Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-01, 14:15 Monika Siwak-Waloszewska/Redakcja

Pracownicy Szpitala Biziela piszą do szefa OZZL i rektora UMK. Chodzi o konflikt w placówce

Fot. www.facebook.com/OZZLBydgoszcz
Fot. www.facebook.com/OZZLBydgoszcz
Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy domagają się usunięcia krzywdzących, ich zdaniem, bilbordów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Oświadczenie podpisało ponad 100 osób.
Napisy "Stop poniżaniu lekarzy i pacjentów" pojawiły się po tym, jak Bartosz Fijałek - lekarz-rezydent, a zarazem przewodniczący OZZL w Kujawsko-Pomorskiem, sprzeciwił się "podwójnym" dyżurom lekarzy w klinikach i oddziale ratunkowym. Zarząd szpitala wprowadził takie rozwiązanie na czas problemów kadrowych.

Głos w sprawie konfliktu pomiędzy dyrekcją placówki a związkowcem zabrali pozostali pracownicy szpitala. Podpisanym pod dokumentem nie podoba się m.in. nagłaśnianie wewnętrznych spraw lecznicy w mediach społecznościowych i na bilbordach. "Nie ma naszej zgody na ten sposób działania lek. med. Bartosza Fiałka" - czytamy w piśmie.

Autorzy oświadczenia piszą, że oburza ich umieszczone na bilbordach stwierdzenie, że w szpitalu Biziela poniża się pacjentów. Ich zdaniem to nieprawda i domagają się od przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, aby usunęli krzywdzące ich bilbordy.

Jak napisali sposób eskalowania konfliktu, "potajemne nagrywanie rozmów, nierzetelne przedstawianie sytuacji, uderza w dobre imię Szpitala i pracowników".

Pismo skierowane jest do przewodniczącego OZZL oraz do wiadomości: rektora UMK, prorektora Collegium Medicum UMK i szefa OZZL w Kujawsko-Pomorskiem.

Sporne zarządzenie już nie obowiązuje, a obie strony konfliktu podkreślają, że sytuacja na SORZ-e się poprawiła. Jednak sprawa podejrzenia dyskryminowania związkowca przez wiceszefa szpitala trafiła do prokuratury, po rozmowie Bartosza Fiałka z zastępcą dyrektora lecznicy. Rezydent twierdził, że usłyszał groźby zwolnienia z pracy. Jak poinformował od 1 marca odebrano mu dyżury na oddziale ratunkowym. Zastępca dyrektora twierdził, że nie ma konfliktu między zarządem a związkiem. Przeprosił rezydenta.

Grupa podpisanych pod oświadczeniem pracowników szpitala podkreśla, że każdego dnia stara zapewniać pacjentom opiekę na najwyższym poziomie z poszanowaniem godności i intymności, a eskalowanie sporu uderza w dobre imię szpitala i podsyca niezdrowe emocje.

We wcześniejszym oświadczeniu dyrektor szpitala czytamy, że konflikt został zażegnany "wobec złożonych przeprosin i braku działań zagrażających wykonywaniu funkcji związkowych czy realizacji specjalizacji" przez Bartosza Fiałka.

Więcej o sporze w Szpitalu Biziela tutaj: http://www.radiopik.pl/41,1654,audycja-z-21-lutego-2019
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-17, godz. 19:04 Bunt przeciwko wymieraniu. Protest klimatyczny w Toruniu „Wychodzimy na ulice, bo chcemy żyć” - mówią uczestnicy protestu, jaki miał miejsce w niedzielę w Toruniu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika zgromadzili się czł ... » więcej 2019-11-17, godz. 17:35 Symbol walki o prawdę i wolność. Uczcili rocznicę spalenia zagłuszarki w 1956 r. Byli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, radni i patriotyczna młodzież. Bydgoszczanie uczcili 63. rocznicę spalenia zagłuszarki radiowej w 1956 r. » więcej 2019-11-17, godz. 16:10 Happeningi w regionie w obronie pieszych. By ofiar wypadków było mniej Happeningi w związku z przypadającym w niedzielę (17 listopada) Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbędą się w Bydgoszczy i w Toruniu. Koalicja ... » więcej 2019-11-17, godz. 10:48 Smycze, ubranka, obroże - wszystko dla psów i kotów. Targi PupiLove w Bydgoszczy Kolejna edycja PupiLovych Targów odbędzie się w niedzielę (17 listopada) w Bydgoszczy. To impreza skierowana do wszystkich właścicieli psów i kotów. » więcej 2019-11-16, godz. 19:00 50 plus za kierownicą. Bezpieczeństwo przede wszystkim Kierowcy z wieloletnim stażem mogli zweryfikować i udoskonalić technikę jazdy. To w ramach kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50+ na drodze”, która odbyła si ... » więcej 2019-11-16, godz. 17:46 Dyskusja o kościele i młodych ludziach. Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej - Młodzi wybierają kościół, który jest klarowny i otwarty - mówią uczestnicy I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w Domu J ... » więcej 2019-11-16, godz. 16:15 95-lat MZK w Toruniu i przejażdżka „ogórkiem” Mieszkańcy Torunia mieli szansę odbyć sentymentalną podróż. Na ulice miasta wyjechał „ogórek”, czyli stary autobus marki Jelcz. Wszystko z okazji 95-lecia Mie ... » więcej 2019-11-16, godz. 14:05 Przemaszerowali przez centrum Bydgoszczy, by dać znać o Szlachetnej Paczce Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Bydgoszczy. To znak, że oficjalnie otwarto bazę rodzin, które można obdarować w przedświątecznym czasie. W wojewódz ... » więcej 2019-11-16, godz. 12:33 Armia to przygoda i wyzwanie. Przysięga wojskowa w Toruniu 123 elewów Narodowych Sił Rezerwowych potwierdziło oficjalnie chęć wstąpienia do armii. Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii ... » więcej 2019-11-16, godz. 11:19 Zmarł bp Bronisław Dembowski - biskup senior diecezji włocławskiej Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł w sobotę w nocy w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prał. L ... » więcej
1234567