Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-03, 09:00 Tatiana Adonis/Redakcja

XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma przenieść się do Śródmieścia

W tym budynku na ul. Fredry ma od września 2020 r. funkcjonować XIII LO w Bydgoszczy. Fot. Google Maps
W tym budynku na ul. Fredry ma od września 2020 r. funkcjonować XIII LO w Bydgoszczy. Fot. Google Maps
XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma zmienić siedzibę z ul. Gawędy (Nowy Fordon) na Fredry. Wstępną zgodę na zmianę lokalizacji szkoły wyrazili radni na ostatniej sesji.
Elżbieta Wiewióra - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Bydgoszczy wyjaśniała, że przeniesienie szkoły do centrum ma być szansą na zwiększenie naboru uczniów do tej placówki. Poza tym obecna siedziba XIII LO jest zdaniem urzędników za duża. Z kolei budynek szkoły przy ul. Fredry opustoszeje, bo naukę skończą w nim ostatnie klasy gimnazjalne, także uczniowie klas 7 i 8 opuszczą jego mury.

Przeprowadzkę zaplanowano na koniec sierpnia 2020 roku. Wcześniej nową siedzibę trzeba dostosować do potrzeb licealistów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Urząd zapewnia, że nauczyciele i inni pracownicy XIII LO mogą spać spokojnie, bo proponowana zmiana siedziby nie stworzy zagrożenia utraty pracy.

Po przeniesieniu szkoły, miasto planuje utworzyć w budynku przy ul. Gawędy Fordońskie Centrum Kultury oraz, jeżeli pozwolą na to warunki szkołę muzyczną I stopnia.

Przyjęcie przez radnych uchwały dotyczącej zamiaru zmiany siedziby XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy pozwala na rozpoczęcie procedury poinformowania zainteresowanych stron oraz uzyskania wymaganych opinii.
XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy ma przenieść się do Śródmieścia

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 15:34 Odbudowa zachodniej pierzei Starego Rynku. Co ludzie powiedzą? Będą konsultacje! Zachodnia Pierzeja Starego Rynku - odbudowywać czy nie - ponownie dyskutowali o tym bydgoscy radni. Zdaniem władz miasta o jej losie powinni przesądzić mieszk ... » więcej 2020-01-29, godz. 14:25 Sępólno Krajeńskie z mianem „Miasta dobrego życia". To trzeba sprawdzić! Polski Instytut Ekonomiczny ogłosił wyniki rankingu jakości życia, w którym Sępólno Krajeńskie okrzyknięte zostało „Miastem dobrego życia'. Oceniano miasta li ... » więcej 2020-01-29, godz. 12:45 Ogień w kamienicy w Gniewkowie. Obrażenia, poparzenia, zatrucie dymem Dwie osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2020-01-29, godz. 11:46 Koalicyjne roszady w bydgoskiej radzie miasta. Ireneusz Nitkiewicz odchodzi Zmiana w prezydium bydgoskiej Rady Miasta. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz. Dlaczego to zrobił? » więcej 2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt w tej lecznicy nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej 2020-01-29, godz. 09:41 Starówka to nie wszystko. Warto zajrzeć za winkiel, wejść po schódkach - z tą książką! Powstał nowy subiektywny przewodnik po Bydgoszczy zatytułowany „Za winklem, po schódkach”, a w nim miejsca nieoczywiste, nieco ukryte, pierwsza liga miejskieg ... » więcej 2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej
1234567