Piątek, 22 marca 2019 r.   Imieniny: Katarzyny, Bogusława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-22, 12:42 Tatiana Adonis/red.

Fabryka nierządu. Trzy osoby "zatrudniały" dziesięć prostytutek. Ogłaszali się w Internecie

Na poczet ewentualnych przyszłych kar i roszczeń policja zabezpieczyła mercedesa/fot. KWP Bydgoszcz
Na poczet ewentualnych przyszłych kar i roszczeń policja zabezpieczyła mercedesa/fot. KWP Bydgoszcz
W ręce policjantów kryminalnych z Bydgoszczy wpadło troje sutenerów, którzy z przestępczego procederu zrobili stałe źródło dochodu. Kobietom świadczących usługi seksualne zabierali do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Zatrzymania to efekt pracy kryminalnych oraz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

- Funkcjonariusze już od dłuższego czasu gromadzili dowody w sprawie. W końcu namierzyli podejrzanych - wyjaśnia Przemysław Słomski, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do konkretnych działań doszło przy ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Policjanci zatrzymali tam 29 - latkę. Kryminalni znaleźli przy niej telefony z numerami do kobiet świadczących usługi seksualne. Na poczet przyszłych roszczeń i kar policjanci zabezpieczyli Mercedesa.

W tym samym czasie, na terenie jednej z firm, policja zatrzymała 36 - letniego partnera kobiety. Trzecią osobą, która wpadła w ręce sprawiedliwości, była 36 - latka zajmująca się prostytucją. Zatrzymana pomagała parze w przestępczym biznesie. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Podejrzani zajmowali się, między innymi ogłaszaniem usług seksualnych w internecie, umawianiem klientów i udostępnianiem lokalu. Oszacowano, że w ciągu pięciu miesięcy podejrzani uzyskali od kobiet co najmniej 67 tysięcy złotych.

Prokurator wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie pary. W środę (20.02.2019) kryminalni doprowadzili 29-latkę i 36-latka do sądu. Tam sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe dwa miesiące.

Za czerpanie korzyści z prostytucji grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że podejrzani zrobili z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu, możliwe jest zaostrzenie kary.

Zatrzymana 36-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w czerpaniu korzyści z prostytucji. Oskarżyciel po jej przesłuchaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.
Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz mówi o szczegółach zatrzymania sutenerskiej trójki
Trzy osoby kryminalni zatrzymali pod zarzutem czerpania korzyści z prostytucji/źr. KWP Bydgoszcz
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-03-22, godz. 17:23 Kolejne spotkanie ws. Zachemu już w kwietniu. Dzisiejsze nie przyniosło przełomu Na dzisiejszym spotkaniu u wojewody spotkali się bydgoscy parlamentarzyści wszystkich opcji politycznych, radni wojewódzcy i miejscy oraz prezydent Bydgoszczy ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:32 Kolejni kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego z Kujaw i Pomorza Jesteśmy Europejczykami dlatego, że jesteśmy Polakami, a Niemcy są Europejczykami dlatego, że są Niemcami - powiedział piątek w Bydgoszczy europoseł Kosma Zło ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:39 Tragiczne otrzęsiny na UTP. Przewodnicząca: Nie ja organizowałam Kończy się proces w sprawie tragicznych otrzęsin na UTP w Bydgoszczy, w wyniku których życie straciło troje studentów. » więcej 2019-03-22, godz. 13:46 Mieszkanie plus. Ponad 1,5 tys. powstanie w regionie, pierwsze w Nakle [wideo] Ponad półtora tysiąca mieszkań może powstać w województwie kujawsko-pomorskim w ramach projektu Mieszkanie plus - poinformowano dzisiaj podczas briefingu w Ur ... » więcej 2019-03-22, godz. 12:54 Co trzeci Polak ma nadciśnienie. W Bydgoszczy zbadaj się za darmo Bydgoszczanie mogą skorzystać w sobotę (23 marca) z bezpłatnych badań i konsultacji. Wszystko w ramach akcji pod hasłem 'Skonsultuj z Farmaceutą - nadciśnieni ... » więcej 2019-03-22, godz. 12:05 Pracownicy miejskiej spółki wysłali SMS-y za 5 tys. zł. Szef wygrał konkurs Były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wygrał esemesowy konkurs w jednej z gazet i został Menadżerem Roku. Kilka tys ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:31 Włosi budujący S5 muszą przyśpieszyć. Rzecznik: Inaczej zerwiemy umowę - Na razie czekamy do 15 kwietnia, potem przyjdzie czas na kolejne kroki - tak rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg, Tomasz Okoński - gość R ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:09 Matka i dziecko giną na przejściu. Film ostrzega kierowców [wideo] 'Lepiej stracić sekundę w życiu, niż życie w sekundę' - apelują kujawsko-pomorscy policjanci. W całej Polsce rozpoczęła się akcja 'Na drodze patrz słuchaj'. » więcej 2019-03-22, godz. 08:02 Michał Korolko kandydatem PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego Były wicemarszałek województwa i prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma wystartować z 4. miejsca na regionalnej liście Koalicji Europejskiej. » więcej 2019-03-22, godz. 07:11 Bibliotekarka ratuje książki. Zamiast na makulaturę, trafiają na wystawę! Daje drugie życie książkom, które mają trafić na makulaturę. Anna Breś-Targowska pracuje w bibliotece Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. » więcej
1234567