Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-01-30, 12:09 Tatiana Adonis

Wniosek o decyzję środowiskową ws. S10 Bydgoszcz-Toruń!

Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. Fot. Tatiana Adonis
Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. Fot. Tatiana Adonis
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży jutro do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S10.
Chodzi o odcinek między Bydgoszczą a Toruniem. - Złożenie wniosku to pierwsza ważna decyzja, która pozwoli przystąpić do dalszych prac - mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.

- Składamy kilka wariantów przebiegu drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Decyzja środowiskowa, która zostanie wydana za kilka miesięcy jakby zatwierdzi konkretnie jeden z nich. To oznacza, że tylko ten jeden będzie realizowany, dla tego jednego będziemy realizować już projekt, będziemy go budować. Natomiast dla odcinka kolejnego czyli pomiędzy Bydgoszczą na zachód w kierunku Piły to jest Wyrzysk - Bydgoszcz, trwają cały czas pracę nad dokumentacją, które pozwolą też przystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej - powiedział Tomasz Okoński.
Droga S10 ma zostać wybudowana w partnerstwie publiczno-prywatnym.

- Na drodze ekspresowej S5 na wszystkich siedmiu odcinkach czyli 130 km prowadzone są prace na budowie, oczywiście w zakresie na które pozwala pogoda, w związku z tym że do 15 marca obowiązuje przerwa zimowa. Zaangażowanie prac wynosi od 25 do 67% w największe zaangażowanie mamy na odcinkach południowych, szóstym, siódmym czyli na wysokości Żnina, Szubina i Jaroszewa oraz dalej w kierunku Poznania - dodał Tomasz Okoński.

Najmniejszy postęp prac widać na odcinku Nowe Marzy - Dworzysko oraz Dworzysko - Aleksandrowo. Wiadomo, że nie uda się - tak jak wcześniej zakładano - zakończyć prac na całym kujawsko-pomorskim odcinku drogi S5 w 2019 roku.

Rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad aktualne informacje dotyczące dróg ekspresowych S5 i S10 przekazał dziś radnym podczas sesji bydgoskiej Rady Miasta. Ze względów na obowiązki zawodowe nie mógł się na niej pojawić dyrektor drogowców Jarosław Gołębiewski.
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-06-05, godz. 18:23 Gdyby wszyscy zostawiali jak zastali nie byłoby problemu. Wielka akcja sprzątania lasu Już jutro (06.07) rozpoczyna się największa akcja ekologiczna w naszym regionie „Czysta Puszcza Bydgoska”. W tym roku odbywać się będzie już po raz ósmy i będ ... » więcej 2020-06-05, godz. 17:08 16 chorych na COVID-19 w stanie dobrym i średnim w szpitalach w regionie 16 osób chorych na COVID-19 jest obecnie hospitalizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. 11 pacjentów jest w stanie dobrym, a pięcioro w średnim - poinfo ... » więcej 2020-06-05, godz. 16:03 Hodowla marihuany w gminie Dragacz. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia Kryminalni ze Świecia wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego z Grudziądza w gminie Dragacz zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze ... » więcej 2020-06-05, godz. 14:55 Msza św., koncert z Janem Pawłem II i uroczysta sesja. Święto Województwa Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego już w niedzielę (7 czerwca). Na tegoroczne obchody Urząd Marszałkowski zaprasza do Włocławka - pierwszego miasta w  re ... » więcej 2020-06-05, godz. 14:06 Kilka wejść do szkoły, izolatka, wiele sal egzaminacyjnych. Matury podczas epidemii Kujawsko-pomorskie szkoły przygotowane do matury. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin dojrzałości odbędzie się wyłącznie w formule pisemn ... » więcej 2020-06-05, godz. 12:17 Nowy rektor UTP w Bydgoszczy wybrany. To prof. Marek Adamski Prof. Marek Adamski wygrał wybory na rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Otrzymał 53 głosy, podczas gdy jego rywal - prof. Tomasz ... » więcej 2020-06-05, godz. 11:51 Wiceminister Gembicka: Odnieśliśmy sukces w walce z koronawirusem - Głosowanie nad wotum zaufania było okazją do podsumowania dotychczasowych działań rządu w zakresie walki z koronawirusem. Poradziliśmy sobie ze szczytem epi ... » więcej 2020-06-05, godz. 10:52 Służby i setki ludzi szukają zaginionego Piotra. Siostra 16-latka prosi o pomoc Specjalistyczny sprzęt, służby ratunkowe i ogromna rzesza ludzi dobrej woli - trwa szósty dzień poszukiwań 16-letniego Piotra Nowarkiewicza z Ciela (gmina Bia ... » więcej 2020-06-05, godz. 09:59 Otwierają „Słoneczko". Przebadali ponad 100 osób, nikt nie jest zakażony Żłobek przy Placu Poznańskim w Bydgoszczy będzie czynny od poniedziałku - poinformował Urząd Miasta. Jak podawaliśmy, kolejne badania opiekunki z placówki wyk ... » więcej 2020-06-05, godz. 09:24 Wyciąg z konta żnińskiej lecznicy zaskoczył wszystkich. Czy zaskoczy wyrok? Koniec procesu byłych księgowych ze szpitala w Żninie, oskarżonych o wyprowadzenie z kasy centrum zdrowia ponad 7 milionów złotych. Proceder miał trwać 11 lat ... » więcej
1234567