Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-02-24, 13:50 Polska Agencja Prasowa/Katarzyna Bogucka

Robert Biedroń spotkał się z dziennikarzami w Bydgoszczy

"Bydgoszcz każdego roku traci około tysiąca mieszkańców i nie jest to wyjątek" - stwierdził Robert Biedroń na spotkaniu z dziennikarzami przed gmachem Opery Nova w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
"Bydgoszcz każdego roku traci około tysiąca mieszkańców i nie jest to wyjątek" - stwierdził Robert Biedroń na spotkaniu z dziennikarzami przed gmachem Opery Nova w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Chcemy Polski w Europie, która będzie korzystała z europejskich standardów - powiedział w niedzielę 24 lutego w Bydgoszczy lider partii Wiosna Robert Biedroń. Jego zdaniem wybory do Parlamentu Europejskiego będą przełomowe.
"Mam wrażenie, że tej wiosny nie będziemy rozmawiali o programach, ale częściej będziemy mówili - nad czym bardzo ubolewam - kto z kim i dlaczego. To wydaje mi się drugorzędne. Wolałbym rozmawiać, jakiej Polski chcemy, jakiej chcemy Europy i co partie polityczne, siły polityczne mają do zaoferowania" - mówił Biedroń podczas konferencji prasowej i podkreślił, że województwo kujawsko-pomorskie jest "centralnym, strategicznym, bardzo ważnym regionem".

"Nie może być tak, że Polska rozwija się nierównomiernie, a województwa takie jak kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie się wyludniają. Bydgoszcz każdego roku traci około tysiąca mieszkańców i nie jest to wyjątek. Nie ma co winić o to prezydenta czy samorządowców, bo to wina źle zorganizowanego państwa. Musimy to zmienić przez decentralizację, wzmacnianie połączeń komunikacyjnych, wspieranie tych, którzy dziś nie mają równych szans. Nie każdy jest w stanie wiosłować w takim tempie, jak ludzie w Warszawie" - ocenił Biedroń.

Lider Wiosny zarzucił Koalicji Europejskiej, że właściwie nie ma programu. Pytał, liderów koalicji jakie mają stanowisko w kwestii m.in. świeckiego państwa, renegocjacji konkordatu, związków partnerskich czy korzystania z węgla. "Odwagi koleżanki i koledzy. Jeżeli chcecie być Koalicją Europejską, to europejskie standardy nareszcie w Polsce wprowadźcie. My jasno stawiamy sprawę. Chcemy Polski w Europie, która będzie korzystała z europejskich standardów, a nie będzie średniowieczem Europy" - stwierdził Biedroń.

W jego ocenie tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego mogą być przełomowe. "Albo postawimy na coś, co pozwoli zrobić krok do przodu, co sprawi, że będziemy energią dla Europy, siłą, motywacją do dalszych zmian, albo będziemy w tym gdzie byliśmy lub będziemy się cofali. Można tworzyć koalicje, które utrzymują statek na fali, który już tonie, a można zamienić go na lepszy model, który doda energii, popędzi ku lepszej Europie, gdzie Polska będzie siedziała przy jednym stole z najsilniejszymi w Europie" - wskazał Biedroń.

W niedzielę po południu w bydgoskiej Operze Nova rozpoczęła się regionalna konwencja Wiosny poświęcona m.in. świeckiemu państwu, propozycjom dla przedsiębiorców i odpartyjnieniu państwa.
"Nie może być tak, że Polska rozwija się nierównomiernie, a województwa takie jak kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie się wyludniają" - powiedział w Bydgoszczy Robert Biedroń
Wiceprezes partii Wiosna Marcin Anaszewski wskazał na kolej, jako motor rozwoju miasta i regionu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 19:05 16 milionów złotych na pomysły mieszkańców. Kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Mieszkańcy znów będą mogli zgłaszać swoje propozycje, na co chcą wydać przeznaczone w budżecie pieniądze. 12 milionów z całej puli trafi na projekty osiedlowe ... » więcej 2020-05-28, godz. 17:04 Inwestycja w szpitalu w Grudziądzu. Dla bezpieczeństwa medyków i pacjentów Grudziądzki szpital buduje nową sterylizatornię. Poprzedni obiekt jest za mały, a trzeba zwiększać bezpieczeństwo medyków i pacjentów. » więcej 2020-05-28, godz. 14:28 Jechał pod prąd bez prawa jazdy, w karambolu zginął 28-latek. Jest wyrok Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał karę 10 lat więzienia dla sprawcy karambolu na autostradzie pod Toruniem. Do tragicznego wypadku doszło w lutym zeszłego roku. » więcej 2020-05-28, godz. 13:52 Studenci chcą zdawać egzaminy zdalnie. Jakie decyzje na uczelniach w regionie? [wideo] Jest decyzja  UMK w Toruniu w sprawie sesji egzaminacyjnej - będzie można zdawać ją zdalnie, podobnie jak na UKW w Bydgoszczy. UTP planuje „system mieszany”. » więcej 2020-05-28, godz. 12:57 31-letni motocyklista zginął na miejscu. Policja:18-latka nie ustąpiła pierwszeństwa Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na obwodnicy miasta. Zginął w nim ... » więcej 2020-05-28, godz. 12:30 Jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka zmarł w Toruniu [wideo] Kapitan Edmund Semrau, jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, nie żyje. Miał 94 lata. » więcej 2020-05-28, godz. 12:10 Tramwaj na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-28, godz. 10:21 Stwierdzili koronawirusa i nadal przyjmowali na oddział? Kontrola sanepidu w szpitalu Sanepid prowadzi już kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu -dowiedziało się Polskie Radio PiK. Jej przeprowadzenie - po wykryciu 51 przypadk ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej 2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej
1234567