Niedziela, 23 lutego 2020 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-07, 20:39 Andrzej Krystek/Redakcja

Empatia wobec pasażerów też ważna. Czasem chodzi tylko o otwarcie drzwi

- Oczywiście nie powinno być problemu, by kierowca czy motorniczy pomógł i otworzył drzwi, gdy widzi starszą lub niedołężną osobę, która sobie nie radzi - mówi Paweł Czyrny. Fot. Archiwum
- Oczywiście nie powinno być problemu, by kierowca czy motorniczy pomógł i otworzył drzwi, gdy widzi starszą lub niedołężną osobę, która sobie nie radzi - mówi Paweł Czyrny. Fot. Archiwum
Na problem samodzielnego otwierania drzwi w bydgoskich autobusach i tramwajach przez osoby starsze i niedołężne zwrócili uwagę słuchacze "Popołudnia z nami". - Uczulimy kierowców i motorniczych - deklaruje przedstawiciel MZK.
Słuchacze podawali na antenie przykłady sytuacji, kiedy seniorzy, osoby mniej sprawne lub po prostu obładowane zakupami nie były w stanie same otworzyć sobie drzwi tramwaju czy autobusu. Zdarzało się, że kierowca czy motorniczy nie zareagował i zdezorientowany pasażer został na przystanku.

Samodzielne otwieranie drzwi przez pasażerów ma przeciwdziałać wychłodzeniu wnętrza pojazdu lub zminimalizowaniu wpuszczania gorącego powietrza przy uruchomionej klimatyzacji.

- Oczywiście nie powinno być problemu, by kierowca czy motorniczy pomógł i otworzył drzwi, gdy widzi starszą lub niedołężną osobę, która sobie nie radzi. Potraktujemy poważnie te sygnały i przypomnimy o tym. Empatia wobec pasażera jest bardzo ważnym elementem również naszych wewnętrznych szkoleń, niemniej przypomnimy to wszystkim - powiedział Paweł Czyrny, dyrektor zarządzający w MZK Bydgoszczy.

- Z drugiej strony bardzo prosimy pasażerów, którzy mają trudności, przede wszystkim z poruszaniem się, aby ułatwili zadanie kierowcy i żeby wsiadali pierwszymi lub drugimi drzwiami, bo wtedy są najbardziej dla niego widoczni - dodał Paweł Czyrny.
Empatia wobec pasażerów też ważna. Czasem chodzi tylko o otwarcie drzwi (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-23, godz. 08:30 - Cierpienie kóz jest wliczone w cenę przepięknych swetrów - przekonują obrońcy zwierząt - Produkty z kaszmirem są nieetyczne! - takie m.in. hasło głosili w Bydgoszczy przedstawiciele Fundacji Viva, i przed galerią handlową pokazywali film, na któ ... » więcej 2020-02-23, godz. 07:19 Najsilniejsze mięśnie w województwie mają woprowcy znad Gopła! [galeria] W sobotę (22.02.), odbywały się II Wojewódzkie Zawody Ratowników Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Wyścigach na Ergometrach Wioślarskich w Toruniu. R ... » więcej 2020-02-22, godz. 19:50 Nasz informatyczny geniusz - idealny jako bohater lekcji historii i informatyki Konstruktor, informatyk i elektronik, ale także żołnierz Szarych Szeregów w batalionie Zośka. W 10. rocznicę śmierci w Toruniu wspominano inż. Jacka Karpiński ... » więcej 2020-02-22, godz. 18:00 Relikwie księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego w Inowrocławiu Dwudniowe uroczystości wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny rozpoc ... » więcej 2020-02-22, godz. 17:05 To się nazywa: zostawić kogoś na lodzie. Torbyd zapraszał do nocy! Jak bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na łyżwach - można się tego było przez całą sobotę (22.02.) uczyć na bydgoskim Torbydzie. Organizator Dnia Otwartego na ... » więcej 2020-02-22, godz. 16:50 Odnaleziono ciało mężczyzny, który w piątek (21.02.) utonął w Piechcinie Według świadków, 23 - letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, spadł z wysokiej na kilkanaście metrów skarpy do zbiornika wodnego. Poszukiwania jego ciała ... » więcej 2020-02-22, godz. 16:38 Życiowej aktywności harcerze uczyli się - w biegu - od Mikołaja Kopernika Toruń harcerską stolicą Polski. Do grodu Kopernika zjechało pół tysiąca skautów z całego kraju. Biorą udział w corocznym 37. Ogólnopolskim Rajdzie Kopernikańs ... » więcej 2020-02-22, godz. 14:15 Wiosenne porządki nad wodą - usuwanie mułu, gałęzi, śmieci Rzeki, kanały, strugi do kontroli! Bydgoski Zespół Wsparcia Technicznego wziął się ostro do roboty, żeby woda mogła płynąć wartka strugą. » więcej 2020-02-22, godz. 13:00 Huk, kurz, pył - kamienica przy rondzie Bernardyńskim znika z powierzchni ziemi (zdjęcia) O tej rozbiórce było głośno od kilku tygodni. Udało się nam pojawić na miejscu w chwili, gdy rozpoczęła się totalna demolka. W tym miejscu powstanie nowa jezd ... » więcej 2020-02-22, godz. 12:15 Klienci murem za piekarnią Bigońskich! Pieczywo kupują, petycję podpisują Kilkuset mieszkańców bydgoskiego Śródmieścia, ale i odleglejszych osiedli, w sobotę (22.02.) od rana podpisywało się pod petycją w obronie najstarszej bydgosk ... » więcej
1234567