Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-10, 13:57 Maciej Wilkowski

Przerwa w naborze w ramach programu "Czyste powietrze"

Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Fot. Pixabay
Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Fot. Pixabay
Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na ekologiczne oraz termomodernizację budynku.
Do końca ubiegłego roku wnioski złożyło 1334 mieszkańców naszego regionu. Od początku tego roku wniosków składać nie można. Na stronie internetowej programu można przeczytać, że "przerwa" wynika z błędu polegającego na tym, że korzystający z dotacji musieliby płacić podatek. Aby to naprawić, potrzebna była nowelizacja prawa podatkowego w tym zakresie. Nowe regulacje właśnie weszły w życie – od 1 stycznia 2019 r.

Ci, którzy już złożyli wnioski mogą spać spokojnie - zapewnia Ireneusz Stachowiak - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- W tej chwili my weryfikujemy te wnioski, jeżeli są jakieś braki formalne to prosimy o uzupełnienie, odbywają się pierwsze kontrole, pierwsze umowy są podpisywane - powiedział Ireneusz Stachowiak.

Ireneusz Stachowiak liczy na to, że najpóźniej od 1 lutego wnioski ponownie będą przyjmowane.

Kto może liczyć na dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze"? Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych - tych istniejących i będących w trakcie budowy.
Program nie obejmuje budownictwa wielorodzinnego, czyli bloków i kamienic, nie skorzystają też z niego właściciele pensjonatów, domków letniskowych, ani hoteli. Mogą natomiast skorzystać właściciele nieruchomości w zabudowie szeregowej.
Relacja Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-06-24, godz. 21:13 Lecznica nowoczesna z automatu. Szpitalne Oddziały Ratunkowe czekają zmiany Chodzi o projekt TOPSOR, czyli Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ma usprawnić pracę na SOR-ach. Projekt Ministerstwa Zdrowia będzie real ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:50 Szarpanie, opukiwanie i podglądanie: ruszył sezon na kontrole autokarów Aż 150 pojazdów, w tym 110 autokarów, Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował od piątku do poniedziałku na autostradzie A1, w Nowej Wsi pod Toruniem. Pi ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:08 Jedno koło może rozsławić całą wieś. W gospodyniach siła! Jaką pomoc finansową może otrzymać koło gospodyń wiejskich? Jakie wytwory spożywcze i rękodzielnicze panie mogą sprzedawać z ulgami podatkowymi? Po tej konfer ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:38 Region ma jeden z najstarszych w Europie taborów autobusowych... Taki przykry wniosek wynika z zaprezentowanego na sesji sejmiku raportu ze stanu realizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego' d ... » więcej 2019-06-24, godz. 17:48 Z kartą EKUZ, masz w wakacje luz od problemów z leczeniem za granicą Coraz więcej mieszkańców regionu chce mieć kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej - jadąc za granicę - jesteśmy traktowani ... » więcej 2019-06-24, godz. 16:10 Ostatnie pożegnanie generała Zbigniewa Nowka [galeria] W kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy odbyła się msza żałobna generała Zbigniewa Nowka. Był szefem Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji W ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:28 Policyjna pamięć absolutna. Śledczy rozpoznał młodą uciekinierkę Policjant z Brodnicy, w czasie wolnym od służby, na zakupach, zatrzymał poszukiwaną nastolatkę. Nie było jej w domu...od roku. » więcej 2019-06-24, godz. 15:05 Kto usunie plamy z bydgoskiego Starego Rynku? Siedem lat gwarancji po remoncie Stary Rynek ma siedmioletnią gwarancję - dowiedziało się Polskie Radio PiK.  Tyle czasu ma wykonawca na usunięcie ewentualnych usterek. » więcej 2019-06-24, godz. 14:10 Wakacyjna praca dla młodych. W Bydgoszczy chętnych więcej niż ofert Prace przy inwentaryzacji, pomocnicze w handlu i przy rozbiórce stanowisk reklamowych - między innymi tym zajmują się młodzi ludzie, podejmujący wakacyjną pra ... » więcej 2019-06-24, godz. 13:16 Urzędnicy mieli płacić wójtowi za premie. Akt oskarżenia także dla byłej sekretarz gminy Była sekretarz gminy Białe Błota Agnieszka P. wkrótce stanie przed sądem. Prokurator zarzuca jej przestępstwa urzędnicze, za które grozi nawet 10 lat więzieni ... » więcej
1234567