Poniedziałek, 30 marca 2020 r.   Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Synoptycy ostrzegają przed nocnymi przymrozkami i porannym oblodzeniem dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.
Synoptycy ostrzegają przed nocnymi przymrozkami i porannym oblodzeniem dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.
Synoptycy ostrzegają przed nocnymi przymrozkami i porannym oblodzeniem dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-06, 13:23 Kamila Zroślak

Dożywocie za zabójstwo młodych barcinianek

Ogłoszenie wyroku odbyło się pod nieobecność oskarżonych. Fot. Kamila Zroślak
Ogłoszenie wyroku odbyło się pod nieobecność oskarżonych. Fot. Kamila Zroślak
Podwójne dożywocie - za podwójne zabójstwo dla Macieja K. I Sławomira G. - orzekł dziś bydgoski Sąd Okręgowy.
Sąd nie miał wątpliwości, że to oni dwa lata temu brutalnie pobili i utopili w jeziorze Wiecanowskim we wsi Chałupska dwie młode barcinianki: 15-letnią Klaudię i 23-letnią Patrycję.

- Wymierza oskarżonemu Maciejowi K. karę dożywotniego pozbawienia wolności. Oskarżonemu Sławomirowi G. także karę dożywotniego pozbawienia wolności - wyrok odczytał sędzia Marek Kryś.

- W tej sprawie właśnie przerażające nie są jakieś tortury, jakieś niestworzone rzeczy, które robili oskarżeni z pokrzywdzonymi. Oni zrobili łatwo, krótko. To była zimna egzekucja. W pewnym momencie uznali, że jest konflikt to trzeba ich się pozbyć. Dogodne miejsce, najłatwiejszy sposób zabicia ofiar to utopienie, jednocześnie jest miejsce do ukrycia zwłok i łatwy powrót do rzeczywistości - wyrok uzasadniał sędzia Andrzej Rumiński.

Ogłoszenie wyroku odbyło się pod nieobecność oskarżonych. Nigdy nie przyznali się do tej zbrodni i wzajemnie się obciążali.
Wyrok odczytał sędzia Marek Kryś
Ogłoszenie wyroku odbyło się pod nieobecność oskarżonych. Wyrok odczytał sędzia Marek Kryś (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-03-30, godz. 14:15 Mieszkanka Świecia kupiła 2 tys. rękawiczek ochronnych dla miejscowego szpitala 2 tysiące rękawiczek ochronnych trafiło do szpitala w Świeciu nad Wisłą. Sprzęt ochronny za własne oszczędności kupiła mieszkanka Świecia. » więcej 2020-03-30, godz. 13:15 Wrócił z Holandii i mimo obowiązku kwarantanny zorganizował imprezę Mimo licznych apeli, komunikatów i ogłoszeń, aż po informacje o konsekwencjach prawnych niestosowania się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej, w regionie doszło d ... » więcej 2020-03-30, godz. 12:15 Dwa przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy Dwoje pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zakażonych koronawirusem. Potwierdził to oficjalnie rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody A ... » więcej 2020-03-30, godz. 11:25 Kwarantanna i nadzór epidemiologiczny w poszczególnych powiatach regionu Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól przesłał informację dotyczącą liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym w powiatach woje ... » więcej 2020-03-30, godz. 11:04 Pomagają na co dzień, ale teraz sami potrzebują pomocy Epidemia koronawirusa pokrzyżowała szyki stowarzyszeń i fundacji charytatywnych. Jak informuje Danuta Szukalska z kujawsko-pomorskiego Polskiego Czerwonego Kr ... » więcej 2020-03-30, godz. 09:50 Paweł Szramka: Pomoc państwa dla przedsiębiorców jest niewystarczająca - Tarcza antykryzysowa zaproponowana przez rząd ma swoje zalety, ale propozycje dla przedsiębiorców są niewystarczające - uważa poseł Paweł Szramka. Polityk K ... » więcej 2020-03-30, godz. 08:01 Bydgoscy misjonarze wyszli z konfesjonałów! Spowiadają bezpiecznie - na spacerze! Codziennie między godziną 14:00 a 16:00, w parafialnym ogrodzie na tyłach bydgoskiej Bazyliki Mniejszej, na świeżym powietrzu będzie można skorzystać z sakram ... » więcej 2020-03-30, godz. 07:03 Przebudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy. Kolejne etapy prac, stawiane są słupy trakcyjne Wokół Zbożowego Rynku i ulicy Kujawskiej zachodzą kolejne zmiany. Wzdłuż torowisk wstawiane są słupy trakcyjne, przygotowane zostały podbudowy pod kolejne jez ... » więcej 2020-03-29, godz. 23:02 W Grudziądzu 6 zakażonych koronawirusem w szpitalu jednoimiennym zakaźnym [wideo] W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu przemianowanym na zakaźny hospitalizowanych jest sześć osób zakażonych nowym kor ... » więcej 2020-03-29, godz. 22:00 Akcja „Kocham więc służę” dla osób pozostających w domu w trakcie epidemii Duszpasterstwo Akademickie 'Martyria' w Bydgoszczy koordynuje akcję „Kocham więc służę” skierowaną do osób pozostających w domu w trakcie epidemii nowego koro ... » więcej
1234567