Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-05, 13:05 Damian Klich/Redakcja

Tai Chi, kaligrafia chińska i nauka chińskiego na UTP w Bydgoszczy

Uczelnia chce podjąć współpracę z Chinami, a święto miało szczęśliwie ją rozpocząć. Fot. Damian Klich
Uczelnia chce podjąć współpracę z Chinami, a święto miało szczęśliwie ją rozpocząć. Fot. Damian Klich
Chiński Nowy Rok świętowano na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Uczelnia chce podjąć współpracę z Chinami, a święto miało szczęśliwie ją rozpocząć.
W holu głównym UTP można było między innymi nauczyć się podstaw Tai Chi, kaligrafii chińskiej lub spróbować swoich sił w życzeniu "Szczęśliwego Nowego Roku!". Oczywiście po chińsku.

- Nie znamy tej kultury, chcemy ją poznać i przede wszystkim zaoferować do współpracy z Chinami swój techniczny i technologiczny profil. W tym celu pomoże nam Kolegium Jagiellońskie - toruńska szkoła wyższa, która posiada już tzw. klasę konfucjańską i uczy języka chińskiego. Chcemy właśnie od tego zacząć - powiedział prof. Adam Gadomski, prorektor do spraw współpracy międzynarodowej UTP w Bydgoszczy.

Uczelnia chce, aby tzw. klasie konfucjańskiej znaleźli się przedstawiciele z Chin, a także polscy studenci zafascynowani Dalekim Wschodem.

Chiny świętowały Nowy Rok dokładnie przed miesiącem. Trwa Rok Świni. To zwierzę jest w chińskiej mitologii uznawane za jedno z najbardziej przyjaznych. Symbolizuje bogactwo i szczęście.
Relacja Damiana Klicha

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 21:30 Wrześniowy, wojenny wiatr wieje w Muzeum Wojsk Lądowych! Wystawa zatytułowana „1939' to nowa propozycja bydgoskiego muzeum wojskowego. Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz, które opowiadają historię kampanii wr ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:50 Profesor Aleksander Nalaskowski: historia pewnego odwołania Rektor UMK w Toruniu przywrócił dziś (18.09.) do pełni praw profesora Aleksandra Nalaskowskiego, pracownika naukowego Wydziału Pedagogiki na tej uczelni. Prof ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:00 Na czym polega sukces polskiego samorządu? Jaka jest rola gospodarza? O zmieniającym się polskim samorządzie rozmawiano w Inowrocławiu podczas debaty, która towarzyszyła Forum Polskich Miast. » więcej 2019-09-18, godz. 19:00 Plakat wszystko zniesie? Policja bierze się za przedwyborczych wandali Zniszczone plakaty wyborcze: w naszym regionie wpłynęły dotąd dwa zawiadomienia w tej sprawie, a już wiadomo, że będą następne. W Koronowie „zaatakowany” zost ... » więcej 2019-09-18, godz. 18:10 W gospodarstwie w Dolnej Grupie nie było niewolnictwa, ani przemocy - orzekł sąd Oskarżeni o zmuszanie bezdomnego do niewolniczej pracy w gospodarstwie w Dolnej Grupie - niewinni. Zdaniem bydgoskiego sądu Łukasz J., Łukasz T. i Wojciech J. ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:35 Rektor UMK odwołuje zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego w obowiązkach Przypomnijmy, że decyzję o zawieszeniu pedagoga za publikację felietonu krytykującego LGBT w tygodniku „Sieci” podjął przed tygodniem rektor Uniwersytetu Miko ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:15 Szpital Jurasza kupi nowy cytometr, czyli broń do walki z białaczką dzieci Do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, jeszcze w tym roku trafi sprzęt, który pozwoli precyzyjniej i szybciej diagnozować chorobę nowotworową ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:29 Robert Kwiatkowski zapowiada budowę trzeciego mostu dla Torunia Lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim Robert Kwiatkowski, do swojego programu wpisał między innymi budowę stopnia wodnego w Siarzewie, węzła autostradowe ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:40 Czekają na ludzi, którzy chcą pomagać. ”Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy Wolontariusze do „Szlachetnej Paczki” poszukiwani. To świąteczna akcja, podczas której potrzebujący mieszkańcy otrzymują paczki od darczyńców. » więcej 2019-09-18, godz. 13:58 Debata o zdrowiu. Kandydaci do Parlamentu dyskutują w Polskim Radiu PiK Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Druga - w czwartek (19 września) - będzie dotyczyła zdrowia. » więcej
1234567