Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-03-05, 14:18 Michał Zaręba/Redakcja

Proces radny SLD kontra WSKSiM. Ugody nie ma. Sprawę rozstrzygnie sąd

Rozpoczął się proces z powództwa cywilnego, jaki Marek Jopp - toruński działacz lewicy, wytoczył Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Rozpoczął się proces z powództwa cywilnego, jaki Marek Jopp - toruński działacz lewicy, wytoczył Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Rozpoczął się proces z powództwa cywilnego, jaki Marek Jopp - toruński działacz lewicy, wytoczył Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Marek Jopp uważa, że doszło do naruszenia zasady równego traktowania, ponieważ za niedostarczenie wymaganego zaświadczenia od proboszcza parafii, na której terenie mieszka skreślono go z listy studentów. Podyplomowy kierunek ochrona środowiska dofinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

- Szkoła nie jest uczelnią wyznaniową, owszem - założona przez osoby duchowne. Niemniej nie można jej w żaden sposób porównać do seminariów duchownych czy do papieskiej akademii. To nadal szkoła świecka, co nie zwalnia jej z nakazu równego traktowania. Uczelnia nie może się w tym przypadku zasłonić zasadą autonomii uczelni - uzasadniał powództwo Mateusz Chudziak, pełnomocnik Marka Joppa.

- "Walczę"o to, żeby na uczelni za środki państwowe, publiczne mogły kształcić się osoby niewierzące bądź innego wyznania - powiedział Marek Jopp.

- Warunki są postawione od wielu lat, wszyscy inni przyjęci na kierunek ochrona środowiska spełnili te warunki. Uczelnia w żaden sposób nie wnikała czy ktoś jest ochrzczony czy bierzmowany. To był swobodny wybór strony powodowej nie dopełnić tych warunków. Zamiarem szkoły w żaden sposób nie było działanie, aby kogoś traktować nierówno - odpowiadał Ryszard Stopa, pełnomocnik Wyższej Szkoły Kultury społecznej i medialnej w Toruniu.

Sąd zaproponował stronom zawarcie ugody. Marek Jopp chciałby, żeby uczelnia go przeprosiła, przyznała, że warunek jest dyskryminacyjny oraz by umożliwiła naukę bez opinii proboszcza. Działacz SLD jest osobą niewierząca.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 9 kwietnia.
Proces radny SLD kontra WSKSiM. Ugody nie ma. Sprawę rozstrzygnie sąd.
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-11-28, godz. 16:30 Miasto dołoży do remontów włocławskich kamienic Władze Włocławka chcą w przyszłym roku przeznaczyć 1,5 mln złotych na remonty śródmiejskich kamienic. » więcej 2020-11-28, godz. 13:25 Biskup włocławski Wiesław Mering złożył rezygnację Ordynariusz Diecezji Włocławskiej biskup Wiesław Mering złożył rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu w związku z tym, że 10 grudnia skończy 75 lat - poi ... » więcej 2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej 2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej [wideo] Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej
1234567