Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-04, 12:47 Monika Kaczyńska/Redakcja

Amerykańcy żołnierze wkroczyli do Urzędu Marszałkowskiego. Z wizytą

Przedstawicieli US Army powitał marszałek województwa. Fot. Monika Kaczyńska
Przedstawicieli US Army powitał marszałek województwa. Fot. Monika Kaczyńska
Ponad 400 żołnierzy z 1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej US Army spędzi najbliższe pół roku w województwie kujawsko-pomorskim. W Urzędzie Marszałkowskim powitał ich przedstawicieli marszałek Piotr Całbecki. Podkreślał, że obecność wojsk amerykańskich dla Polski jest kluczowa.
- Są tutaj po to, żeby chronić się nasz kraj przed ewentualnymi zakusami tych, którzy chcieliby zagrozić naszej suwerenności, niepodległości i demokracji. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do tego, aby tworzyć jak najlepsze warunki i atmosferę pobytu tych dzielnych żołnierzy, którzy stacjonują warunkach polowych. Dlatego chcemy, aby dobrze czuli się u nas, żeby byli zaangażowani w nasze życie i też zrozumieli z jakich powodów tutaj są - powiedział marszałek województwa.

- Celem naszej wizyty jest m.in. wzmocnienie istniejących relacji, które budowały do tej pory inne oddziały. Zrobiła to przed nami na przykład jednostkach z Teksasu. Chcemy doskonalić relacje, które oni zbudowali ze społeczeństwem i polskim wojskiem tu w Toruniu - powiedział jeden z amerykańskich żołnierzy.

Żołnierze od kilku dni stacjonują na toruńskim poligonie w ramach kolejnej rotacji amerykańskich wojsk natowskiej operacji Atlantic Resolve. Jej celem jest wzmocnienie obecności sił NATO we wschodnich krajach Sojuszu.
Amerykańcy żołnierze wkroczyli do Urzędu Marszałkowskiego. Z wizytą (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej 2019-05-25, godz. 15:30 Młodzieżowi mistrzowie pierwszej pomocy rywalizowali w Bydgoszczy Musieli pomóc między innymi poparzonemu nastolatkowi, czy kobiecie z bólem w klatce piersiowej. W Bydgoszczy młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Pierwszej P ... » więcej 2019-05-25, godz. 14:05 Wsiąść do pociągu... Tu się nie da, ale zobaczyć warto! Pociągi, zwrotnice, stacje kolejowe i semafory. Wszystko to można oglądać w Toruniu, ale w wersji mini. Pociągi nie tylko jadą, ale też wydają odgłosy i komun ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:00 Z Pawłem Wojciechowskim każdy bałagan da się przeskoczyć! [wideo] Mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski złapał w sobotę chwytak do zbierania śmieci. Wraz z grupą bydgoszczan wziął udział we wspólnym sprzątaniu m ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:45 Znamiona na skórze trzeba badać! By nie było za późno! Bydgoszczanie mogą sprawdzić swoje znamiona na skórze. W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza trwają bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami. ... » więcej 2019-05-25, godz. 07:30 Napoleon, De Mono i inne atrakcje na Święcie Starego Fordonu Można podziwiać modele kolejek i samolotów, zrobić zakupy na jarmarku, oddać krew wraz z motocyklistami i spotkać się z Napoleonem. To tylko niektóre z atrakc ... » więcej
1234567