Niedziela, 27 września 2020 r.   Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-02-01, 19:57 Maciej Wilkowski/KW PSP w Toruniu/Polska Agencja Prasowa

Śmierć na drodze krajowej nr 5 w Lubczu

W wyniku wypadku zginęła jedna osoba podróżująca busem. Fot. Pixabay
W wyniku wypadku zginęła jedna osoba podróżująca busem. Fot. Pixabay
Do tragicznego wypadu doszło w miejscowości Lubcz w powiecie żnińskim. Na drodze krajowej nr 5 samochód ciężarowy zderzył się czołowo z busem.
- Nie żyje jedna z osób podróżujących autem osobowym - mówi kapitan Mirosław Wrzesiński ze Straży Pożarnej w Żninie.

- Busem podróżowały trzy osoby, samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba podróżująca busem niestety straciła życie, a pozostałe trzy osoby - dwie z busa i kierowca samochodu ciężarowego - zostali przetransportowani do szpitali. Kierowca busa opuścił pojazd o własnych siłach, a dwójkę pozostałych pasażerów musieliśmy uwalniać przy użyciu narzędzi hydraulicznych - powiedział kapitan Mirosław Wrzesiński.

Do wypadku doszło około godz. 18:30. Kierowca samochodu typu bus stracił panowanie nad pojazdem i wjechał pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy. Przyczyny zdarzenia wyjaśni śledztwo.

"Droga krajowa nr 5 pomiędzy Żninem a Gnieznem została odblokowana po północy. Po sześciu godzinach służby zakończyły pracę" - powiedział PAP dyżurny z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Mówi kapitan Mirosław Wrzesiński ze Straży Pożarnej w Żninie

Wiadomości lokalne

2020-09-27, godz. 20:34 Witrażowy sterowiec? Tylko w Toruniu. Przypomina historię wojsk balonowych To ostatnia okazja, by zobaczyć - prawie na żywo - jak wyglądał jedyny w wojsku polskim sterowiec o imieniu Lech, który przed wojną stacjonował w Toruniu. » więcej 2020-09-27, godz. 18:59 Czołówka niedaleko Łochowa. Auta rozbite, jedno doszczętnie. Dwie osoby w szpitalu Groźny wypadek na trasie między miejscowością Łochowo i Gorzeń. Na wysokości wsi Niedola doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2020-09-27, godz. 18:50 Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski nie ma koronawirusa. Wraca do pracy Samorządowiec, o czym informowaliśmy w piątek, przebywał na kwarantannie w związku, z tym, że w szkole, do której chodzi jego dziecko, stwierdzono przypadek c ... » więcej 2020-09-27, godz. 12:41 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody w regionie Obchody w Bydgoszczy rozpoczęło (o 10.30) nabożeństwo w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Po mszy świętej zebrani złożyli kwiaty ... » więcej 2020-09-27, godz. 08:09 Co gryzie pszczelarzy? O tym mówiło się podczas dorocznego forum w Przysieku Do Przysieka koło Torunia zjechali pszczelarze i konsumenci pszczelich przysmaków. 28. Forum Pszczelarza w Przysieku było okazją do spotkań, dyskusji, wymiany ... » więcej 2020-09-26, godz. 18:00 Czterech poszkodowanych w wypadku drogowym w Przyłubiu [zdjęcia] W sobotę, 26 września przed południem doszło do poważnego wypadku drogowego w Przyłubiu koło Bydgoszczy. » więcej 2020-09-26, godz. 15:02 Grzyby na poligonie to łatwy cel, ale tam równie łatwo można stracić życie Uwaga amatorzy grzybobrania na podtoruńskim poligonie. Policja przypomina o zakazie wstępu na obszar wojskowy i prowadzi w tym rejonie wzmożone kontrole. Spac ... » więcej 2020-09-26, godz. 08:01 Te warsztaty są cenne i dla ludzi, i dla owadów, bo budują relacje [foto] Niecodzienne warsztaty odbyły się w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Osoby niepełnosprawne wraz z osobami bezdomnymi tworzyły domki dla owadów. Na miejscu byli ... » więcej 2020-09-25, godz. 20:45 Wojewoda: OSP jest fenomenem podziwianym przez cały świat Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył OSP promesy na zakup sprzętu i wyposażenia oraz termomodernizację budynków. » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 W Inowrocławiu stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych Prezydent Ryszard Brejza, już po raz siedemnasty przyznał stypendia młodym inowrocławianom, którzy rozpoczynają studia dzienne i wyróżniają się osiągnięciami ... » więcej
1234567