Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-01, 19:57 Maciej Wilkowski/KW PSP w Toruniu/Polska Agencja Prasowa

Śmierć na drodze krajowej nr 5 w Lubczu

W wyniku wypadku zginęła jedna osoba podróżująca busem. Fot. Pixabay
W wyniku wypadku zginęła jedna osoba podróżująca busem. Fot. Pixabay
Do tragicznego wypadu doszło w miejscowości Lubcz w powiecie żnińskim. Na drodze krajowej nr 5 samochód ciężarowy zderzył się czołowo z busem.
- Nie żyje jedna z osób podróżujących autem osobowym - mówi kapitan Mirosław Wrzesiński ze Straży Pożarnej w Żninie.

- Busem podróżowały trzy osoby, samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba podróżująca busem niestety straciła życie, a pozostałe trzy osoby - dwie z busa i kierowca samochodu ciężarowego - zostali przetransportowani do szpitali. Kierowca busa opuścił pojazd o własnych siłach, a dwójkę pozostałych pasażerów musieliśmy uwalniać przy użyciu narzędzi hydraulicznych - powiedział kapitan Mirosław Wrzesiński.

Do wypadku doszło około godz. 18:30. Kierowca samochodu typu bus stracił panowanie nad pojazdem i wjechał pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy. Przyczyny zdarzenia wyjaśni śledztwo.

"Droga krajowa nr 5 pomiędzy Żninem a Gnieznem została odblokowana po północy. Po sześciu godzinach służby zakończyły pracę" - powiedział PAP dyżurny z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Mówi kapitan Mirosław Wrzesiński ze Straży Pożarnej w Żninie

Wiadomości lokalne

2020-01-24, godz. 21:31 Biedroń w Bydgoszczy: Musimy iść drogą prezydenta Kwaśniewskiego - Bydgoszcz to miasto, w którym w 1995 roku swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi rozpoczynał Aleksander Kwaśniewski - mówił dziś na bydgoskim spotkaniu ... » więcej 2020-01-24, godz. 20:23 Minister rolnictwa w Osięcinach o wpływie pogody na uprawy i zbiory - Jeśli pogoda się nie zmieni, w tym roku rolnicy muszą być przygotowani na znacznie szybsze zasiewy - mówił w piątek w Osięcinach (powiat radziejowski) szef ... » więcej 2020-01-24, godz. 18:46 Wszyscy specjaliści od leczenia otyłości odeszli. I przenieśli się do Grudziądza Ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy odszedł cały Zespół ds. Leczenia Bariatrycznego, zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości. Ekipa przechodzi do szpital ... » więcej 2020-01-24, godz. 17:51 Podziękowanie dla poległych żołnierzy. „Dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce" Samorządowcy, kombatanci, żołnierze, działacze społeczni i młodzież - wszyscy uczestniczyli dziś w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Bydgos ... » więcej 2020-01-24, godz. 16:58 Będzie list gończy za brutalnym zabójcą z ul. Grodzkiej w Bydgoszczy? Bydgoska prokuratura planuje wystawić list gończy za mężczyzną podejrzewanym o brutalne zabójstwo przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy - dowiedziało się Polskie Ra ... » więcej 2020-01-24, godz. 15:49 Toruńska policja poszukuje Karola Olkowskiego. Zaginął trzy dni temu Jest nowy wątek w sprawie poszukiwań osoby, która w środę (22.01.) wpadła do Wisły w Toruniu. - Policjanci odebrali zgłoszenie o zaginionym mieszkańcu osiedla ... » więcej 2020-01-24, godz. 15:31 Komendant wojewódzki straży pożarnej odchodzi. Z powodu choroby dziecka Nadbrygadier Janusz Halak złożył rezygnację z funkcji Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu. Oficjalny powód to choroba córki, która wymaga całodobowej opiek ... » więcej 2020-01-24, godz. 14:48 Mieli wyłudzić ponad 100 tys. zł metodą „na wnuczka" Osiem lat więzienia grozi trzem oskarżonym o wyłudzanie pieniędzy od seniorów. Ich proces właśnie się rozpoczął w bydgoskim Sądzie Rejonowym. » więcej 2020-01-24, godz. 12:43 W grupie siła! Za unijne pieniądze garnki lepią, gotują, aktywizują Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa i Lokalna Grupa Działania Inowrocław otrzymały unijne wsparcie na aktywizację mieszkańców swoich gmin. » więcej 2020-01-24, godz. 11:43 Niepełnosprawni z „Tęczy" przyłożyli rękę do ratowania zwierząt z Australii Worki dla osieroconych i poparzonych kangurów i koali, otulacze dla nietoperzy, zrobione na szydełku gniazda dla ptaków - dar od rękodzielników z Warsztatów T ... » więcej
1234567