Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-03, 09:00 Tatiana Adonis/Redakcja

XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma przenieść się do Śródmieścia

W tym budynku na ul. Fredry ma od września 2020 r. funkcjonować XIII LO w Bydgoszczy. Fot. Google Maps
W tym budynku na ul. Fredry ma od września 2020 r. funkcjonować XIII LO w Bydgoszczy. Fot. Google Maps
XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma zmienić siedzibę z ul. Gawędy (Nowy Fordon) na Fredry. Wstępną zgodę na zmianę lokalizacji szkoły wyrazili radni na ostatniej sesji.
Elżbieta Wiewióra - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Bydgoszczy wyjaśniała, że przeniesienie szkoły do centrum ma być szansą na zwiększenie naboru uczniów do tej placówki. Poza tym obecna siedziba XIII LO jest zdaniem urzędników za duża. Z kolei budynek szkoły przy ul. Fredry opustoszeje, bo naukę skończą w nim ostatnie klasy gimnazjalne, także uczniowie klas 7 i 8 opuszczą jego mury.

Przeprowadzkę zaplanowano na koniec sierpnia 2020 roku. Wcześniej nową siedzibę trzeba dostosować do potrzeb licealistów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Urząd zapewnia, że nauczyciele i inni pracownicy XIII LO mogą spać spokojnie, bo proponowana zmiana siedziby nie stworzy zagrożenia utraty pracy.

Po przeniesieniu szkoły, miasto planuje utworzyć w budynku przy ul. Gawędy Fordońskie Centrum Kultury oraz, jeżeli pozwolą na to warunki szkołę muzyczną I stopnia.

Przyjęcie przez radnych uchwały dotyczącej zamiaru zmiany siedziby XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy pozwala na rozpoczęcie procedury poinformowania zainteresowanych stron oraz uzyskania wymaganych opinii.
XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma przenieść się do Śródmieścia

Wiadomości lokalne

2019-09-20, godz. 16:00 Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi... - Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał tak ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:15 Czterysta lat, miliony godzin lekcyjnych, tysiące uczniów, setki profesorów... I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy to szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego. ... » więcej 2019-09-20, godz. 13:53 Młodzi walczą w obronie Ziemi. Protest Tysiąca Miast w Toruniu - Nie damy zabrać sobie przyszłości - przekonywali uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podobne manifest ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:55 Zabytkowe autobusy, komunikacja za darmo. Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy Darmowa komunikacja miejska, zlot zabytkowych autobusów i parada pojazdów - tak Bydgoszcz będzie świętowała Europejski Dzień bez Samochodu. » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Czterolatek, który wypadł z okna mieszkania na 11. piętrze, w stanie ciężkim Czteroletni chłopiec, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, przeżył wielogodzinną operację. Jest w stan ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:06 Usiądź na miejscu radnego, zwiedzaj gabinet prezydenta. Drzwi Otwarte w ratuszu Urzędowe korytarze na wyciągnięcie ręki. Bydgoski ratusz organizuje w sobotę (21 września) Drzwi Otwarte. » więcej 2019-09-19, godz. 20:35 Prezes PiS w Bydgoszczy: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność Nasze zapowiedzi zostały spełnione i to nie tylko te, które składaliśmy przed wyborami; uzyskaliśmy w ten sposób to, co jest fundamentem demokracji - wiarygod ... » więcej 2019-09-19, godz. 19:45 Pamięci pomordowanych w Miednoje policjantów. Uroczystość w Bydgoszczy W Bydgoszczy uczczono pamięć polskich policjantów pomordowanych w Miednoje przez NKWD. Cześć ofiarom oddali przedstawiciele władz miasta, kombatanci i uczniow ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:57 Czterolatek w Toruniu wypadł z 11 piętra. Walczy o życie W czwartek ok. godz. 17, czteroletni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11 piętrze jednego z budynków w Toruniu - poinformowała kom. Marta ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:45 Liderzy Koalicji Polskiej na konwencji w Bydgoszczy Polska lepszych szans jest możliwa, jest nie jutro i pojutrze, ale jest możliwa dziś, tu i teraz - powiedział Bydgoszczy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. ... » więcej
1234567