Środa, 22 maja 2019 r.   Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-05, 13:05 Damian Klich/Redakcja

Tai Chi, kaligrafia chińska i nauka chińskiego na UTP w Bydgoszczy

Uczelnia chce podjąć współpracę z Chinami, a święto miało szczęśliwie ją rozpocząć. Fot. Damian Klich
Uczelnia chce podjąć współpracę z Chinami, a święto miało szczęśliwie ją rozpocząć. Fot. Damian Klich
Chiński Nowy Rok świętowano na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Uczelnia chce podjąć współpracę z Chinami, a święto miało szczęśliwie ją rozpocząć.
W holu głównym UTP można było między innymi nauczyć się podstaw Tai Chi, kaligrafii chińskiej lub spróbować swoich sił w życzeniu "Szczęśliwego Nowego Roku!". Oczywiście po chińsku.

- Nie znamy tej kultury, chcemy ją poznać i przede wszystkim zaoferować do współpracy z Chinami swój techniczny i technologiczny profil. W tym celu pomoże nam Kolegium Jagiellońskie - toruńska szkoła wyższa, która posiada już tzw. klasę konfucjańską i uczy języka chińskiego. Chcemy właśnie od tego zacząć - powiedział prof. Adam Gadomski, prorektor do spraw współpracy międzynarodowej UTP w Bydgoszczy.

Uczelnia chce, aby tzw. klasie konfucjańskiej znaleźli się przedstawiciele z Chin, a także polscy studenci zafascynowani Dalekim Wschodem.

Chiny świętowały Nowy Rok dokładnie przed miesiącem. Trwa Rok Świni. To zwierzę jest w chińskiej mitologii uznawane za jedno z najbardziej przyjaznych. Symbolizuje bogactwo i szczęście.
Relacja Damiana Klicha

Wiadomości lokalne

2019-05-22, godz. 12:12 Życie seniorów może być radosne i bezpieczne. Projekt Toruńskiego Centrum Caritas Jak zdrowo odżywiać się, dobrze się bawić ale też co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustów - tego dowiadują się uczestnicy projektu „Czas upływa, siły nie uby ... » więcej 2019-05-22, godz. 11:39 Prof. Zybertowicz: Sondaże często są nadużywane i kreują rzeczywistość [wideo] - Istnieje efekt stadny, efekt zachowań gromadnych i przepowiednie samosprawdzające się. Są tacy, którzy - jeśli wierzą, że coś nastąpi - chcą być w obozie zw ... » więcej 2019-05-22, godz. 11:05 Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK. W środę ostatnia - o prawie Ostatnia debata z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędzie się w środę (22 maja) w Polskim Radiu PiK. Tym razem będzie o prawie UE ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:45 „Nauka jest ciekawa, a nawet zdrowa". Trwa Bydgoski Festiwal Nauki [aktualizacja, wideo, zdjęcia] Pokazy, gry, lekcje kulinarne, kreatywne budownictwo - głównie dla dzieci, czyli największej grupy odwiedzających tę imprezę - przygotowali organizatorzy Bydg ... » więcej 2019-05-22, godz. 08:05 Przystanek wiedeński w Bydgoszczy. Do trzech razy sztuka? Jest trzech chętnych do wybudowania przystanku wiedeńskiego na ul. Marszałka Ferdynanda Focha przy pl. Teatralnym w Bydgoszczy. To już trzeci przetarg w tej s ... » więcej 2019-05-22, godz. 06:55 Świętopełka w Bydgoszczy w końcu wygląda jak ulica Mieszkańcy ulicy Świętopełka w Bydgoszczy nie muszą już grzęznąć w błocie. Dzięki wspólnej budowie drogi poznali się i częściej spotykają. W ramach inwestycji ... » więcej 2019-05-21, godz. 20:25 Słowo przeciwko słowu. Sebastian Chmara pozwał Krzysztofa Pietrzaka Były zastępca prezydenta Bydgoszczy i aktualny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kontra właściciel Tartaku Bydgoszcz. Chodzi o zniesławienie. » więcej 2019-05-21, godz. 19:20 Wiosna zawiadamia prokuraturę. Donosi na biskupa Wanda Nowicka i Elżbieta Długołęcka - kandydatki Wiosny do Parlamentu Europejskiego złożyły do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe zawiadomienie w sprawi ... » więcej 2019-05-21, godz. 18:35 Michał Korolko: Większa rola miast. ZIT także dla przedsiębiorców? Wzrost znaczenia Bydgoszczy i Torunia w wydatkowaniu środków unijnych proponuje Michał Korolko - kandydat Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejski ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:20 Tomasz Latos: Jest szansa na lepszy dostęp do rehabilitacji we Włocławku Funkcjonowaniu służby zdrowia poświęcona była konferencja prasowa Tomasza Latosa we Włocławku. To część kampanii posła Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami ... » więcej
1234567