszy świętej w kościele garnizonowym przeszli pod pomnik gen. Józefa Hallera. Wziął w nim udz ... » więcej 2019-05-18, godz. 13:56 Krzysztof Czabański o nowych propozycjach PiS oraz eurowyborach 'Piątka Kaczyńskiego' to konkrety, a nie propozycje abstrakcyjne - powiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Jak podkreślił kand ... » więcej 2019-05-18, godz. 13:20 Muzyka, figury i technika. Turniej tańca w Ciechocinku Prawie 300 par rywalizuje w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Ciechocinka. Impreza odbywa się w hali OSiR przy ul. Lipnowskiej. Z ... » więcej 2019-05-18, godz. 12:33 Samoloty do oglądania i zwiedzania. Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy [wideo] Na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy trwa XII Międzynarodowa Wystawa Air Fair, w sobotę jest dostępna dla publiczności. » więcej
1234567