Środa, 22 stycznia 2020 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-18, 14:29 Michał Zaręba

Miał niebezpieczne odpady na działce. Trafił do sądu

Proces Jarosława Ś. oskarżonego o nielegalne składowanie odpadów chemicznych rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Fot. Michał Zareba
Proces Jarosława Ś. oskarżonego o nielegalne składowanie odpadów chemicznych rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Fot. Michał Zareba
Proces Jarosława Ś. oskarżonego o nielegalne składowanie odpadów chemicznych rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Toruniu.
Pozostałości lakierów, farb i rozpuszczalników na działce przy Szosie Okrężnej 11 ujawniono na początku czerwca. Do dziś mogą być zagrożeniem. Akt oskarżenia odczytał Jarosław Kosiński z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum - Zachód.

- W okresie od dnia 5 czerwca 2018 roku w Toruniu bez wymagalnego zezwolenia składował różnego rodzaju odpady i substancje przechowywane w co najmniej 100 pojemnikach typu mauser, w co najmniej 80 blaszanych beczkach, jak również co najmniej 10 ton innych odpadów składowanych w opakowaniach typu "big bag" co stwarzało bezpośrednie niebezpieczeństwo zaistnienia pożaru tychże odpadów, bądź rozprzestrzenienia się substancji trujących, jak również spowodowało zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz spowodowało zagrożenie długotrwałego, znacznego zanieczyszczenia gleby, wód gruntowych na dużym obszarze - powiedział Jarosław Kosiński z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum - Zachód.

Jarosław Ś., działkę podnajął od mężczyzny, który dzierżawił ją od miasta. Oskarżonego nie było dziś w sądzie. Wyjaśnienia mężczyzny z postępowania przygotowawczego, odczytała sędzia Sądu Rejonowego Hanna Mincer. Wynika z nich, że odpady składowane były w Toruniu już w kwietniu.

- Przyznaję się do popełnienia tego czynu. Gdy przyjechałem około 20 kwietnia 2018 roku na teren mojej firmy, przyszło do mnie dwóch mężczyzn, zapytali czy chcę zarobić, że zrzuciliby na parę dni towar. Zaoferowali na początek 1500 zł., a później na moje konto miało wpłynąć 5000 zł. Dostałem te 1500 zło., pytałem jaki towar, a oni powiedzieli, że popłuczyny po tokarniach i innych maszynach i że jest to nieszkodliwe dla ludzi i środowiska (...) - przytoczyła wyjaśnienia oskarżonego sędzia Hanna Mincer.

Część transportu z Torunia Jarosław Ś. przewiózł do Nielubia w powiecie wąbrzeskim. Tam odpady zostały już dawno zutylizowane. Toruński urząd wezwał na początku lutego Jarosława Ś. do usunięcia odpadów z działki przy Szosie Okrężnej. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Miał niebezpieczne odpady na działce. Trafił do sądu (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 09:10 Matematyka bez tajemnic i zwiedzanie wydziałów. UTP otwiera drzwi Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzą się w środę (22 stycznia) na Uniwersytecie Technologiczno-P ... » więcej 2020-01-22, godz. 08:06 Jakiej pracy chcą młodzi, a jaką oferuje rynek? Oto jest pytanie! W Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy odbyła się dyskusja i warsztaty dotyczące funkcjonowania na dzisiejszym rynku pracy. Jakie wnioski? Młodzi chcą robić ... » więcej 2020-01-22, godz. 07:03 Szkoła istnieje od 120 lat i ma zostać zlikwidowana. Będą walczyć, by tak się nie stało Burmistrz Lubrańca Stanisław Budzyński chce zlikwidować Zespół Szkół w Kłobi. Pismo w tej sprawie wysłał do Związku Nauczycielstwa Polskiego. » więcej 2020-01-21, godz. 21:26 Nie podoba się im pomysł przebudowy linii tramwajowej w Grudziądzu. Co na to mieszkańcy? Projekt przebudowy linii tramwajowej w Grudziądzu zawiera błędy i nie był konsultowany z mieszkańcami mówili dzisiaj na konferencji prasowej politycy Nowoczes ... » więcej 2020-01-21, godz. 20:48 Awans Jarosława Wenderlicha. Został wiceprzewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich został powołany przez premiera na wiceprzewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów. Akt ... » więcej 2020-01-21, godz. 20:23 Dlaczego na niektórych przystankach wiaty są, a na innych nie ma? My wiemy! Przejechać trasę szybko i w miarę wygodnie - to podstawowy cel pasażera komunikacji zbiorowej. Często trzeba też na tramwaj lub autobus poczekać. Nie zawsze j ... » więcej 2020-01-21, godz. 19:16 Ciąg dalszy sporu o organizację ruchu wokół Katedry w Bydgoszczy Droga wokół Katedry w Bydgoszczy od dziś jest „drogą pożarową”. Stanął tam znak, który do wjazdu uprawnia jedynie straż pożarną. » więcej 2020-01-21, godz. 18:17 Apelacja w sprawie wyroku dotyczącego tragedii na UTP w Bydgoszczy Bydgoska prokuratura odwołuje się od wyroku w sprawie tragedii na UTP w Bydgoszczy, której pokłosiem była śmierć trojga studentów. Nie zgadza się Sądem Okręgo ... » więcej 2020-01-21, godz. 17:19 Pomoc dla doktora Pawła Drojeckiego. Wkrótce pobranie komórek macierzystych Około 100 tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego „Moc dla Pawła” w Arenie Toruń. Na rzecz chirurga ze stwardnieniem zanikowym boczny ... » więcej 2020-01-21, godz. 15:21 Tu 100 lat temu stało Wojsko Polskie. Chełmża też świętuje powrót do Macierzy - Powróciły twoje dzieci do domu - mówił w Chełmży marszałek województwa Piotr Całbecki, podczas uroczystości powrotu miasta do wolnej Polski. » więcej
1234567