Poniedziałek, 25 maja 2020 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-02-04, 12:47 Monika Kaczyńska/Redakcja

Amerykańcy żołnierze wkroczyli do Urzędu Marszałkowskiego. Z wizytą

Przedstawicieli US Army powitał marszałek województwa. Fot. Monika Kaczyńska
Przedstawicieli US Army powitał marszałek województwa. Fot. Monika Kaczyńska
Ponad 400 żołnierzy z 1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej US Army spędzi najbliższe pół roku w województwie kujawsko-pomorskim. W Urzędzie Marszałkowskim powitał ich przedstawicieli marszałek Piotr Całbecki. Podkreślał, że obecność wojsk amerykańskich dla Polski jest kluczowa.
- Są tutaj po to, żeby chronić się nasz kraj przed ewentualnymi zakusami tych, którzy chcieliby zagrozić naszej suwerenności, niepodległości i demokracji. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do tego, aby tworzyć jak najlepsze warunki i atmosferę pobytu tych dzielnych żołnierzy, którzy stacjonują warunkach polowych. Dlatego chcemy, aby dobrze czuli się u nas, żeby byli zaangażowani w nasze życie i też zrozumieli z jakich powodów tutaj są - powiedział marszałek województwa.

- Celem naszej wizyty jest m.in. wzmocnienie istniejących relacji, które budowały do tej pory inne oddziały. Zrobiła to przed nami na przykład jednostkach z Teksasu. Chcemy doskonalić relacje, które oni zbudowali ze społeczeństwem i polskim wojskiem tu w Toruniu - powiedział jeden z amerykańskich żołnierzy.

Żołnierze od kilku dni stacjonują na toruńskim poligonie w ramach kolejnej rotacji amerykańskich wojsk natowskiej operacji Atlantic Resolve. Jej celem jest wzmocnienie obecności sił NATO we wschodnich krajach Sojuszu.
Amerykańcy żołnierze wkroczyli do Urzędu Marszałkowskiego. Z wizytą (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-05-24, godz. 16:06 Płyną wpław przez Wisłę, by zapobiec utonięciom. „Za dużo ludzi ginie w wodzie” Chcą zwrócić uwagę na przyczyny utonięć w Polsce. Pływacy Leszek Naziemiec i Łukasz Tkacz dotarli w niedzielę do Torunia. » więcej 2020-05-24, godz. 09:34 Samochód uderzył w latarnię, w środku zakleszczona kobieta. Wpadł w poślizg? Do poważnego wypadku doszło w sobotę po godz. 23.00 przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Zamczysko. Samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w uliczną lat ... » więcej 2020-05-24, godz. 08:56 Angielski barkarz pływa po Brdzie. Planuje dotrzeć do Szczecina Kilka dni temu w bydgoskim porcie zacumowała angielska barka kanałowa. Jak się okazało, to stara barka transportowa zbudowana w 1944 roku do przewożenia węgla ... » więcej 2020-05-24, godz. 07:30 Nowe miejsce wypoczynku i cumowania łodzi nad Wisłą. Rewitalizacja Starego Fordonu W bydgoskim Starym Fordonie będzie można odpoczywać nad Wisłą i cumować łodzie. Miasto uzyskało pozwolenie na budowę umocnionego nabrzeża. To kolejny etap rew ... » więcej 2020-05-23, godz. 21:27 Protest Obywateli RP w Bydgoszczy. Kazik: Jestem wolny, poparcia nie potrzebuję Lista przebojów Obywateli RP zabrzmiała w sobotę w centrum Bydgoszczy. W akcji protestacyjnej wzięło udział kilka osób. » więcej 2020-05-23, godz. 20:55 Mężczyzna zginął przygnieciony przyczepą rolniczą Do tragicznego zdarzenia doszło 23 maja w miejscowości Trzebiegoszcz w powiecie lipnowskim. » więcej 2020-05-23, godz. 17:00 Michał Wojtczak - były poseł i senator - zasiądzie w toruńskiej radzie miasta - Wierzę, że przyda się moje doświadczenie z polityki - powiedział Polskiemu Radiu PiK Michał Wojtczak. Były poseł i senator Platformy Obywatelskiej zastąpi w ... » więcej 2020-05-23, godz. 15:30 Terytorialsi poszukiwani! Szkolenie podstawowe rozpocznie się 12 czerwca Kto chce zostać terytorialsem? Zainteresowani mogą sprawdzić się w szeregach w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podstawowe wymogi to obywa ... » więcej
1234567