Poniedziałek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-24, 13:50 Polska Agencja Prasowa/Katarzyna Bogucka

Robert Biedroń spotkał się z dziennikarzami w Bydgoszczy

"Bydgoszcz każdego roku traci około tysiąca mieszkańców i nie jest to wyjątek" - stwierdził Robert Biedroń na spotkaniu z dziennikarzami przed gmachem Opery Nova w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
"Bydgoszcz każdego roku traci około tysiąca mieszkańców i nie jest to wyjątek" - stwierdził Robert Biedroń na spotkaniu z dziennikarzami przed gmachem Opery Nova w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Chcemy Polski w Europie, która będzie korzystała z europejskich standardów - powiedział w niedzielę 24 lutego w Bydgoszczy lider partii Wiosna Robert Biedroń. Jego zdaniem wybory do Parlamentu Europejskiego będą przełomowe.
"Mam wrażenie, że tej wiosny nie będziemy rozmawiali o programach, ale częściej będziemy mówili - nad czym bardzo ubolewam - kto z kim i dlaczego. To wydaje mi się drugorzędne. Wolałbym rozmawiać, jakiej Polski chcemy, jakiej chcemy Europy i co partie polityczne, siły polityczne mają do zaoferowania" - mówił Biedroń podczas konferencji prasowej i podkreślił, że województwo kujawsko-pomorskie jest "centralnym, strategicznym, bardzo ważnym regionem".

"Nie może być tak, że Polska rozwija się nierównomiernie, a województwa takie jak kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie się wyludniają. Bydgoszcz każdego roku traci około tysiąca mieszkańców i nie jest to wyjątek. Nie ma co winić o to prezydenta czy samorządowców, bo to wina źle zorganizowanego państwa. Musimy to zmienić przez decentralizację, wzmacnianie połączeń komunikacyjnych, wspieranie tych, którzy dziś nie mają równych szans. Nie każdy jest w stanie wiosłować w takim tempie, jak ludzie w Warszawie" - ocenił Biedroń.

Lider Wiosny zarzucił Koalicji Europejskiej, że właściwie nie ma programu. Pytał, liderów koalicji jakie mają stanowisko w kwestii m.in. świeckiego państwa, renegocjacji konkordatu, związków partnerskich czy korzystania z węgla. "Odwagi koleżanki i koledzy. Jeżeli chcecie być Koalicją Europejską, to europejskie standardy nareszcie w Polsce wprowadźcie. My jasno stawiamy sprawę. Chcemy Polski w Europie, która będzie korzystała z europejskich standardów, a nie będzie średniowieczem Europy" - stwierdził Biedroń.

W jego ocenie tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego mogą być przełomowe. "Albo postawimy na coś, co pozwoli zrobić krok do przodu, co sprawi, że będziemy energią dla Europy, siłą, motywacją do dalszych zmian, albo będziemy w tym gdzie byliśmy lub będziemy się cofali. Można tworzyć koalicje, które utrzymują statek na fali, który już tonie, a można zamienić go na lepszy model, który doda energii, popędzi ku lepszej Europie, gdzie Polska będzie siedziała przy jednym stole z najsilniejszymi w Europie" - wskazał Biedroń.

W niedzielę po południu w bydgoskiej Operze Nova rozpoczęła się regionalna konwencja Wiosny poświęcona m.in. świeckiemu państwu, propozycjom dla przedsiębiorców i odpartyjnieniu państwa.
"Nie może być tak, że Polska rozwija się nierównomiernie, a województwa takie jak kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie się wyludniają" - powiedział w Bydgoszczy Robert Biedroń
Wiceprezes partii Wiosna Marcin Anaszewski wskazał na kolej, jako motor rozwoju miasta i regionu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 22:40 Kosma Złotowski: Jesteśmy poważną siłą, dowiedliśmy tego w kolejnych wyborach Komentując wstępne sondażowe wyniki wyborów europoseł Kosma Złotowski nie ukrywał radości z wygranej i satysfakcji, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny u ... » więcej 2019-05-26, godz. 18:48 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. Jaka w naszym regionie? 32,51 proc. - to frekwencja w dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godzinę 17:00 - podała Państwowa Komisja Wyborcza. W wyborach sprzed pięciu ... » więcej 2019-05-26, godz. 15:18 Kultura fizyczna czyli „Bieg z książką” w Toruniu Czy przy książce można się napocić? Okazuje się, że tak - jeśli wzięło się udział w „Biegu z książką”. Impreza po raz 5. odbyła się w Toruniu. » więcej 2019-05-26, godz. 14:28 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas? Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. » więcej 2019-05-26, godz. 13:19 Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to! Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogliśmy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy u ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:03 W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00 Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej
1234567