Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-04, 17:34 Katarzyna Bogucka

Psia gehenna z Dobrcza - kolejne przesłuchania w sądzie

Psy zaniedbane, chore, brudne, leżące w odchodach - taki obrazek zobaczyli w Dobrczu policjanci i obrońcy zwierząt/fot. pogotowiedlazwierzat.pl/Archiwum
Psy zaniedbane, chore, brudne, leżące w odchodach - taki obrazek zobaczyli w Dobrczu policjanci i obrońcy zwierząt/fot. pogotowiedlazwierzat.pl/Archiwum
Dwa lata temu, po interwencji Pogotowia dla Zwierząt, z domu państwa G. odebrano ponad 170 zwierząt. Psów i kotów. Zaniedbanych, chorych. Właścicielom czworonogów grozi do 8 lat więzienia.
W poniedziałek (4.03.), w bydgoskim Sądzie Rejonowym zeznawał lekarz weterynarii, który widywał zwierzęta z Dobrcza. O jego przesłuchanie wnioskowała Izabela G - oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Na ławie oskarżonych zasiada też mąż oskarżonej - Roman G.

Lekarz przekonywał, że widywał panią G. w lecznicy regularnie.

- Nigdy nie zetknąłem się z przypadkami wyniszczenia czy wychudzenia u tamtejszych zwierząt - wyjaśniał świadek.

Lekarz nie zdawał sobie sprawy, że pod opieką państwa G., może przebywać ponad 170 psów i kotów, często wymagających pilnej pomocy weterynaryjnej.

- Byłem bardzo zaskoczony ilością zwierząt, o której dowiedziałem się dopiero z informacji prasowych. Jedna czy dwie osoby, mimo największego zaangażowania i najlepszych chęci, nie są w stanie zapewnić dobrej opieki większej ilości, niż dwudziestu dorosłym zwierzętom - zeznawał świadek.

Oprócz lekarza weterynarii, przesłuchiwany był tego dnia także policjant. Byli to, tzw. świadkowie spoza aktu oskarżenia, wskazani przez strony.
Przed bydgoskim sądem zeznawał lekarz weterynarii, który regularnie widywał zwierzęta z pseudohodowli w Dobrczu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-01-20, godz. 18:30 Służba zdrowia potrzebuje menedżerów z duszą. Centrum Onkologii takiego ma Prof. Janusz Kowalewski, dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii, odebrał tytuł Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala odbyła się 16 stycznia b ... » więcej 2020-01-20, godz. 17:30 Bydgoszcz świętuje: - Nie zmarnowaliśmy tych stu lat wolności! [wideo, galeria] Bydgoszcz obchodzi 100-lecie powrotu do Macierzy. Oficjalne - historyczne - uroczystości z ceremoniałem wojskowym odbyły się w poniedziałek - 20 stycznia - na ... » więcej 2020-01-20, godz. 16:16 Olbrzymi martwy wąż porzucony na bydgoskiej ulicy. Skąd się tam wziął? Właściciel jednej sztuki czy całej hodowli? Jaki to wąż, i czy jadowity, czy niejadowity? Zdechł sam, czy ktoś go skrzywdził? Pytań jest wiele, a temat niecod ... » więcej 2020-01-20, godz. 14:58 Za wysokie progi na seniorów nogi. Kiedy z ulic Bydgoszczy znikną stare tramwaje? Wiele starszych, ruchowo gorzej sprawnych osób, narzeka na kłopoty z wejściem do tramwaju lub wyjściem z niego. Jest takich pasażerów coraz więcej. A tramwajó ... » więcej 2020-01-20, godz. 14:36 Krzysztof Gawkowski apeluje do premiera o działanie ws. terenów pozachemowskich - Niedostrzeżenie problemu po byłym Zachemie może nas drogo kosztować - mówił w Bydgoszczy Krzysztof Gawkowski. Poseł Lewicy zapowiedział, że zwróci się do pr ... » więcej 2020-01-20, godz. 13:38 Niepełnosprawni o swoich problemach. Czego oczekują, z czym się zmagają? Tu mogą głośno i otwarcie mówić o swoich problemach. To także okazja do wymiany doświadczeń. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się sesja sejmiku osób ... » więcej 2020-01-20, godz. 12:55 200 na godzinę na drodze ekspresowej. W pakiecie mandat i punkty karne Ponad 200 km/h pędziła drogą ekspresową S 5 kobieta w audi. Namierzyła ją policyjna grupa SPEED, kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi. » więcej 2020-01-20, godz. 12:24 Naukowo o tym, co działo się w Bydgoszczy przed 100 laty W Bydgoszczy naukowa odsłona 100. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski. W bydgoskim ratuszu zorganizowana została konferencja „Na drodze do Niepodległości ... » więcej 2020-01-20, godz. 11:26 Znęcał się nad żoną i szóstką dzieci. Sprawca aresztowany na trzy miesiące Prokuratura Rejonowa we Włocławku bada sprawę 32-letniego mężczyzny, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz szóstką dzieci. Sprawa wyszła na j ... » więcej 2020-01-20, godz. 10:36 Czy mieszkańcy Grudziądza zapłacą mniej za wywóz śmieci? Rozstrzygnięty został przetarg na wywóz odpadów komunalnych w Grudziądzu. Zwycięzcę wyłoniono w bezpośredniej licytacji elektronicznej. Dzięki takiej procedur ... » więcej
1234567