Wtorek, 20 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-05, 18:19 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Maluch plus, Senior plus, Mama plus. Minister o rządowych programach

Minister Zieleniecki (trzeci z lewej) przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus/fot. Elżbieta Rupniewska
Minister Zieleniecki (trzeci z lewej) przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus/fot. Elżbieta Rupniewska
O flagowych programach rządu mówił obecny we wtorek w Bydgoszczy Marcin Zieleniecki -podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Minister Marcin na początek wytłumaczył swój powód wizyty w Bydgoszczy. - To okazja, by wręczyć promesy dofinansowania przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które zdecydowały się wziąć udział w dwóch flagowych programach rządowych w zakresie polityki społecznej, czyli Maluch plus i Senior plus - mówił.

Marcin Zieleniecki poinformował też, że z rządowego programu Maluch plus nasz region dostanie w tym roku 15,5 mln zł na budowę kolejnych żłobków i innych placówek opiekuńczych. Z programu Senior plus Kujawsko-Pomorskie dostanie 2 mln 300 tys. zł na trzy domy dla osób starszych i 14 klubów seniora.

Minister Zieleniecki przypomniał, że od 1 marca uruchomiony został program Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających Mama plus. Obecny na konferencji poseł PiS Tomasz Latos tłumaczył, że wypłata emerytur kobietom, ale i ojcom, którzy wychowali czworo i więcej dzieci to kwestia solidaryzmu społecznego. - Czasami to siedmioro-ośmioro dzieci, ich matki nie miały zwyczajnie kiedy wypracować emerytur. W pełni zasłużyły sobie na wsparcie państwa - mówił.

W Kujawsko-Pomorskiem do ZUS-u wpłynęło dotąd 1518 wniosków od osób ubiegających się o emeryturę z programu Mama plus. Większość pochodzi od pań w wieku 60-69 lat, ale zdarzyły się też dwa wnioski złożone przez panów i dwa od kobiet w wieku 90 i 92 lata.
Mówi Marcin Zieleniecki -podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Mówi poseł PiS Tomasz Latos

Wiadomości lokalne

2019-08-20, godz. 15:10 Sławomir Mentzen: Zjednoczyliśmy się, bo chcemy, by Polacy decydowali o sobie - Obniżenie podatków, zmiany w służbie zdrowia i zmniejszenie liczby urzędników  - zapowiedział Sławomir Mentzen, lider listy Konfederacji w wyborach do Sejmu ... » więcej 2019-08-20, godz. 14:10 Odciski dłoni Izabeli Trojanowskiej i Sławomira w Żninie. Oto Super Optymiści 2019 Znani i lubiani z telewizyjnych ekranów Polacy zostawili dziś odciski dłoni w Żninie - na jedynej na świecie Alei Optymistów. To część trwającego tam od wczor ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:15 Roman Jasiakiewicz: Usunęli mnie z listy, dowiedziałem się z mediów Roman Jasiakiewicz twierdzi, że miał startować w wyborach do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej i został usunięty z listy. - Nic o tym nie wiem - dziwi s ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:41 Najwięcej osób poprawia matematykę. Egzamin maturalny po raz drugi Uczniowie, którym nie udało się zaliczyć egzaminu maturalnego w pierwszym terminie, we wtorek przystąpili do poprawki. » więcej 2019-08-20, godz. 11:27 Śmierć matki i dzieci na przejeździe: nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? - Śledztwo jest prowadzone w sprawie nieszczęśliwego wypadku, ale nie można też wykluczyć samobójstwa - poinformowała prokuratura rejonowa we Włocławku, która ... » więcej 2019-08-20, godz. 09:12 Będą debatować o polskiej szkole. Okrągły Stół Edukacyjny w naszym regionie Kujawsko-pomorski Okrągły Stół Edukacyjny odbędzie się 5 września w Bydgoszczy. Wezmą w nim udział nauczyciele, samorządowcy i rodzice. » więcej 2019-08-20, godz. 07:05 Toruń rozbłyśnie! Rusza Bella Skyway Festival [instalacje, parkingi - przewodnik] Bella Skyway Festival rozpoczyna się w Toruniu we wtorek (20 sierpnia) i potrwa do niedzieli (25 sierpnia). W tym roku motywem przewodnim jest „Różnorodność m ... » więcej 2019-08-19, godz. 19:15 Mammobus parkuje przy markecie. Bezpłatne badania dla pań we Włocławku Akcja bezpłatnych badań mammograficznych odbędzie się we wtorek (20 sierpnia) przy markecie Kaufland we Włocławku, gdzie stanie mammobus. » więcej 2019-08-19, godz. 18:25 Przebudują tory, odnowią perony. Modernizacja linii kolejowej i dworców w Toruniu W poniedziałek podpisano umowę ws. modernizacji linii kolejowej 353 na odcinku Toruń Główny - Toruń Wschodni. PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują perony i ... » więcej 2019-08-19, godz. 17:33 Brejza do Senatu, Zwiefka za niego "jedynką" do Sejmu [pełne listy KO] - Startuję do Senatu, bo trzeba walczyć o każdy mandat. To będą najważniejsze wybory po 1989 r., w 1989 r. wszystko zaczęło się od Senatu - tłumaczy poseł PO- ... » więcej
1234567