Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-01, 14:15 Monika Siwak-Waloszewska/Redakcja

Pracownicy Szpitala Biziela piszą do szefa OZZL i rektora UMK. Chodzi o konflikt w placówce

Fot. www.facebook.com/OZZLBydgoszcz
Fot. www.facebook.com/OZZLBydgoszcz
Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy domagają się usunięcia krzywdzących, ich zdaniem, bilbordów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Oświadczenie podpisało ponad 100 osób.
Napisy "Stop poniżaniu lekarzy i pacjentów" pojawiły się po tym, jak Bartosz Fijałek - lekarz-rezydent, a zarazem przewodniczący OZZL w Kujawsko-Pomorskiem, sprzeciwił się "podwójnym" dyżurom lekarzy w klinikach i oddziale ratunkowym. Zarząd szpitala wprowadził takie rozwiązanie na czas problemów kadrowych.

Głos w sprawie konfliktu pomiędzy dyrekcją placówki a związkowcem zabrali pozostali pracownicy szpitala. Podpisanym pod dokumentem nie podoba się m.in. nagłaśnianie wewnętrznych spraw lecznicy w mediach społecznościowych i na bilbordach. "Nie ma naszej zgody na ten sposób działania lek. med. Bartosza Fiałka" - czytamy w piśmie.

Autorzy oświadczenia piszą, że oburza ich umieszczone na bilbordach stwierdzenie, że w szpitalu Biziela poniża się pacjentów. Ich zdaniem to nieprawda i domagają się od przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, aby usunęli krzywdzące ich bilbordy.

Jak napisali sposób eskalowania konfliktu, "potajemne nagrywanie rozmów, nierzetelne przedstawianie sytuacji, uderza w dobre imię Szpitala i pracowników".

Pismo skierowane jest do przewodniczącego OZZL oraz do wiadomości: rektora UMK, prorektora Collegium Medicum UMK i szefa OZZL w Kujawsko-Pomorskiem.

Sporne zarządzenie już nie obowiązuje, a obie strony konfliktu podkreślają, że sytuacja na SORZ-e się poprawiła. Jednak sprawa podejrzenia dyskryminowania związkowca przez wiceszefa szpitala trafiła do prokuratury, po rozmowie Bartosza Fiałka z zastępcą dyrektora lecznicy. Rezydent twierdził, że usłyszał groźby zwolnienia z pracy. Jak poinformował od 1 marca odebrano mu dyżury na oddziale ratunkowym. Zastępca dyrektora twierdził, że nie ma konfliktu między zarządem a związkiem. Przeprosił rezydenta.

Grupa podpisanych pod oświadczeniem pracowników szpitala podkreśla, że każdego dnia stara zapewniać pacjentom opiekę na najwyższym poziomie z poszanowaniem godności i intymności, a eskalowanie sporu uderza w dobre imię szpitala i podsyca niezdrowe emocje.

We wcześniejszym oświadczeniu dyrektor szpitala czytamy, że konflikt został zażegnany "wobec złożonych przeprosin i braku działań zagrażających wykonywaniu funkcji związkowych czy realizacji specjalizacji" przez Bartosza Fiałka.

Więcej o sporze w Szpitalu Biziela tutaj: http://www.radiopik.pl/41,1654,audycja-z-21-lutego-2019
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 09:09 Mistrzyni powie dziewczętom o życiu. Otylia Jędrzejczak promowała akcję we Włocławku - Chcemy pokazać dziewczętom, że sport to prawdziwa szkoła życia - mówiła na konferencji prasowej we Włocławku słynna pływaczka, Otylia Jędrzejczak. » więcej 2019-04-19, godz. 08:55 Prof. Tomasz Drewa został przyjęty do Bractwa Kaphornowców Naukowiec opłynął przylądek Horn 8 marca 2018 roku na niemieckim jachcie Sarah W. Vorwerk. Bractwo, które przyjęło profesora do swojego grona, zrzesza śmiałkó ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej
1234567