Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-10, 14:51 Sława Skibińska-Dmitruk

Szpitale likwidują łóżka. Znikają pielęgniarki...

W regionie znika ponad 300 łóżek. Wiąże się to z nowymi normami zatrudnienia pielęgniarek. Fot. Pixabay
W regionie znika ponad 300 łóżek. Wiąże się to z nowymi normami zatrudnienia pielęgniarek. Fot. Pixabay
W regionie znika ponad 300 łóżek w szpitalach. Wiąże się to z nowymi normami zatrudnienia pielęgniarek.
Od 1 listopada do wojewody wpłynęło 12 wniosków dotyczących likwidacji łóżek. - Każdy wniosek od osobnego podmiotu, razem to 330 łóżek - mówi Magdalena Daszkiewicz, szefowa wydziału zdrowia Urzędu Wojewódzkiego. - Szpitale powiatowe obawiały się zamykania oddziałów, my przedstawiliśmy nasze oczekiwania wynikające z zapotrzebowania faktycznego. Można było wywnioskować, że pewne oddziały funkcjonujące w szpitalach powiatowych posiadają nadmierną liczbę łóżek, stąd dyrektorzy podeszli do realizacji tego zarządzenia bardzo spokojnie - dodaje.

Jednym ze szpitali, który musiał ograniczyć liczbę pacjentów jest Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie. - Jesteśmy zmuszeni zlikwidować 43 łóżka. W ubiegłym roku kilkukrotnie musieliśmy wstrzymać przyjęcia na oddziale wewnętrznym, nie mieliśmy gdzie tych ludzi kłaść, wszystkie możliwe dostawki były zajęte, a w tej chwili z uwagi na normy zatrudnienia pielęgniarek musimy jeszcze zlikwidować m. in. 4 łóżka na oddziale wewnętrznym - mówi Tomasz Zwolenkiewicz, zastępca dyrektora ds. medycznych Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie.

Natomiast według Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w ubiegłym roku ogólne obłożenie łóżek szpitalnych w regionie wynosiło od 60 do 65 proc.
Materiał Sławy Skibińskiej-Dmitruk (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-01-22, godz. 14:18 "Rejewski" wróci na tory. Znów na trasie Warszawa - Bydgoszcz 'Rejewski' nadal będzie jeździł na trasie Warszawa - Bydgoszcz. Pociąg, któremu patronował wybitny matematyk i kryptolog z Bydgoszczy zniknął z rozkładu jazdy ... » więcej 2019-01-22, godz. 14:18 List Marka Żydowicza do bydgoszczan. Dziękuje za współpracę Do redakcji Polskiego Radia PiK wpłynął list od Marka Żydowicza skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. » więcej 2019-01-22, godz. 13:28 Regionalna Izba Obrachunkowa źle ocenia finanse Grudziądza. Miasto się odwoła Grudziądzki Ratusz dzisiaj odwoła się od decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która negatywnie oceniła Wieloletnią Prognozę Finansową miasta - poinformował ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:54 Wybuch gazu w Kołodziejewie. Jedna osoba poszkodowana Do wybuchu doszło w budynku przy ul. Kwiatowej w Kołodziejewie, w gminie Janikowo, w powiecie inowrocławskim. » więcej 2019-01-22, godz. 11:16 Mecenas Bukowiński: Nie widzę podstaw, aby Jerzy Owsiak poniósł konsekwencje karne za tragedię w Gdańsku - Nikomu jeszcze w związku z samą organizacją uroczystości zarzutów nie postawiono, czy tak będzie dalej, trudno powiedzieć. Jeżeli chodzi o odpowiedzialność ... » więcej 2019-01-22, godz. 10:11 W Myślęcinku od środy można jeździć, w Unisławiu od dziś Armatki śnieżne w bydgoskim Myślęcinku intensywnie pracują. Już wiadomo, że wyciągi uruchomione zostaną w środę (23 stycznia). Ostatnie przygotowania do otwar ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:12 Ciekawe ferie z przyrodą. Tak się bawią dzieci ze Świecia Poznają tropy i odgłosy zwierząt , uczą się jak zrobić karmę oraz karmnik dla ptaków. W Regionalnej Izbie Ziemi Świeckiej rozpoczęły się przyrodnicze ferie dl ... » więcej 2019-01-22, godz. 06:02 Budowniczy linii kolejowych, patron bydgoskiego ronda. Jubileusz w muzeum Bydgoskie Muzeum Okręgowe uczci 151. rocznicę urodzin Józefa Nowkuńskiego - inżyniera kolejowego, budowniczego linii kolejowych w Rosji i w Polsce, m.in. magi ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:09 Pięć pojemników na śmieci, zamiast czterech. Konsultacje w Bydgoszczy Bydgoski ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowych założeń wywozu odpadów. Obecny rok jest ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według do ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:12 Zmarł po potrąceniu na przejściu dla pieszych. Policja szuka świadków Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku przy ul. Bema w Toruniu. Policja apeluje o kontakt do świadków tragicznego zdarzenia. » więcej
1234567