Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-10, 13:57 Maciej Wilkowski

Przerwa w naborze w ramach programu "Czyste powietrze"

Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Fot. Pixabay
Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Fot. Pixabay
Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na ekologiczne oraz termomodernizację budynku.
Do końca ubiegłego roku wnioski złożyło 1334 mieszkańców naszego regionu. Od początku tego roku wniosków składać nie można. Na stronie internetowej programu można przeczytać, że "przerwa" wynika z błędu polegającego na tym, że korzystający z dotacji musieliby płacić podatek. Aby to naprawić, potrzebna była nowelizacja prawa podatkowego w tym zakresie. Nowe regulacje właśnie weszły w życie – od 1 stycznia 2019 r.

Ci, którzy już złożyli wnioski mogą spać spokojnie - zapewnia Ireneusz Stachowiak - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- W tej chwili my weryfikujemy te wnioski, jeżeli są jakieś braki formalne to prosimy o uzupełnienie, odbywają się pierwsze kontrole, pierwsze umowy są podpisywane - powiedział Ireneusz Stachowiak.

Ireneusz Stachowiak liczy na to, że najpóźniej od 1 lutego wnioski ponownie będą przyjmowane.

Kto może liczyć na dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze"? Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych - tych istniejących i będących w trakcie budowy.
Program nie obejmuje budownictwa wielorodzinnego, czyli bloków i kamienic, nie skorzystają też z niego właściciele pensjonatów, domków letniskowych, ani hoteli. Mogą natomiast skorzystać właściciele nieruchomości w zabudowie szeregowej.
Relacja Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-01-22, godz. 14:18 "Rejewski" wróci na tory. Znów na trasie Warszawa - Bydgoszcz 'Rejewski' nadal będzie jeździł na trasie Warszawa - Bydgoszcz. Pociąg, któremu patronował wybitny matematyk i kryptolog z Bydgoszczy zniknął z rozkładu jazdy ... » więcej 2019-01-22, godz. 14:18 List Marka Żydowicza do bydgoszczan. Dziękuje za współpracę Do redakcji Polskiego Radia PiK wpłynął list od Marka Żydowicza skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. » więcej 2019-01-22, godz. 13:28 Regionalna Izba Obrachunkowa źle ocenia finanse Grudziądza. Miasto się odwoła Grudziądzki Ratusz dzisiaj odwoła się od decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która negatywnie oceniła Wieloletnią Prognozę Finansową miasta - poinformował ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:54 Wybuch gazu w Kołodziejewie. Jedna osoba poszkodowana Do wybuchu doszło w budynku przy ul. Kwiatowej w Kołodziejewie, w gminie Janikowo, w powiecie inowrocławskim. » więcej 2019-01-22, godz. 11:16 Mecenas Bukowiński: Nie widzę podstaw, aby Jerzy Owsiak poniósł konsekwencje karne za tragedię w Gdańsku - Nikomu jeszcze w związku z samą organizacją uroczystości zarzutów nie postawiono, czy tak będzie dalej, trudno powiedzieć. Jeżeli chodzi o odpowiedzialność ... » więcej 2019-01-22, godz. 10:11 W Myślęcinku od środy można jeździć, w Unisławiu od dziś Armatki śnieżne w bydgoskim Myślęcinku intensywnie pracują. Już wiadomo, że wyciągi uruchomione zostaną w środę (23 stycznia). Ostatnie przygotowania do otwar ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:12 Ciekawe ferie z przyrodą. Tak się bawią dzieci ze Świecia Poznają tropy i odgłosy zwierząt , uczą się jak zrobić karmę oraz karmnik dla ptaków. W Regionalnej Izbie Ziemi Świeckiej rozpoczęły się przyrodnicze ferie dl ... » więcej 2019-01-22, godz. 06:02 Budowniczy linii kolejowych, patron bydgoskiego ronda. Jubileusz w muzeum Bydgoskie Muzeum Okręgowe uczci 151. rocznicę urodzin Józefa Nowkuńskiego - inżyniera kolejowego, budowniczego linii kolejowych w Rosji i w Polsce, m.in. magi ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:09 Pięć pojemników na śmieci, zamiast czterech. Konsultacje w Bydgoszczy Bydgoski ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowych założeń wywozu odpadów. Obecny rok jest ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według do ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:12 Zmarł po potrąceniu na przejściu dla pieszych. Policja szuka świadków Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku przy ul. Bema w Toruniu. Policja apeluje o kontakt do świadków tragicznego zdarzenia. » więcej
1234567