Niedziela, 29 listopada 2020 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-02-05, 12:47 Tatiana Adonis/Redakcja

Żywność z terminem sprzed trzech lat.Takie produkty sprzedają w regionie

- Cały czas możemy w sklepach znaleźć żywność przeterminowaną - mówi Luiza Chmielewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
- Cały czas możemy w sklepach znaleźć żywność przeterminowaną - mówi Luiza Chmielewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy wziął pod lupę 20 placówek z regionu, w ponad połowie sprzedawano przeterminowane towary. Jedna sprawa zakończyła się nawet zgłoszeniem do prokuratury.
Inspektorzy z delegatury w Toruniu i Włocławku sprawdzili prawie 440 partii artykułów oferowanych w sklepach. Do 410 z nich mieli zastrzeżenia. Okazało się, że leżały na sklepowych półkach, choć były przeterminowane. Wśród nich znalazły się m.in. sosy i zupy w proszku, surówki, soki, desery, produkty mleczne czy mięso.

- Niestety te nieprawidłowości cały czas się powtarzają. Cały czas możemy w sklepach znaleźć żywność przeterminowaną - mówi Luiza Chmielewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy. Zachęca klientów, którzy znajdą przeterminowane towary na półkach, by nie tylko zwracali uwagę sprzedawcom, ale zawiadamiali także Inspekcję.

Oferowane w sklepach towary były przeterminowane od 1 dnia do nawet 43 miesięcy. Przy okazji innej kontroli, u przedsiębiorcy z okolic Tucholi wizyta inspektorów handlowych zakończyła się skierowaniem sprawy do prokuratury. Teraz śledczy wyjaśniają sprawę.

- Przedsiębiorca miał w swoim magazynie tak ogromne ilości przeterminowanych środków spożywczych, napojów energetycznych czy śmietanek w proszku do kawy, że zdecydowaliśmy się zawiadomić prokuraturę, bo było to na tak ogromną skalę - mówi Luiza Chmielewska.
Relacja Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-11-29, godz. 20:23 Finisz remontu chodników przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Bu ... » więcej 2020-11-29, godz. 18:23 Wystawy, fontanny, tarasy. Coraz bliżej Parku Kultury Młyn Rothera w Bydgoszczy [zdjęcia] Do finiszu zbliżają się prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młyna Rothera. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. W odres ... » więcej 2020-11-29, godz. 09:43 Dyrektor szpitala w Grudziądzu nie chce większej liczby łóżek „covidowych” Grudziądzki szpital nie chce zwiększać bazy łóżkowej dla pacjentów chorych na COVID-19, bo chce pomagać również innym mieszkańcom. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 W Toruniu uczczono rocznicę przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce Spacer z okazji 102. rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom odbył się w Toruniu. Uczestnicy spotkali się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, któ ... » więcej 2020-11-28, godz. 16:30 Miasto dołoży do remontów włocławskich kamienic Władze Włocławka chcą w przyszłym roku przeznaczyć 1,5 mln złotych na remonty śródmiejskich kamienic. » więcej 2020-11-28, godz. 13:25 Biskup włocławski Wiesław Mering złożył rezygnację Ordynariusz Diecezji Włocławskiej biskup Wiesław Mering złożył rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu w związku z tym, że 10 grudnia skończy 75 lat - poi ... » więcej 2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej
1234567