Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-05, 18:19 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Maluch plus, Senior plus, Mama plus. Minister o rządowych programach

Minister Zieleniecki (trzeci z lewej) przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus/fot. Elżbieta Rupniewska
Minister Zieleniecki (trzeci z lewej) przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus/fot. Elżbieta Rupniewska
O flagowych programach rządu mówił obecny we wtorek w Bydgoszczy Marcin Zieleniecki -podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Minister Marcin na początek wytłumaczył swój powód wizyty w Bydgoszczy. - To okazja, by wręczyć promesy dofinansowania przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które zdecydowały się wziąć udział w dwóch flagowych programach rządowych w zakresie polityki społecznej, czyli Maluch plus i Senior plus - mówił.

Marcin Zieleniecki poinformował też, że z rządowego programu Maluch plus nasz region dostanie w tym roku 15,5 mln zł na budowę kolejnych żłobków i innych placówek opiekuńczych. Z programu Senior plus Kujawsko-Pomorskie dostanie 2 mln 300 tys. zł na trzy domy dla osób starszych i 14 klubów seniora.

Minister Zieleniecki przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus. Obecny na konferencji poseł PiS Tomasz Latos tłumaczył, że wypłata emerytur kobietom, ale i ojcom, którzy wychowali czworo i więcej dzieci to kwestia solidaryzmu społecznego. - Czasami to siedmioro-ośmioro dzieci, ich matki nie miały zwyczajnie kiedy wypracować emerytur. W pełni zasłużyły sobie na wsparcie państwa - mówił.

W Kujawsko-Pomorskiem do ZUS-u wpłynęło dotąd 1518 wniosków od osób ubiegających się o emeryturę z programu Mama plus. Większość pochodzi od pań w wieku 60-69 lat, ale zdarzyły się też dwa wnioski złożone przez panów i dwa od kobiet w wieku 90 i 92 lata.
Mówi Marcin Zieleniecki -podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Mówi poseł PiS Tomasz Latos

Wiadomości lokalne

2019-11-21, godz. 11:04 Radosław Sikorski: Unii Europejskiej potrzebna jest armia Europoseł Radosław Sikorski, który był dziś gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że Unii Europejskiej potrzebna jest armia, bo państwa członkowski ... » więcej 2019-11-21, godz. 08:49 Wypadek na DK25 w Tryszczynie. Droga była zablokowana [aktualizacja] Do zdarzenia doszło na wiadukcie nad budowaną drogą ekspresową S5. » więcej 2019-11-21, godz. 08:02 Kujawy dla seniorów. Agencja z Krakowa: Ten region przyciągnie turystów 50 plus Kujawy powinny stać się zagłębiem 'srebrnej turystyki', czyli turystyki adresowanej do seniorów. Tak wynika z projektu strategii promocyjnej, opracowanej dla ... » więcej 2019-11-20, godz. 20:34 "Człowiek nie rodzi się homoseksualistą". Medyczna środa na Collegium Medicum UMK Co zrobić kiedy dziecko urodzi się homoseksualne? - Nie jest to możliwe, ponieważ taki gen nie istnieje - mówił prof. dr hab. Tomasz Grzybowski na Collegium M ... » więcej 2019-11-20, godz. 19:41 Pomagają dzieciom, chorym i seniorom. To dla nich są Stalowe Anioły [lista nagrodzonych] Tworzą rodzinne domy dziecka, pomagają seniorom, osobom chorym, ubogim i niepełnosprawnym - dziś odebrali Stalowe Anioły, specjalne nagrody zarządu województw ... » więcej 2019-11-20, godz. 18:45 Lewicowi działacze kontra kurator oświaty. Poszło o głośny film "Nieplanowane" Sprzeciw wobec listu kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty wyrazili działacze lewicowych partii z regionu. Zaapelowali, by Marek Gralik przestał zachęcać uczn ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:55 Sebastian Chmara wygrywa cywilny proces z właścicielem Tartaku Bydgoszcz Właściciel Tartaku Bydgoszcz winny zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych byłego zastępcy prezydenta miasta Sebastiana Chmary. Taki wyrok zapadł w bydgosk ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:03 Uszkodziła biura parlamentarzystów PiS. Sąd: Miała prawo wyrazić niezadowolenie Elżbieta P. oskarżona o uszkodzenie biur byłych parlamentarzystów PiS Krzysztofa Czabańskiego i Andrzeja Mioduszewskiego nie poniesie konsekwencji karnych. Ta ... » więcej 2019-11-20, godz. 15:18 Internowani w Chełmnie doczekali się sprawiedliwości. Wyrok dla dwóch generałów SB Po niemal 11 latach od chwili zgłoszenia przestępstwa do prokuratury i ponad 100 rozprawach, przed sądem zapadł w we wtorek w Warszawie prawomocny wyrok w spr ... » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Bezpłatnie, na 2 tygodnie. Włocławska szkoła wypożycza sprzęt rehabilitacyjny Już nie tylko rowery trójkołowe, ale też wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne i kule ortopedyczne można wypożyczyć w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. ... » więcej
1234567