Środa, 27 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-02-23, 12:09 red.

Biją i piją nie patrząc na kamery, których w Bydgoszczy jest 228. Będzie jeszcze więcej

Aktualnie Bydgoszcz jest obserwowana przez 228 kamer. W tym roku przybędą kolejne szklane oka/fot. freeimages.com
Aktualnie Bydgoszcz jest obserwowana przez 228 kamer. W tym roku przybędą kolejne szklane oka/fot. freeimages.com
W ubiegłym roku miejski monitoring zarejestrował ponad 4 tysiące wykroczeń i przestępstw. A ilu udało się zapobiec, dzięki uważnej obserwacji miasta.
W 2012 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało zaledwie 91 kamer. Minęło siedem lat, a szklanych podglądaczy jest już 228.

W tym roku, dzięki pieniądzom zagwarantowanym w projektach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, sieć monitoringu się rozrośnie.

- Kamery będą instalowane w Nowym Fordonie przy ul. Zurna oraz na ul. Bolesława Chrobrego w Śródmieściu. Analizowana jest również możliwość zrealizowania dodatkowego zadania na Szwederowie.

Bezpieczniej poczujemy się w aktualnie rewitalizowanym Parku Ludowym im. W. Witosa. Przy odnowionych alejkach staną słupy z 12 kamerami - zapowiada bydgoski ratusz.

Konieczna będzie także modernizacja i wymiana uszkodzonych bądź wyeksploatowanym urządzeń, np. tych przy ul. Gdańskiej. W rejonie tej ulicy powstaną także nowe punkty obserwacyjne, co, jak mają nadzieję urzędnicy, podniesie standardy bezpieczeństwa szczególnie w trakcie dużych imprez na stadionie Zawiszy. Warto podkreślić, że w tym roku Bydgoszcz będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U-20.

Na modernizację i rozbudowę monitoringu w rejonie ul. Gdańskiej zabezpieczono 180 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć

W ubiegłym roku miejskie kamery pomogły ujawnić ponad 4 tysiące wykroczeń i przestępstw. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób awanturujących się, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.
źr. UM Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-27, godz. 08:15 Dodatkowe testy u pracowników toruńskich przedszkoli i żłobków Toruń zleca dodatkowe badania na obecność koronawirusa u opiekunów toruńskich maluchów. Na dwa dni miasto zamknęło kilka miejskich placówek - przekazał we wto ... » więcej 2020-05-27, godz. 07:18 Marzenia o Wielkiej Pętli Fordonu. Czy się spełnią? Koncepcja już jest Społeczny Komitet Budowy Wielkiej Pętli Fordonu przedstawił koncepcję przebiegu trasy rekreacyjnej u podnóża fordońskich górek. To ponad 20-kilometrowy szlak ... » więcej 2020-05-26, godz. 20:25 W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował ofice ... » więcej 2020-05-26, godz. 19:52 Ulicy Bydgoskiej w Warszawie nie będzie W stolicy są ulice Koronowska, Nakielska, Tucholska, Inowrocławska, nie ma zaś ulicy Bydgoskiej i... nie będzie. W tej sprawie do prezydenta stolicy Rafała Tr ... » więcej 2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Most tymczasowy w Toruniu nie stanie Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej 2020-05-26, godz. 16:20 Tęsknota i bajki zza krat. Dzień Matki w więzieniu Zza krat piszą wiersze i bajki dla swoich dzieci. Kobiety z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu w ten sposób spędzają ten wyjątkowy dla wszystkich matek dzień. » więcej 2020-05-26, godz. 15:41 Kujawsko-Pomorskie: Brak nowych zakażeń koronawirusem, 6 nowych ozdrowieńców O 6 kolejnych osobach, które zostały wyleczone z COVID-19 poinformowały we wtorek po południu służby wojewody kujawsko-pomorskiego. » więcej 2020-05-26, godz. 15:10 Kontynuacja i doskonalenie. Takie są plany rektora UKW na kolejną kadencję Nie zapowiada dużych zmian na uczelni. Zamiast tego mówi o kontynuacji i doskonaleniu tego, co już zostało zapoczątkowane. Nowy-stary rektor Uniwersytetu Kazi ... » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Rodziny zmarłych na Covid-19 chcą przeniesienia śledztwa do Gdańska Czy śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zostanie przeniesione do Gdańska ? Chce tego część rodzin - d ... » więcej 2020-05-26, godz. 11:13 Znowu zmiany w okolicach Kujawskiej. Kolejny etap rozbudowy [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej
1234567