Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-27, 20:02 Inf. KW PSP Toruń/Redakcja

Śmierć na drodze. Uwaga kierowcy! W regionie jest ślisko!

Synoptycy przestrzegają, że warunki na drogach regionu mogą być trudne. Fot. ilustracyjne.Pixabay.com
Synoptycy przestrzegają, że warunki na drogach regionu mogą być trudne. Fot. ilustracyjne.Pixabay.com
Jedna osoba nie żyje, druga została ranna - to rezultat wypadku busa, do którego doszło w niedzielę po południu na drodze powiatowej w Bukowcu, w powiecie świeckim. Bus wpadł do rowu. Na miejscu pracują dwa zastępy strażaków.
Kierowca busa był pijany. 30-latek, obywatel Ukrainy, miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W zdarzeniu zginął pasażer, a jedna osoba została ranna. W samochodzie podróżowało w sumie 5 osób. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Nie żyje także kierowca samochodu, który przed 13.00 w niedzielę uderzył swoim samochodem w drzewo w Więsławicach, w powiecie włocławskim.

Lekarz pogotowia na miejscu stwierdził zgon 24-letniego mężczyzny. Droga powiatowa była zablokowana, na miejscu działały 3 zastępy straży.

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna tego wypadku. Należy jednak pamiętać, że warunki na drogach regionu są trudne. Synoptycy ostrzegają, że na skutek opadów marznącego śniegu i mżawki, miejscami występuje gołoledź - drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie. Trudne warunki pogodowe mają potrwać do godzin porannych w poniedziałek.

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej 2019-05-25, godz. 15:30 Młodzieżowi mistrzowie pierwszej pomocy rywalizowali w Bydgoszczy Musieli pomóc między innymi poparzonemu nastolatkowi, czy kobiecie z bólem w klatce piersiowej. W Bydgoszczy młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Pierwszej P ... » więcej 2019-05-25, godz. 14:05 Wsiąść do pociągu... Tu się nie da, ale zobaczyć warto! Pociągi, zwrotnice, stacje kolejowe i semafory. Wszystko to można oglądać w Toruniu, ale w wersji mini. Pociągi nie tylko jadą, ale też wydają odgłosy i komun ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:00 Z Pawłem Wojciechowskim każdy bałagan da się przeskoczyć! [wideo] Mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski złapał w sobotę chwytak do zbierania śmieci. Wraz z grupą bydgoszczan wziął udział we wspólnym sprzątaniu m ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:45 Znamiona na skórze trzeba badać! By nie było za późno! Bydgoszczanie mogą sprawdzić swoje znamiona na skórze. W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza trwają bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami. ... » więcej 2019-05-25, godz. 07:30 Napoleon, De Mono i inne atrakcje na Święcie Starego Fordonu Można podziwiać modele kolejek i samolotów, zrobić zakupy na jarmarku, oddać krew wraz z motocyklistami i spotkać się z Napoleonem. To tylko niektóre z atrakc ... » więcej
1234567