Niedziela, 16 czerwca 2019 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-11, 09:06 Redakcja na podst. inf. UM w Bydgoszczy

Na wiosnę mieszkańcy Czyżkówka będą się cieszyć z wyremontowanej ulicy

Inwestycja kosztuje 5 mln zł. Fot. UM w Bydgoszczy
Inwestycja kosztuje 5 mln zł. Fot. UM w Bydgoszczy
Rozpoczął się jeden z ostatnich etapów robót przy budowie ul. Byszewskiej w Bydgoszczy. To kolejna ulica na Czyżkówku, która powstaje w oparciu o „Wieloletni program przebudowy ulic gruntowych”. Inwestycja kosztuje 5 mln zł.
Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności wykonawca opracował dokumentację projektową. Jesienią rozpoczął prace budowlane. Gotowy jest już między innymi odcinek od ul. Jęczmiennej do Mlecznej oraz od Karolewskiej do Żnińskiej. Zakończone są prawie wszystkie roboty związane z kanalizacją deszczową i ułożeniem kabli. Teraz dzięki sprzyjającej pogodzie kontynuowane są typowe prace drogowe związane z budową nowych nawierzchni z betonowej kostki. W czwartek (10 stycznia) rozpoczęły się roboty na odcinku od Jęczmiennej do Chmielnej (wraz ze skrzyżowaniem). Ten fragment Byszewskiej jest zamknięty dla ruchu, podobnie jak odcinek od Żnińskiej do Więcborskiej. Zakończenie całej inwestycji planowane jest wczesną wiosną.

Ulica Byszewska jest budowana na odcinku około 1,2 km. Znajduje się w zachodniej części Czyżkówka. W posesjach zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy zamieszkuje około 300 osób. Pełni funkcje ulicy zbiorczej. Zapewnia też dojazd do innych lic osiedlowych. W otoczeniu ulicy dominuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Warto podkreślić, że opracowana koncepcja budowy została skonsultowana z mieszkańcami. Dlatego przy Byszewskiej zaplanowano miejsca postojowe. By uspokoić ruch budowane skrzyżowania mają charakter wyniesiony. Zainstalowanych będzie łącznie 50 nowych latarni.

Wcześniej na Czyżkówku w oparciu o „Wieloletni program przebudowy ulic gruntowych” twardą nawierzchnię zyskał południowy odcinek ul. Siedleckiej i Świekatowska (koszt 4,2 mln zł). Wybrano też wykonawców odpowiedzialnych za projekt i budowę północnego odcinka ul. Siedleckiej (koszt 4,9 mln zł) i ul. Łubinowej (4,8 mln zł). Na Czyżkówku utwardzane są również inne ulice. Dzięki programowi „Inicjatyw lokalnych 27/75” przebudowana została ulica R. Kuczmy, a w budowie jest ul. Świętopełka. Z kolei w ramach pilotażowego programowi polegającego na stabilizacji nawierzchni płytami ażurowymi wygodny dojazd zapewniona na ulicy Okopowej, Borowiackiej i Karsińskiej.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-16, godz. 18:59 Ewa Dąbrowska z wyróżnieniem w ramach Nagród Marszałka Województwa! Dziś przyznano nagrody i wyróżnienia w ramach corocznej Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, będące wyra ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:48 Czym zajmują się organizacje pozarządowe? Można było sprawdzić na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia] W niedzielę na Wyspie Młyńskiej świętowały organizacje pozarządowe, przy okazji przygotowały dla mieszkańców i przyjezdnych wiele atrakcji. Wstęp był wolny. » więcej 2019-06-16, godz. 10:56 Niesforny dzieciak? A może dziecko autystyczne? Konferencja w Toruniu Krajowi i zagraniczni eksperci, rodzice oraz przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń spotkali się w Toruniu na konferencji „Autyzm. Światłocienie”. » więcej 2019-06-16, godz. 09:52 Nowe odmiany zbóż, rzepak i wiele więcej czyli „Dni Pola” w Grubnie W Grubnie koło Chełmna trwają tradycyjne już „Kujawsko-Pomorskie Dni Pola” czyli doroczne, polowe spotkanie doradców, producentów środków dla rolnictwa i roln ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:01 Włocławek bawi się na całego, ale nie zapomina też o swoim patronie [galeria] Środkowy weekend czerwca to tradycyjnie Dni Włocławka. Sobota i niedziela (15-16.06.) są pełne zabawy, koncertów, pokazów i imprez sportowych. Reprezentacyjna ... » więcej 2019-06-15, godz. 16:32 Powiedzenie: lekarzu ulecz samego siebie, wzięli sobie do serca. I leczą się sportem W zdrowym ciele zdrowy duch - ta idea przyświecała lekarzom i weteranom rywalizującym w zawodach lekkoatletycznych na stadionie Miejskim w Toruniu. Zawodnicy ... » więcej 2019-06-15, godz. 15:41 Gładkie, szorstki i kosmate. Ponoć dają się kochać. Naszemu obiektywowi! [galeria] Pająki, skorpiony, gady - słowem pełna egzotyka królowała w sobotę (15.06.) w bydgoskiej Artego Arenie. Oryginalni bohaterowie Bydgoskiej Giełdy i Wystawy Zwi ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:56 Meble, opony i puszki niemal zrosły się z lasem. Oni się z tym nie zgadzają! Prawie 200 osób zareagowało na wieść o dorocznej akcji, pt. „Czysta Puszcza Bydgoska”, i stawiło się przy ul. Dąbrowa z rękawicami i workami na śmieci, by kol ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:17 Jedna jednostka krwi ratuje trzy osoby. Oby dobroczynność weszła nam w krew! 14 czerwca urodziny obchodził Karl Landsteiner, odkrywca grupy krwi, noblista. Z tej okazji, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy sk ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:34 O męczennikach XX i XXI wieku rozmawiali goście konferencji w bydgoskim seminarium Sesje z udziałem gości z całej Polski kończy się w sobotę (15.06.) o godz. 16. Do tego czasu można było posłuchać prelekcji poświęconych, m.in. kapłanom z Dac ... » więcej
1234567