Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-03, 09:00 Tatiana Adonis/Redakcja

XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma przenieść się do Śródmieścia

W tym budynku na ul. Fredry ma od września 2020 r. funkcjonować XIII LO w Bydgoszczy. Fot. Google Maps
W tym budynku na ul. Fredry ma od września 2020 r. funkcjonować XIII LO w Bydgoszczy. Fot. Google Maps
XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma zmienić siedzibę z ul. Gawędy (Nowy Fordon) na Fredry. Wstępną zgodę na zmianę lokalizacji szkoły wyrazili radni na ostatniej sesji.
Elżbieta Wiewióra - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Bydgoszczy wyjaśniała, że przeniesienie szkoły do centrum ma być szansą na zwiększenie naboru uczniów do tej placówki. Poza tym obecna siedziba XIII LO jest zdaniem urzędników za duża. Z kolei budynek szkoły przy ul. Fredry opustoszeje, bo naukę skończą w nim ostatnie klasy gimnazjalne, także uczniowie klas 7 i 8 opuszczą jego mury.

Przeprowadzkę zaplanowano na koniec sierpnia 2020 roku. Wcześniej nową siedzibę trzeba dostosować do potrzeb licealistów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Urząd zapewnia, że nauczyciele i inni pracownicy XIII LO mogą spać spokojnie, bo proponowana zmiana siedziby nie stworzy zagrożenia utraty pracy.

Po przeniesieniu szkoły, miasto planuje utworzyć w budynku przy ul. Gawędy Fordońskie Centrum Kultury oraz, jeżeli pozwolą na to warunki szkołę muzyczną I stopnia.

Przyjęcie przez radnych uchwały dotyczącej zamiaru zmiany siedziby XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy pozwala na rozpoczęcie procedury poinformowania zainteresowanych stron oraz uzyskania wymaganych opinii.
XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma przenieść się do Śródmieścia

Wiadomości lokalne

2019-04-20, godz. 12:15 Zabolał brzuch? Pojawiła się gorączka? Gdzie znaleźć pomoc w święta? Przed nami święta, przychodnie zamknięte. To nie znaczy, że jesteśmy pozbawieni opieki medycznej. W te dni funkcjonuje bowiem nocna i świąteczna opieka zdrowo ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:44 Paliły się trawy i trzcinowiska w gminie Kruszwica 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar traw i trzcinowisk w miejscowości Grodztwo w gminie Kruszwica. Ogień objął około 400 metrów kwadratowych terenu. » więcej 2019-04-19, godz. 18:25 Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:14 Kieszonkowcy nie mają świąt! Warto też zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem Kujawsko-pomorscy policjanci przygotowali poradnik o tym, jak bezpiecznie zrobić zakupy i nie dać się okraść w centrum handlowym, na dworcu czy przystanku. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Praca, praca, praca, a później: święta, święta! [wideo] Sprzątnie mieszkań i zakupy. Tak wyglądają ostatnie przygotowania przed świętami wielkanocnymi. Z mieszkańcami Torunia rozmawiał w Wielki Piątek nasz reporter. » więcej 2019-04-19, godz. 13:42 Nie będzie wypłaty, będą nagrody? Bydgoszcz chce zapłacić nauczycielom Za zajęcia dodatkowe i jako nagrody - w takiej formie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski planuje przekazać pieniądze nauczycielom za czas strajku. Zgodnie z pr ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:18 Tak się kiedyś pościło. I biło... w ramach pokuty wielkopostnej! Toruńskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało aranżacje świąteczne w chałupach na terenie skansenu. Wystawy ilustrują przygotowania do świąt , tradycj ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:53 W roli głównej: pirat drogowy. Śledziła go policyjna kamera Pędził ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca opla został zatrzymany w Złotnikach koło Żnina. 36 - latek ponad dwukrotnie przekroczył ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:34 Specjaliści od przedmiotów z duszą. Czy wielki biznes to kupi? Chodzi o to, by duże firmy zainteresowały się drobną wytwórczością ludzi niepełnosprawnych - o tym rozmawiano podczas piątkowego posiedzenia Komisji Przedsięb ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:58 Jedni strajkują, inni - dla protestujących - spacerują Reakcje na strajk nauczycieli? Wsparcie. W czwartek nauczyciele spotkali się w centrum Bydgoszczy, by dodać sił swoim związkowcom, z kolei w Toruniu - dla nau ... » więcej
1234567