Sobota, 05 grudnia 2020 r.   Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-03-05, 18:19 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Maluch plus, Senior plus, Mama plus. Minister o rządowych programach

Minister Zieleniecki (trzeci z lewej) przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus/fot. Elżbieta Rupniewska
Minister Zieleniecki (trzeci z lewej) przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus/fot. Elżbieta Rupniewska
O flagowych programach rządu mówił obecny we wtorek w Bydgoszczy Marcin Zieleniecki -podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Minister Marcin na początek wytłumaczył swój powód wizyty w Bydgoszczy. - To okazja, by wręczyć promesy dofinansowania przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które zdecydowały się wziąć udział w dwóch flagowych programach rządowych w zakresie polityki społecznej, czyli Maluch plus i Senior plus - mówił.

Marcin Zieleniecki poinformował też, że z rządowego programu Maluch plus nasz region dostanie w tym roku 15,5 mln zł na budowę kolejnych żłobków i innych placówek opiekuńczych. Z programu Senior plus Kujawsko-Pomorskie dostanie 2 mln 300 tys. zł na trzy domy dla osób starszych i 14 klubów seniora.

Minister Zieleniecki przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus. Obecny na konferencji poseł PiS Tomasz Latos tłumaczył, że wypłata emerytur kobietom, ale i ojcom, którzy wychowali czworo i więcej dzieci to kwestia solidaryzmu społecznego. - Czasami to siedmioro-ośmioro dzieci, ich matki nie miały zwyczajnie kiedy wypracować emerytur. W pełni zasłużyły sobie na wsparcie państwa - mówił.

W Kujawsko-Pomorskiem do ZUS-u wpłynęło dotąd 1518 wniosków od osób ubiegających się o emeryturę z programu Mama plus. Większość pochodzi od pań w wieku 60-69 lat, ale zdarzyły się też dwa wnioski złożone przez panów i dwa od kobiet w wieku 90 i 92 lata.
Mówi Marcin Zieleniecki -podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Mówi poseł PiS Tomasz Latos

Wiadomości lokalne

2020-12-05, godz. 20:45 Piernikowe podziękowania dla medyków. Akcja UTP „Piernik dla Medyka” - tak nazywa się świąteczna akcja organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Społeczność akademicka upiecze ... » więcej 2020-12-05, godz. 17:38 Szast prast i sprzątnięty las! Tym razem na bydgoskiej Osowej Górze Kilkadziesiąt osób, głównie mieszkańców osiedla Osowa Góra w Bydgoszczy, przez ponad godzinę, sprzątało okoliczny las. Sprzątanie zorganizowała Fundacja Zielo ... » więcej 2020-12-05, godz. 16:05 Msza św. w rodnej mowie, czyli po kaszubsku Msza święta w języku kaszubskim odprawiana jest w Bydgoszczy. Można w niej uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Odprawia ją salezjanin ks. Krzysztof Tusk. » więcej 2020-12-05, godz. 12:55 Porozumienie rzutem na taśmę. Autobusy w gminie Wielka Nieszawka jednak pojadą Komunikacyjne zamieszanie w gminie Wielka Nieszawka zakończone, choć przez ten weekend mieszkańcy nie będą mogli dostać się autobusem do Torunia. Połączenia p ... » więcej 2020-12-05, godz. 11:35 Wiceminister klimatu ws. pożaru w Raciniewie: państwo nie może być nabijane w butelkę Odpowiedzialni za pożar składowiska opon w Raciniewie muszą zostać surowo ukarani - powiedział w sobotę w Unisławiu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Oz ... » więcej 2020-12-05, godz. 09:00 Medale dla stulatków: marszałek apeluje, by rodziny zgłaszały jubilatów 141 mieszkańców naszego regionu uhonorowano dotąd Medalami Marszałka Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Urząd Marszałkowski apeluje, aby rodzin ... » więcej 2020-12-05, godz. 07:34 Wierni przyjdą do księdza albo go zaproszą. Kolęda podczas epidemii inna niż zwykle Od decyzji biskupa zależy w jakiej formie odbędzie się lub nie wizyta duszpasterska. O tym jak na Pomorzu i Kujawach będzie wyglądała kolęda na razie wiadomo ... » więcej 2020-12-04, godz. 16:06 Tragedia na „10”, BMW rozpadło się na dwie części. Zginęła 16-letnia pasażerka Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Śmielinie (powiat nakielski). P ... » więcej 2020-12-04, godz. 14:22 Pogrzeby w czasie pandemii. Zgodne z procedurą, trudne dla bliskich Samotne umieranie w szpitalu, brak możliwości pożegnania z bliskimi - to dla wielu największy dramat związany z koronawirusem. » więcej 2020-12-04, godz. 13:31 Czy czekają nas podróże w wirtualnych goglach? W Bydgoszczy konferencja o turystyce Turystyka miejska oraz nowe technologie - o tym debatowało blisko stu naukowców i przedstawicieli biur turystycznych. » więcej
1234567