Piątek, 24 maja 2019 r.   Imieniny: Joanny, Zuzanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-23, 12:09 red.

Biją i piją nie patrząc na kamery, których w Bydgoszczy jest 228. Będzie jeszcze więcej

Aktualnie Bydgoszcz jest obserwowana przez 228 kamer. W tym roku przybędą kolejne szklane oka/fot. freeimages.com
Aktualnie Bydgoszcz jest obserwowana przez 228 kamer. W tym roku przybędą kolejne szklane oka/fot. freeimages.com
W ubiegłym roku miejski monitoring zarejestrował ponad 4 tysiące wykroczeń i przestępstw. A ilu udało się zapobiec, dzięki uważnej obserwacji miasta.
W 2012 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało zaledwie 91 kamer. Minęło siedem lat, a szklanych podglądaczy jest już 228.

W tym roku, dzięki pieniądzom zagwarantowanym w projektach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, sieć monitoringu się rozrośnie.

- Kamery będą instalowane w Nowym Fordonie przy ul. Zurna oraz na ul. Bolesława Chrobrego w Śródmieściu. Analizowana jest również możliwość zrealizowania dodatkowego zadania na Szwederowie.

Bezpieczniej poczujemy się w aktualnie rewitalizowanym Parku Ludowym im. W. Witosa. Przy odnowionych alejkach staną słupy z 12 kamerami - zapowiada bydgoski ratusz.

Konieczna będzie także modernizacja i wymiana uszkodzonych bądź wyeksploatowanym urządzeń, np. tych przy ul. Gdańskiej. W rejonie tej ulicy powstaną także nowe punkty obserwacyjne, co, jak mają nadzieję urzędnicy, podniesie standardy bezpieczeństwa szczególnie w trakcie dużych imprez na stadionie Zawiszy. Warto podkreślić, że w tym roku Bydgoszcz będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U-20.

Na modernizację i rozbudowę monitoringu w rejonie ul. Gdańskiej zabezpieczono 180 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć

W ubiegłym roku miejskie kamery pomogły ujawnić ponad 4 tysiące wykroczeń i przestępstw. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób awanturujących się, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.
źr. UM Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 13:34 - Nie będziemy wyprowadzać Polski z Unii. Będziemy ją niszczyć - mówią Konfederaci - Tą kampanią, tymi wyborami nie kończymy wspólnej przygody, nie kończymy wspólnej walki o dobrą, konserwatywną, chrześcijańską Polskę - zapowiadają kandydaci ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:15 Nad morzem rodziny wezmą głęboki oddech i poszerzą horyzonty miłości! Wyjechali, żeby odpocząć, odbudować więzi rodzinne i miłość. 120 podopiecznych ośrodka pomocy społecznej w Świeciu, wyjechało na weekend do Poddąbia koło Ustk ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:47 Ograbili drogerię w Świeci i stali się bohaterami nagrania z monitoringu [wideo] Złodzieje wynieśli ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 1800 zł. Wszystko nagrały kamery. Może ktoś rozpozna sprawców? Policja bardzo na to liczy... » więcej 2019-05-24, godz. 11:52 Bydgoski Stary Rynek już prawie gotowy. Po płycie można spacerować! Prace na starówce zakończyć się mają jeszcze przed wakacjami. » więcej 2019-05-24, godz. 11:29 Stowarzyszenie Architektów Polskich: „nie” dla zachodniej pierzei i zamku! Przedstawiciele SAP skierowali do prezydenta Bydgoszczy i Rady Miasta swoje stanowisko w tej sprawie. Argumentują, że rekonstrukcja zachodniej pierzei Starego ... » więcej 2019-05-24, godz. 11:17 Główną przyczyną zgonów w Europie jest aborcja - mówił w Toruniu Tomasz Mentzen Kandydat jest „czwórką” na liście Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Uważa, że w sprawie aborcji potrzebna jest odezwa Parlamentu Europejskiego. Nie m ... » więcej 2019-05-24, godz. 09:40 Są dwa obozy. Który wybieracie? - pyta Radosław Sikorski na finiszu kampanii [wideo] „Będziemy walczyć o pozostanie Polski w UE i unijne pieniądze dla naszego regionu” - mówił o poranku przed bydgoskim dworcem PKP Radosław Sikorski. Były marsz ... » więcej 2019-05-24, godz. 07:13 Potwierdź swoje kwalifikacje! Bez tego jakbyś ich nie miał! Nie tylko świadectwo szkolne czy dyplom uczelni potwierdzają nasze kompetencje zawodowe. Wiedzę przydatną do wykonywania zawodu można zdobyć na kursach, szkol ... » więcej 2019-05-24, godz. 06:33 Rolnicy będą mogli zastosować kontrowersyjne zaprawy nasienne. Zezwolił minister Rolnicy po raz kolejny będą mogli stosować w tegorocznych sierpniowych siewach rzepaku zaprawy nasienne tzw. neonikotynoidy - zapowiedział dziś oficjalnie min ... » więcej 2019-05-23, godz. 23:01 Mówią, że będzie smród, dlatego nie chcą chlewni i protestują! Mieszkańcy Szelejewa protestowali dziś na sesji Rady Gminy w Gąsawie przeciwko planom budowy w ich miejscowości przemysłowych chlewni. » więcej
1234567