Wtorek, 15 października 2019 r.   Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-22, 12:42 Tatiana Adonis/red.

Fabryka nierządu. Trzy osoby "zatrudniały" dziesięć prostytutek. Ogłaszali się w Internecie

Na poczet ewentualnych przyszłych kar i roszczeń policja zabezpieczyła mercedesa/fot. KWP Bydgoszcz
Na poczet ewentualnych przyszłych kar i roszczeń policja zabezpieczyła mercedesa/fot. KWP Bydgoszcz
W ręce policjantów kryminalnych z Bydgoszczy wpadło troje sutenerów, którzy z przestępczego procederu zrobili stałe źródło dochodu. Kobietom świadczących usługi seksualne zabierali do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Zatrzymania to efekt pracy kryminalnych oraz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

- Funkcjonariusze już od dłuższego czasu gromadzili dowody w sprawie. W końcu namierzyli podejrzanych - wyjaśnia Przemysław Słomski, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do konkretnych działań doszło przy ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Policjanci zatrzymali tam 29 - latkę. Kryminalni znaleźli przy niej telefony z numerami do kobiet świadczących usługi seksualne. Na poczet przyszłych roszczeń i kar policjanci zabezpieczyli Mercedesa.

W tym samym czasie, na terenie jednej z firm, policja zatrzymała 36 - letniego partnera kobiety. Trzecią osobą, która wpadła w ręce sprawiedliwości, była 36 - latka zajmująca się prostytucją. Zatrzymana pomagała parze w przestępczym biznesie. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Podejrzani zajmowali się, między innymi ogłaszaniem usług seksualnych w internecie, umawianiem klientów i udostępnianiem lokalu. Oszacowano, że w ciągu pięciu miesięcy podejrzani uzyskali od kobiet co najmniej 67 tysięcy złotych.

Prokurator wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie pary. W środę (20.02.2019) kryminalni doprowadzili 29-latkę i 36-latka do sądu. Tam sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe dwa miesiące.

Za czerpanie korzyści z prostytucji grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że podejrzani zrobili z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu, możliwe jest zaostrzenie kary.

Zatrzymana 36-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w czerpaniu korzyści z prostytucji. Oskarżyciel po jej przesłuchaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.
Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz mówi o szczegółach zatrzymania sutenerskiej trójki
Trzy osoby kryminalni zatrzymali pod zarzutem czerpania korzyści z prostytucji/źr. KWP Bydgoszcz
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-10-14, godz. 23:06 Zmarł architekt Włodzimierz Mucha. Dla Bydgoszczy projektował BRE Bank nad Brdą O odejściu znakomitego twórcy zawiadamia Stowarzyszenie Architektów Polskich. » więcej 2019-10-14, godz. 21:18 PKW podała nazwiska posłów z regionu kujawsko - pomorskiego [wideo] Oto nasza regionalna reprezentacja w Sejmie. Na liście posłów zabrakło przedstawiciela Konfederacji, która przekroczyła próg wyborczy. Jej liderowi zabrakło o ... » więcej 2019-10-14, godz. 21:00 Ogród taki, że aż serce rośnie! Błonie doczeka się oazy zieleni i wypoczynku Powstaje integracyjny ogród społeczny na Błoniu. Prace właśnie się rozpoczęły, a kiedy się zakończą, mieszkańcy osiedla zyskają wspaniałe miejsce rekreacji. » więcej 2019-10-14, godz. 20:00 W Kruszwicy powstał kameralny dom dziecka, namiastka prawdziwego „domu”... Za kilka tygodni do nowej placówki w Kruszwicy wprowadzi się czternastu wychowanków. To kolejny taki punkt w powiecie inowrocławskim. » więcej 2019-10-14, godz. 18:13 Radość, wzruszenie, entuzjazm, ale i obawy - posłowie komentują swój sukces Poprosiliśmy parlamentarzystów z naszego regionu o powyborczy komentarz. Zapytaliśmy, co poczuli widząc korzystny dla siebie wynik... » więcej 2019-10-14, godz. 17:20 O nauczycielach chętnie się mówi, gdy dzieje się coś złego. A dobrego jest więcej! Wojewódzkie odchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Tytułem Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji uhonorowano Wiole ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:16 Więcej pieniędzy ze strajków, więcej nagród dla bydgoskich nauczycieli 273 nauczycieli i dyrektorów bydgoskich placówek oświatowych odebrało w poniedziałek (14.10.) nagrody pieniężne od prezydenta miasta. Okazją był oczywiście Dz ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:41 Jan Krzysztof Ardanowski o swoim wyniku wyborczym. Zdobył ponad 76 tys. głosów Ponad 76 tys. głosów uzyskał w wyborach do Sejmu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Będziemy nadal realizować nasz program powiedział ... » więcej 2019-10-14, godz. 12:20 Jaka frekwencja w naszym regionie? Gdzie najwięcej osób poszło do urn? Nie jest znana jeszcze ostateczna frekwencja w całym kraju, ale już wiemy jaka była w naszym regionie. » więcej 2019-10-14, godz. 10:45 Wyniki wyborów do Senatu w Kujawsko-Pomorskiem [aktualizacja] Podajemy wyniki głosowania do Senatu w naszym regionie. Wszystkie komisje dostarczyły już pełne dane. » więcej
1234567