Poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-12, 06:12 Andrzej Krystek/Redakcja

Krystyna to świetna dziewczyna! A pół tysiąca Krystyn? Zjazd w Bydgoszczy

W 2008 roku Zjazd Krystyn odbywał się w Toruniu. Imprezę prowadził Irek Bieleninik/fot. zjazdkrystyn.pl
W 2008 roku Zjazd Krystyn odbywał się w Toruniu. Imprezę prowadził Irek Bieleninik/fot. zjazdkrystyn.pl
Panie noszące to piękne imię, we wtorek i środę (12 i 13 marca) spotkają się nad Brdą. Na doroczny zjazd przyjadą, jak zwykle, bardzo znane Krysie. Miasto szykuje dla solenizantek sporo atrakcji.
- Spotykamy się tym razem w Bydgoszczy, w konstelacji dobrych miejsc - zapowiedziała na konferencji w bydgoskim ratuszu Krystyna Kuras, współorganizatorka zjazdu. Dlaczego w ratuszu? Bo miasto, gospodarz 22. zjazdu, zamierza Krystyny godnie ugościć.

W programie na 12 marca znalazły się, m.in. wieczór w Operze Nova i spektakl "Zemsta nietoperza". Na afiszu jest też spotkanie z prof. Aleksandrem Araszkiewiczem, wieloletnim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii województwa kujawsko-pomorskiego, pokaz mody Teresy Wojnickiej, pokaz tańca, koncert Krystyny Giżowskiej i spotkanie z innymi znanymi Krystynami, m.in. : Gucewicz, Czubówną. Vip-em zjazdu będzie wicemarszałek sejmu, Małgorzata Kidawa - Błońska.

- Apelujemy do Krystyn z całego regionu, żeby przyszły 13 marca, o godz. 12.30 na Plac Wolności - zachęca Krystyna Kuras. - Razem z Orkiestrą Muzyków Bydgoskich Emband pod buławą Ewy Makuli , w rytm muzyki, przejdziemy na plac Teatralny, spotkamy się tam z władzami miasta, orkiestra odegra hejnał Krystyn, a potem koncert, zabawa i...pomoc innym.

Drugi cel spotkania jest charytatywny. Krysie postawiły sobie za cel zebrać pieniądze dla Roksany z Koszalina - dziewczynki z porażeniem mózgowym. Chcą jej pomoc zamieszkać na parterze.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek w Katowicach i Krystyny z Bydgoszczy. To nie będzie pierwszy "nalot" Kryś na nasz region. Panie spotykały się w poprzednich latach w Toruniu i Ciechocinku.
Panie noszące piękne imię Krystyna, 12 i 13 marca spotkają się nad Brdą. Na doroczny zjazd przyjadą bardzo znane Krysie - o czym mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy
Bydgoszcz
5 marca 2019 roku o godzinie 07:00

Wiadomości lokalne

2019-12-09, godz. 19:45 Plon działalności firmy „Ziarno": około tysiąc rolników nie dostało pieniędzy za zboże Trzy główne tematy zdominowały spotkanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego z rolnikami w Przysieku: sprawa firmy „Ziarno' z gminy Zławieś Wielk ... » więcej 2019-12-09, godz. 18:30 Mikołajki Caritas Diecezji Bydgoskiej dla dzieci ze szkół, przedszkoli i domów dziecka [wideo] Radiowóz na sygnale i policjanci na motocyklach wjechali w poniedziałkowe popołudnie (09.12.) na płytę Hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Nie była to jednak interw ... » więcej 2019-12-09, godz. 17:25 Historia na wyciągnięcie ręki - doceniono lokalne projekty promujące dziedzictwo [zdjęcia] 25 ośrodków i instytucji kultury z naszego regionu wzięło udział w tegorocznych Europejskich Dniach Dziedzictwa. W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgos ... » więcej 2019-12-09, godz. 16:15 Plastikowy „las" zamienią na zielony. Butelki pet wyciągną choćby spod ziemi! Ponad 800 tysięcy butelek PET zebrali najmłodsi włocławianie w ramach akcji „Drzewko za butelkę'. Wzięło w niej udział 16 przedszkoli i 14 szkół podstawowych. ... » więcej 2019-12-09, godz. 15:05 Rehabilitacja, integracja, doświadczanie świata. Nowy budynek dla niepełnosprawnych Budowa sali sportowo-rehabilitacyjnej na bydgoskim Okolu zakończona. Nowy budynek przy ul. Granicznej będzie częścią Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ... » więcej 2019-12-09, godz. 14:42 Drzewo przygniotła pilarza. Mężczyzna nie żyje Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek (09.12.) w Adamowie, w powiecie sępoleńskim. » więcej 2019-12-09, godz. 14:16 Społeczne lodówki dla potrzebujących. I dla tych, co mają za dużo jedzenia Działacze Młodej Prawicy - młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina - zainaugurowali dziś w Inowrocławiu tydzień charytatywny oraz zaapelowali do prezydenta ... » więcej 2019-12-09, godz. 13:29 Studenci UMK przesłuchiwani przez turecką policję. Po zajęciach z satyry politycznej Tureccy studenci UMK zostali pouczeni przez policję w ich kraju za to, co robili na zajęciach w Toruniu w ramach programu Erasmus Plus. Tureckim służbom nie s ... » więcej 2019-12-09, godz. 12:32 Zmienił wizerunek i ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Grozi mu dożywocie za zabójstwo Sławomirowi B. grozi dożywocie za zabójstwo z 2012 r., do którego doszło w Toruniu. Mężczyzna przez lata ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano go w Leic ... » więcej 2019-12-09, godz. 11:45 Poseł Kownacki: Sędziowie kontrolują sami siebie, PiS próbowało to zmienić - Sprawa reformy sądownictwa musi zostać rozwiązana, bo obecny stan grozi anarchią w sądach, porównywalną do tej, która doprowadziła do upadku Pierwszej Rzecz ... » więcej
1234567