Wtorek, 24 listopada 2020 r.   Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-03-12, 06:12 Andrzej Krystek/Redakcja

Krystyna to świetna dziewczyna! A pół tysiąca Krystyn? Zjazd w Bydgoszczy

W 2008 roku Zjazd Krystyn odbywał się w Toruniu. Imprezę prowadził Irek Bieleninik/fot. zjazdkrystyn.pl
W 2008 roku Zjazd Krystyn odbywał się w Toruniu. Imprezę prowadził Irek Bieleninik/fot. zjazdkrystyn.pl
Panie noszące to piękne imię, we wtorek i środę (12 i 13 marca) spotkają się nad Brdą. Na doroczny zjazd przyjadą, jak zwykle, bardzo znane Krysie. Miasto szykuje dla solenizantek sporo atrakcji.
- Spotykamy się tym razem w Bydgoszczy, w konstelacji dobrych miejsc - zapowiedziała na konferencji w bydgoskim ratuszu Krystyna Kuras, współorganizatorka zjazdu. Dlaczego w ratuszu? Bo miasto, gospodarz 22. zjazdu, zamierza Krystyny godnie ugościć.

W programie na 12 marca znalazły się, m.in. wieczór w Operze Nova i spektakl "Zemsta nietoperza". Na afiszu jest też spotkanie z prof. Aleksandrem Araszkiewiczem, wieloletnim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii województwa kujawsko-pomorskiego, pokaz mody Teresy Wojnickiej, pokaz tańca, koncert Krystyny Giżowskiej i spotkanie z innymi znanymi Krystynami, m.in. : Gucewicz, Czubówną. Vip-em zjazdu będzie wicemarszałek sejmu, Małgorzata Kidawa - Błońska.

- Apelujemy do Krystyn z całego regionu, żeby przyszły 13 marca, o godz. 12.30 na Plac Wolności - zachęca Krystyna Kuras. - Razem z Orkiestrą Muzyków Bydgoskich Emband pod buławą Ewy Makuli , w rytm muzyki, przejdziemy na plac Teatralny, spotkamy się tam z władzami miasta, orkiestra odegra hejnał Krystyn, a potem koncert, zabawa i...pomoc innym.

Drugi cel spotkania jest charytatywny. Krysie postawiły sobie za cel zebrać pieniądze dla Roksany z Koszalina - dziewczynki z porażeniem mózgowym. Chcą jej pomoc zamieszkać na parterze.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek w Katowicach i Krystyny z Bydgoszczy. To nie będzie pierwszy "nalot" Kryś na nasz region. Panie spotykały się w poprzednich latach w Toruniu i Ciechocinku.
Panie noszące piękne imię Krystyna, 12 i 13 marca spotkają się nad Brdą. Na doroczny zjazd przyjadą bardzo znane Krysie - o czym mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy
Bydgoszcz
5 marca 2019 roku o godzinie 07:00

Wiadomości lokalne

2020-11-24, godz. 15:35 Kierowco ciężarówki zdobądź „szacun”. Kampania na autostradzie A1 „Szanujmy się” - to hasło kampanii edukacyjnej prowadzonej na autostradzie A1, również w naszym regionie. Akcja ma przypominać zasady bezpiecznego poruszania ... » więcej 2020-11-24, godz. 13:45 Osobiście do biura Enei? Tak, ale po wcześniejszym umówieniu Osobiste załatwienie sprawy związanej z energią to aktualnie nie lada wyzwanie. Enea - podobnie jak wiele innych firm - w związku z epidemią wprowadziła duże ... » więcej 2020-11-24, godz. 13:11 Groźny wypadek w Przyłubiu. Ranna kobieta przewieziona do szpitala Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Przyłubiu na drodze nr 10 na odcinku pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Zderzyły się dwa samochod ... » więcej 2020-11-24, godz. 11:25 Świąteczna Zbiórka Żywności. Tym razem bez wolontariuszy „Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem rozpoczęła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja jak co roku organizowana jest przez Banki Żywn ... » więcej 2020-11-24, godz. 09:32 Paweł Szramka o instytucji wiążącego referendum Poseł Paweł Szramka z Kukiz'15, który był gościem wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK uważa, że instytucja wiążącego referendum jest remedium na proble ... » więcej 2020-11-23, godz. 21:02 Są pieniądze na place zabaw i plenerowe siłownie. Dla wsi i małych miasteczek Wsie i małe miasteczka z naszego regionu mają szanse dostać pieniądze na miejsca do wypoczynku i zabawy. W poniedziałek (23 listopada) rozpoczął się nabór wni ... » więcej 2020-11-23, godz. 19:12 W pożarze zginęła matka i trzy córeczki. Będzie surowsza kara dla sprawcy? Prokuratura chce surowszej kary dla sprawcy tragicznego pożaru w Inowrocławiu, w którym zginęła 31-letnia kobieta i jej trzy córeczki w wieku: 3 miesiące, 4 i ... » więcej 2020-11-23, godz. 18:16 5 tys. szczepionek przeciw grypie m.in. dla seniorów i podopiecznych DPS-ów Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu w środę (25 listopada) rozpocznie szczepienia przeciwko grypie. W ramach miejskiego programu z darmowych szczepi ... » więcej 2020-11-23, godz. 15:17 Prezydent Bruski: Weto dla unijnego budżetu to koniec inwestycji w Bydgoszczy - Rozbudowa ul. Nakielskiej i trasy WZ, inwestycje w odnawialne źródła energii czy przebudowa kanalizacji deszczowej - to przykłady bydgoskich inwestycji, któ ... » więcej 2020-11-23, godz. 14:25 Troska toruńskich posłów o inwestycje ważne dla Bydgoszczy i regionu Toruńscy posłowie Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha i Tomasz Lenz przedstawili wnioski do budżetu państwa na przyszły rok. To między innymi: nowy przeb ... » więcej
1234567