Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Petronel
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-02-26, 16:29 Robert Erdmann

Kolejne badania skażonych terenów po Zachemie. Powstanie specjalna instalacja

W tym roku na skażonych terenach pozachemowskich w Bydgoszczy rozpoczną się kolejne badania. Fot. Archiwum
W tym roku na skażonych terenach pozachemowskich w Bydgoszczy rozpoczną się kolejne badania. Fot. Archiwum
W tym roku na skażonych terenach pozachemowskich w Bydgoszczy rozpoczną się kolejne badania.
W roku przyszłym zbudowana zostanie specjalna instalacja oczyszczająca. Informację przekazano podczas konferencji prasowej w kujawsko-pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

- Będą badania geologiczne i wykonanie projektu instalacji remediacyjnej. Te zadania, które procedujemy pozwolą nam na posadowienie instalacji remadiacyjnej w 2020 roku - mówi Maria Dąbrowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Wojewódzki inspektor ochrony środowiska Elwira Jutrowska przekazała z kolei, że trwają kontrole firm korzystających ze środowiska. Są zawiadomienia do prokuratury.

- Trzy wnioski, które zostały skierowane do prokuratury dotyczyły Infrastruktury Kapuściska i dotyczyły firmy Gamatronic czyli tej firmy, której syndyk sprzedał tereny te najbardziej zanieczyszczone - dodała Elwira Jutrowska.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przypomniał, że nie byłoby problemu skażenia.

- O tym jakoś nikt nie chce pamiętać, szczególnie ze środowiska Platformy Obywatelskiej, że główny powód problemow jakie mamy dziś na Zachemie to prywatyzacja Zachemu, a następnie brak jednego odpowiedzialnego za ten teren, rozproszenie właścicieli działek, m. in. takim jednym z zarządzających jest miasto Bydgoszcz. Gdyby nie ta prywatyzacja mielibyśmy dziś poważnego partnera, który wiele problemów by rozwiązywał - powiedział Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.
Materiał Roberta Erdmanna (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-31, godz. 06:00 Rząd znosi kolejne obostrzenia, biskupi znoszą dyspensję Biskupi z regionu znoszą dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym mszach świętych. » więcej 2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej 2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej
1234567