Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-01-29, 08:00 Marek Ledwosiński

Włocławek sprzeciwia się mowie nienawiści!

Włoclawski magistrat będzie zgłaszał policji przypadki nienawisci w sieci. Fot. ilustracyjna/pixabay.com
Włoclawski magistrat będzie zgłaszał policji przypadki nienawisci w sieci. Fot. ilustracyjna/pixabay.com
Ratusz we Włocławku walczy z mową nienawiści w internecie. Wszelkie internetowe wpisy, a zwłaszcza komentarze, które zdaniem urzędników godzą w prawem chronione dobra, przekazywane będą organom ścigania.
Metody magistrackiej batalii potrafią budzić kontrowersje. Włocławski Urząd Miasta zaapelował przy do mediów elektronicznych, aby przy komentarzach zamieszczanych przez internautów pojawiał się nie tylko nick dyskutanta, lecz również numer IP komputera, którego użył komentujący.

Andżelika Żychlewicz, rzeczniczka włocławskiego magistratu twierdzi, że to zburzy poczucie anonimowości w sieci.

Administratorzy włocławskich portali społecznościowych sprawy nie komentują. Apel prezydenta jeszcze do nich oficjalnie nie dotarł. Zwracają jednak uwagę na to, że umieszczanie numerów IP może uderzać w przepisy o ochronie danych osobowych. Podkreślają również, że w ramach prowadzonych postępowań organa ścigania już teraz bez trudu uzyskują numery IP osób naruszających prawo.
Ratusz we Włocławku walczy z mową nienawiści w internecie, metody magistrackiej batalii potrafią jednak budzić kontrowersje (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej 2020-11-27, godz. 09:54 Dwie osoby w areszcie w związku z pożarem pod Unisławiem Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie pożaru składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia. » więcej 2020-11-27, godz. 08:43 Poseł Lewicy w obronie osiedlowych klubów w Inowrocławiu. Protestują też mieszkańcy Poseł Krzysztof Gawkowski uważa, że decyzja o zamknięciu trzech osiedlowych placówek w Inowrocławiu jest błędem. Parlamentarzysta zwrócił się o wsparcie do mi ... » więcej 2020-11-27, godz. 07:18 Wizyta w ZUS-ie bez wychodzenia z domu. To e-wizyta! E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blis ... » więcej 2020-11-27, godz. 06:15 Pół tysiąca ptasich mieszkań we Włocławku. Chcieli tego sami mieszkańcy We Włocławku zamontowano 500 budek lęgowych. W zamian za „mieszkania” ptaki mają pomóc w walce z meszkami i komarami. » więcej 2020-11-26, godz. 20:15 Toruń premiuje najlepszych absolwentów UMK. I to mieszkaniami! Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrało klucze do mieszkań. To nagroda za dobre wyniki w nauce. To już 6. edycja miejskiego pr ... » więcej 2020-11-26, godz. 17:50 Finał Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart”. Gala w internecie „Wiara i rozum” - takie było hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart”, zorganizowanego przez Fundację „Wiatrak” w ... » więcej
1234567