Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-06, 18:16 Katarzyna Bogucka

Prezydent Torunia Michał Zaleski dostał list z pogróżkami i niebezpieczny prezent. Jest areszt dla podejrzanego

Prezydent Torunia, Michał Zaleski otrzymal list z pogróżkami i nabój. Nadawca jest już w rękach policji/fot. Michał Zareba/Archiwum
Prezydent Torunia, Michał Zaleski otrzymal list z pogróżkami i nabój. Nadawca jest już w rękach policji/fot. Michał Zareba/Archiwum
Jest trzymiesięczny areszt dla Przemysława M. 28-letni mężczyzna jest podejrzany o planowanie zamachu na Sejm, grożenie prezydentom największych miast oraz oszustwo.
28-letni Przemysław M. przyznał się do winy. Krakowianin wyjaśnił, że jego czyn nie był motywowany pobudkami politycznymi. W korespondencji adresowanej do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego znalazł się list z żądaniem jego dymisji oraz groźbą pozbawienia go życia w razie niepodporządkowania się temu żądaniu.

Według śledczych, nie można wykluczyć rozszerzenia zarzutów stawianych podejrzanemu. Na razie dotyczą one treści listów wysłanych do prezydentów Krakowa, Łodzi i Rzeszowa. Tymczasem korespondencja pisana w podobnym tonie dotarła także do toruńskiego ratusza.

- Potwierdzam, że list z pogróżkami dotarł w poniedziałek do urzędu miasta. Sprawę od razu sprawę przekazaliśmy policji - mówi Magdalena Stremplewska, rzecznik prezydenta Torunia. - List zawierał pogróżki pod adresem prezydenta Michała Zaleskiego oraz nabój.

Prezydent Torunia sprawy nie komentuje. Realizuje bez zmian plan pracy i spotkań. Toruńska policja przyjęła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

- Mieliśmy swoje ustalenia plus informację, że podobnego typu przesyłki trafiły także, między innymi do Krakowa i innych osób - mówi podinspektor Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu.
6 marca 2019 roku o godzinie 13:15

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 19:31 Przejścia dla pieszych zostaną oświetlone. W mieście będzie bezpieczniej Bydgoszcz inwestuje w bezpieczeństwo. Miasto planuje doświetlić co najmniej 20 przejść dla pieszych. » więcej 2019-04-23, godz. 17:49 Płoną lasy w regionie. Ponad 100 strażaków walczyło z ogniem w Dubielnie [aktualizacja, wideo] Ponad 160 interwencji związanych z płonącymi lasami i poszyciem leśnym odnotowali dziś strażacy z naszego regionu. Powód - silny wiatr. Największy pożar wybuc ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:05 Sypniewski: Płacenie nauczycielom za strajk nielegalne i niemoralne Niemoralna, nielegalna i nieodpowiedzialna - tak Marcin Sypniewski ocenia propozycję prezydenta Rafała Bruskiego, który chce wypłacić strajkującym nauczycielo ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:27 Elektryczne, ale pedałować trzeba. Nowoczesne rowery dla strażników miejskich [wideo] Strażnicy miejscy ze Świecia nad Wisłą przesiedli się z auta na rowery. Dwa nowe elektryczne jednoślady mają pomóc mundurowym w patrolowaniu gminy. » więcej 2019-04-23, godz. 13:42 Mniej wypadków, więcej ofiar. Bilans świątecznego weekendu Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach w regionie. Przez cztery dni na Kujawach i Pomorzu doszło do 5 wypadków, w których 3 os ... » więcej 2019-04-23, godz. 12:55 Wiec wsparcia dla strajkujących nauczycieli w Toruniu 'Nie ma szkoły bez nauczycieli' i 'Wolność, równość, edukacja' - to niektóre hasła, jakie skandowane były pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związek ... » więcej 2019-04-23, godz. 11:58 Dachowanie na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy Na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Nikt nie ucierpiał. » więcej 2019-04-23, godz. 10:50 Prezes CKK Jordanki urażony słowami kandydata na prezydenta Torunia. Złożył sądowy pozew Prezes Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu Grzegorz Grabowski pozwał Sławomira Mentzena za słowa z kampanii wyborczej z jesieni 2018 r. Walcząc ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej 2019-04-22, godz. 17:32 Waglewscy, Moniuszko i zupa europejska. Majówka na Wyspie Młyńskiej [program] W długi majowy weekend bydgoszczanie nie będą się nudzić. Dla pozostających w mieście przygotowano wiele atrakcji. Sceną dla wszystkich wydarzeń będzie Wyspa ... » więcej
1234567