Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-30, 12:09 Tatiana Adonis

Wniosek o decyzję środowiskową ws. S10 Bydgoszcz-Toruń!

Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. Fot. Tatiana Adonis
Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. Fot. Tatiana Adonis
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży jutro do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S10.
Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. - Złożenie wniosku to pierwsza ważna decyzja, która pozwoli przystąpić do dalszych prac - mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.

- Składamy kilka wariantów przebiegu drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Decyzja środowiskowa, która zostanie wydana za kilka miesięcy jakby zatwierdzi konkretnie jeden z nich. To oznacza, że tylko ten jeden będzie realizowany, dla tego jednego będziemy realizować już projekt, będziemy go budować. Natomiast dla odcinka kolejnego czyli pomiędzy Bydgoszczą na zachód w kierunku Piły to jest Wyrzysk - Bydgoszcz, trwają cały czas pracę nad dokumentacją, które pozwolą też przystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej - powiedział Tomasz Okoński.
Droga S10 ma zostać wybudowana w partnerstwie publiczno-prywatnym.

- Na drodze ekspresowej S5 na wszystkich siedmiu odcinkach czyli 130 km prowadzone są prace na budowie, oczywiście w zakresie na które pozwala pogoda, w związku z tym że do 15 marca obowiązuje przerwa zimowa. Zaangażowanie prac wynosi od 25 do 67% w największe zaangażowanie mamy na odcinkach południowych, szóstym, siódmym czyli na wysokości Żnina, Szubina i Jaroszewa oraz dalej w kierunku Poznania - dodał Tomasz Okoński.

Najmniejszy postęp prac widać na odcinku Nowe Marzy - Dworzysko oraz Dworzysko - Aleksandrowo. Wiadomo, że nie uda się - tak jak wcześniej zakładano - zakończyć prac na całym kujawsko-pomorskim odcinku drogi S5 w 2019 roku.

Rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad aktualne informacje dotyczące dróg ekspresowych S5 i S10 przekazał dziś radnym podczas sesji bydgoskiej Rady Miasta. Ze względów na obowiązki zawodowe nie mógł się na niej pojawić dyrektor drogowców Jarosław Gołębiewski.
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-09-20, godz. 16:00 Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi... - Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał tak ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:15 Czterysta lat, miliony godzin lekcyjnych, tysiące uczniów, setki profesorów... I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy to szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego. ... » więcej 2019-09-20, godz. 13:53 Młodzi walczą w obronie Ziemi. Protest Tysiąca Miast w Toruniu - Nie damy zabrać sobie przyszłości - przekonywali uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podobne manifest ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:55 Zabytkowe autobusy, komunikacja za darmo. Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy Darmowa komunikacja miejska, zlot zabytkowych autobusów i parada pojazdów - tak Bydgoszcz będzie świętowała Europejski Dzień bez Samochodu. » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Czterolatek, który wypadł z okna mieszkania na 11. piętrze, w stanie ciężkim Czteroletni chłopiec, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, przeżył wielogodzinną operację. Jest w stan ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:06 Usiądź na miejscu radnego, zwiedzaj gabinet prezydenta. Drzwi Otwarte w ratuszu Urzędowe korytarze na wyciągnięcie ręki. Bydgoski ratusz organizuje w sobotę (21 września) Drzwi Otwarte. » więcej 2019-09-19, godz. 20:35 Prezes PiS w Bydgoszczy: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność Nasze zapowiedzi zostały spełnione i to nie tylko te, które składaliśmy przed wyborami; uzyskaliśmy w ten sposób to, co jest fundamentem demokracji - wiarygod ... » więcej 2019-09-19, godz. 19:45 Pamięci pomordowanych w Miednoje policjantów. Uroczystość w Bydgoszczy W Bydgoszczy uczczono pamięć polskich policjantów pomordowanych w Miednoje przez NKWD. Cześć ofiarom oddali przedstawiciele władz miasta, kombatanci i uczniow ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:57 Czterolatek w Toruniu wypadł z 11 piętra. Walczy o życie W czwartek ok. godz. 17, czteroletni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11 piętrze jednego z budynków w Toruniu - poinformowała kom. Marta ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:45 Liderzy Koalicji Polskiej na konwencji w Bydgoszczy Polska lepszych szans jest możliwa, jest nie jutro i pojutrze, ale jest możliwa dziś, tu i teraz - powiedział Bydgoszczy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. ... » więcej
1234567