Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-06, 18:16 Katarzyna Bogucka

Prezydent Torunia Michał Zaleski dostał list z pogróżkami i niebezpieczny prezent. Jest areszt dla podejrzanego

Prezydent Torunia, Michał Zaleski otrzymal list z pogróżkami i nabój. Nadawca jest już w rękach policji/fot. Michał Zareba/Archiwum
Prezydent Torunia, Michał Zaleski otrzymal list z pogróżkami i nabój. Nadawca jest już w rękach policji/fot. Michał Zareba/Archiwum
Jest trzymiesięczny areszt dla Przemysława M. 28-letni mężczyzna jest podejrzany o planowanie zamachu na Sejm, grożenie prezydentom największych miast oraz oszustwo.
28-letni Przemysław M. przyznał się do winy. Krakowianin wyjaśnił, że jego czyn nie był motywowany pobudkami politycznymi. W korespondencji adresowanej do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego znalazł się list z żądaniem jego dymisji oraz groźbą pozbawienia go życia w razie niepodporządkowania się temu żądaniu.

Według śledczych, nie można wykluczyć rozszerzenia zarzutów stawianych podejrzanemu. Na razie dotyczą one treści listów wysłanych do prezydentów Krakowa, Łodzi i Rzeszowa. Tymczasem korespondencja pisana w podobnym tonie dotarła także do toruńskiego ratusza.

- Potwierdzam, że list z pogróżkami dotarł w poniedziałek do urzędu miasta. Sprawę od razu sprawę przekazaliśmy policji - mówi Magdalena Stremplewska, rzecznik prezydenta Torunia. - List zawierał pogróżki pod adresem prezydenta Michała Zaleskiego oraz nabój.

Prezydent Torunia sprawy nie komentuje. Realizuje bez zmian plan pracy i spotkań. Toruńska policja przyjęła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

- Mieliśmy swoje ustalenia plus informację, że podobnego typu przesyłki trafiły także, między innymi do Krakowa i innych osób - mówi podinspektor Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu.
6 marca 2019 roku o godzinie 13:15

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 18:59 - Komisja wsłucha się w głos seniorów - mówi jej nowa przewodnicząca Joanna Borowiak Pochodząca z Włocławka poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości (wybrana w okręgu toruńskim), została przewodniczącą komisji polityki senioralnej. W po ... » więcej 2019-11-14, godz. 17:54 Wyszedł do pracy i ślad po nim zaginął. Gdzie jest Piotr Langner? Komisariat Policji Bydgoszcz - Fordon poszukuje Piotra Langnera lat 51, który 13 listopada 2019 r. o godz. 10:00 wyszedł z domu do pracy, do której nie dotarł ... » więcej 2019-11-14, godz. 16:47 Dziecko w sieci. Na początku powinno być tam z rodzicami Internet jest jak nóż i tak jak uczymy dziecko nim bezpiecznie kroić, tak musimy nauczyć je świadomego poruszania się w sieci. » więcej 2019-11-14, godz. 15:46 Wyzwania dla wojskowych w erze cyfrowej - dyskusja na konferencji w Bydgoszczy Bezpieczeństwo i wyzwania jakie stoją przed polską armią we współczesnym świecie - o tym rozmawiali w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowe ... » więcej 2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej
1234567