Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-11, 09:06 Redakcja na podst. inf. UM w Bydgoszczy

Na wiosnę mieszkańcy Czyżkówka będą się cieszyć z wyremontowanej ulicy

Inwestycja kosztuje 5 mln zł. Fot. UM w Bydgoszczy
Inwestycja kosztuje 5 mln zł. Fot. UM w Bydgoszczy
Rozpoczął się jeden z ostatnich etapów robót przy budowie ul. Byszewskiej w Bydgoszczy. To kolejna ulica na Czyżkówku, która powstaje w oparciu o „Wieloletni program przebudowy ulic gruntowych”. Inwestycja kosztuje 5 mln zł.
Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności wykonawca opracował dokumentację projektową. Jesienią rozpoczął prace budowlane. Gotowy jest już między innymi odcinek od ul. Jęczmiennej do Mlecznej oraz od Karolewskiej do Żnińskiej. Zakończone są prawie wszystkie roboty związane z kanalizacją deszczową i ułożeniem kabli. Teraz dzięki sprzyjającej pogodzie kontynuowane są typowe prace drogowe związane z budową nowych nawierzchni z betonowej kostki. W czwartek (10 stycznia) rozpoczęły się roboty na odcinku od Jęczmiennej do Chmielnej (wraz ze skrzyżowaniem). Ten fragment Byszewskiej jest zamknięty dla ruchu, podobnie jak odcinek od Żnińskiej do Więcborskiej. Zakończenie całej inwestycji planowane jest wczesną wiosną.

Ulica Byszewska jest budowana na odcinku około 1,2 km. Znajduje się w zachodniej części Czyżkówka. W posesjach zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy zamieszkuje około 300 osób. Pełni funkcje ulicy zbiorczej. Zapewnia też dojazd do innych lic osiedlowych. W otoczeniu ulicy dominuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Warto podkreślić, że opracowana koncepcja budowy została skonsultowana z mieszkańcami. Dlatego przy Byszewskiej zaplanowano miejsca postojowe. By uspokoić ruch budowane skrzyżowania mają charakter wyniesiony. Zainstalowanych będzie łącznie 50 nowych latarni.

Wcześniej na Czyżkówku w oparciu o „Wieloletni program przebudowy ulic gruntowych” twardą nawierzchnię zyskał południowy odcinek ul. Siedleckiej i Świekatowska (koszt 4,2 mln zł). Wybrano też wykonawców odpowiedzialnych za projekt i budowę północnego odcinka ul. Siedleckiej (koszt 4,9 mln zł) i ul. Łubinowej (4,8 mln zł). Na Czyżkówku utwardzane są również inne ulice. Dzięki programowi „Inicjatyw lokalnych 27/75” przebudowana została ulica R. Kuczmy, a w budowie jest ul. Świętopełka. Z kolei w ramach pilotażowego programowi polegającego na stabilizacji nawierzchni płytami ażurowymi wygodny dojazd zapewniona na ulicy Okopowej, Borowiackiej i Karsińskiej.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-01-22, godz. 15:28 Ustawa 2.0 o szkolnictwie wyższym. Co się zmieni na bydgoskich uczelniach? Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy muszą przeorganizować swój dotychczasowy sposób funkcjonowania, ponieważ wymusza to ... » więcej 2019-01-22, godz. 14:18 "Rejewski" wróci na tory. Znów na trasie Warszawa - Bydgoszcz 'Rejewski' nadal będzie jeździł na trasie Warszawa - Bydgoszcz. Pociąg, któremu patronował wybitny matematyk i kryptolog z Bydgoszczy zniknął z rozkładu jazdy ... » więcej 2019-01-22, godz. 14:18 List Marka Żydowicza do bydgoszczan. Dziękuje za współpracę Do redakcji Polskiego Radia PiK wpłynął list od Marka Żydowicza skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. » więcej 2019-01-22, godz. 13:28 Regionalna Izba Obrachunkowa źle ocenia finanse Grudziądza. Miasto się odwoła Grudziądzki Ratusz dzisiaj odwoła się od decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która negatywnie oceniła Wieloletnią Prognozę Finansową miasta - poinformował ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:54 Wybuch gazu w Kołodziejewie. Jedna osoba poszkodowana Do wybuchu doszło w budynku przy ul. Kwiatowej w Kołodziejewie, w gminie Janikowo, w powiecie inowrocławskim. » więcej 2019-01-22, godz. 11:16 Mecenas Bukowiński: Nie widzę podstaw, aby Jerzy Owsiak poniósł konsekwencje karne za tragedię w Gdańsku - Nikomu jeszcze w związku z samą organizacją uroczystości zarzutów nie postawiono, czy tak będzie dalej, trudno powiedzieć. Jeżeli chodzi o odpowiedzialność ... » więcej 2019-01-22, godz. 10:11 W Myślęcinku od środy można jeździć, w Unisławiu od dziś Armatki śnieżne w bydgoskim Myślęcinku intensywnie pracują. Już wiadomo, że wyciągi uruchomione zostaną w środę (23 stycznia). Ostatnie przygotowania do otwar ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:12 Ciekawe ferie z przyrodą. Tak się bawią dzieci ze Świecia Poznają tropy i odgłosy zwierząt , uczą się jak zrobić karmę oraz karmnik dla ptaków. W Regionalnej Izbie Ziemi Świeckiej rozpoczęły się przyrodnicze ferie dl ... » więcej 2019-01-22, godz. 06:02 Budowniczy linii kolejowych, patron bydgoskiego ronda. Jubileusz w muzeum Bydgoskie Muzeum Okręgowe uczci 151. rocznicę urodzin Józefa Nowkuńskiego - inżyniera kolejowego, budowniczego linii kolejowych w Rosji i w Polsce, m.in. magi ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:09 Pięć pojemników na śmieci, zamiast czterech. Konsultacje w Bydgoszczy Bydgoski ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowych założeń wywozu odpadów. Obecny rok jest ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według do ... » więcej
1234567