Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-05, 12:47 Tatiana Adonis/Redakcja

Żywność z terminem sprzed trzech lat.Takie produkty sprzedają w regionie

- Cały czas możemy w sklepach znaleźć żywność przeterminowaną - mówi Luiza Chmielewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
- Cały czas możemy w sklepach znaleźć żywność przeterminowaną - mówi Luiza Chmielewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy wziął pod lupę 20 placówek z regionu, w ponad połowie sprzedawano przeterminowane towary. Jedna sprawa zakończyła się nawet zgłoszeniem do prokuratury.
Inspektorzy z delegatury w Toruniu i Włocławku sprawdzili prawie 440 partii artykułów oferowanych w sklepach. Do 410 z nich mieli zastrzeżenia. Okazało się, że leżały na sklepowych półkach, choć były przeterminowane. Wśród nich znalazły się m.in. sosy i zupy w proszku, surówki, soki, desery, produkty mleczne czy mięso.

- Niestety te nieprawidłowości cały czas się powtarzają. Cały czas możemy w sklepach znaleźć żywność przeterminowaną - mówi Luiza Chmielewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy. Zachęca klientów, którzy znajdą przeterminowane towary na półkach, by nie tylko zwracali uwagę sprzedawcom, ale zawiadamiali także Inspekcję.

Oferowane w sklepach towary były przeterminowane od 1 dnia do nawet 43 miesięcy. Przy okazji innej kontroli, u przedsiębiorcy z okolic Tucholi wizyta inspektorów handlowych zakończyła się skierowaniem sprawy do prokuratury. Teraz śledczy wyjaśniają sprawę.

- Przedsiębiorca miał w swoim magazynie tak ogromne ilości przeterminowanych środków spożywczych, napojów energetycznych czy śmietanek w proszku do kawy, że zdecydowaliśmy się zawiadomić prokuraturę, bo było to na tak ogromną skalę - mówi Luiza Chmielewska.
Relacja Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-22, godz. 08:45 Sensacja! Dwie olbrzymie konstrukcje sprzed 7 tys. lat odkryto pod Łysomicami Kręgi w zbożu dostrzeżone pod Łysomicami to kontury olbrzymich konstrukcji sprzed prawie 7 tys. lat. Chronił je system rowów. Tego typu budowle nie były do te ... » więcej 2019-11-22, godz. 08:16 Inowrocław tworzy swoją markę. Będzie logo i hasło promocyjne Nowe logo, księga znaku oraz hasło promocyjne. Inowrocław przygotowuje się do wprowadzenia systemu identyfikacji wizualnej. » więcej 2019-11-22, godz. 07:17 Konieczna wyobraźnia. O nauczaniu niewidomych matematyki Niewidomi mogą i powinni uczyć się matematyki. Powinni być jednak właściwie kształceni - i temu poświęcona jest konferencja „Matematyka niewi(a)doma' odbywają ... » więcej 2019-11-22, godz. 06:15 Spełnijmy marzenia! Rozpoczynamy zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Cerkwicy Małej Nowe sportowe buty, mówiąca lalka, kubek z własnym imieniem - o tym m.in. marzą podopieczni Domu Dziecka w Cerkwicy Małej koło Kamienia Krajeńskiego. Wkrótce ... » więcej 2019-11-21, godz. 21:10 Transplantacje rodzinne - nie zawsze możliwe. Z jakiego powodu? Jak przygotować się do oddania krewnemu nerki? O tym mówili specjaliści na spotkaniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-21, godz. 20:25 Tu zajdzie zmiana. We Włocławku powstanie centrum przesiadkowe W przyszłym roku we Włocławku ruszy budowa centrum przesiadkowego. Będzie kosztować 16 mln złotych. Blisko 8 mln złotych miasto otrzymało z Regionalnego Progr ... » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Rośnie siedziba IPN w Bydgoszczy. Jest już wiecha Budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na półmetku. Na budynku powieszono wiechę. » więcej 2019-11-21, godz. 19:02 Dyskusja nad projektem budżetu Torunia i apel do rządu Toruńscy radni przyjęli apel do rządu o podjęcie działań rekompensujących samorządom ubytki dochodów. Toruń szacuje, że w 2020 roku wpływy z powodu wprowadzen ... » więcej 2019-11-21, godz. 18:15 Pali coraz mniej osób, ale palenie tytoniu to wciąż problem Coraz mniej Polaków sięga po papierosy. W 2011 roku paliło 31 proc. naszych rodaków, w tym roku 21 proc. - Mamy spadek, ale papierosy to nadal problem, także ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:23 Gminie Sadki nie po drodze z Metropolią Bydgoską Gmina Sadki nie jest już częścią Metropolii Bydgoskiej. Zdaniem wójta Dariusza Gryniewicza, gmina nie odnosiła żadnych korzyści z przynależności do stowarzysz ... » więcej
1234567