Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-30, 12:09 Tatiana Adonis

Wniosek o decyzję środowiskową ws. S10 Bydgoszcz-Toruń!

Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. Fot. Tatiana Adonis
Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. Fot. Tatiana Adonis
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży jutro do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S10.
Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. - Złożenie wniosku to pierwsza ważna decyzja, która pozwoli przystąpić do dalszych prac - mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.

- Składamy kilka wariantów przebiegu drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Decyzja środowiskowa, która zostanie wydana za kilka miesięcy jakby zatwierdzi konkretnie jeden z nich. To oznacza, że tylko ten jeden będzie realizowany, dla tego jednego będziemy realizować już projekt, będziemy go budować. Natomiast dla odcinka kolejnego czyli pomiędzy Bydgoszczą na zachód w kierunku Piły to jest Wyrzysk - Bydgoszcz, trwają cały czas pracę nad dokumentacją, które pozwolą też przystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej - powiedział Tomasz Okoński.
Droga S10 ma zostać wybudowana w partnerstwie publiczno-prywatnym.

- Na drodze ekspresowej S5 na wszystkich siedmiu odcinkach czyli 130 km prowadzone są prace na budowie, oczywiście w zakresie na które pozwala pogoda, w związku z tym że do 15 marca obowiązuje przerwa zimowa. Zaangażowanie prac wynosi od 25 do 67% w największe zaangażowanie mamy na odcinkach południowych, szóstym, siódmym czyli na wysokości Żnina, Szubina i Jaroszewa oraz dalej w kierunku Poznania - dodał Tomasz Okoński.

Najmniejszy postęp prac widać na odcinku Nowe Marzy - Dworzysko oraz Dworzysko - Aleksandrowo. Wiadomo, że nie uda się - tak jak wcześniej zakładano - zakończyć prac na całym kujawsko-pomorskim odcinku drogi S5 w 2019 roku.

Rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad aktualne informacje dotyczące dróg ekspresowych S5 i S10 przekazał dziś radnym podczas sesji bydgoskiej Rady Miasta. Ze względów na obowiązki zawodowe nie mógł się na niej pojawić dyrektor drogowców Jarosław Gołębiewski.
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 19:44 Paliły się trawy i trzcinowiska w gminie Kruszwica 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar traw i trzcinowisk w miejscowości Grodztwo w gminie Kruszwica. Ogień objął około 400 metrów kwadratowych terenu. » więcej 2019-04-19, godz. 18:25 Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:14 Kieszonkowcy nie mają świąt! Warto też zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem Kujawsko-pomorscy policjanci przygotowali poradnik o tym, jak bezpiecznie zrobić zakupy i nie dać się okraść w centrum handlowym, na dworcu czy przystanku. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Praca, praca, praca, a później: święta, święta! [wideo] Sprzątnie mieszkań i zakupy. Tak wyglądają ostatnie przygotowania przed świętami wielkanocnymi. Z mieszkańcami Torunia rozmawiał w Wielki Piątek nasz reporter. » więcej 2019-04-19, godz. 13:42 Nie będzie wypłaty, będą nagrody? Bydgoszcz chce zapłacić nauczycielom Za zajęcia dodatkowe i jako nagrody - w takiej formie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski planuje przekazać pieniądze nauczycielom za czas strajku. Zgodnie z pr ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:18 Tak się kiedyś pościło. I biło... w ramach pokuty wielkopostnej! Toruńskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało aranżacje świąteczne w chałupach na terenie skansenu. Wystawy ilustrują przygotowania do świąt , tradycj ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:53 W roli głównej: pirat drogowy. Śledziła go policyjna kamera Pędził ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca opla został zatrzymany w Złotnikach koło Żnina. 36 - latek ponad dwukrotnie przekroczył ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:34 Specjaliści od przedmiotów z duszą. Czy wielki biznes to kupi? Chodzi o to, by duże firmy zainteresowały się drobną wytwórczością ludzi niepełnosprawnych - o tym rozmawiano podczas piątkowego posiedzenia Komisji Przedsięb ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:58 Jedni strajkują, inni - dla protestujących - spacerują Reakcje na strajk nauczycieli? Wsparcie. W czwartek nauczyciele spotkali się w centrum Bydgoszczy, by dodać sił swoim związkowcom, z kolei w Toruniu - dla nau ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:22 Terytorialsi pamiętają o weteranach AK, czyli akcja "Paczka dla bohatera" (galeria) Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” tuż przed świętami Wielkanocnymi w odwiedzili weteran ... » więcej
1234567