Poniedziałek, 17 lutego 2020 r.   Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Rozładunek ciężąrówki ograniczył przejazd drogą krajową nr 10 w Mrozowie - ruch wahadłowy!
Rozładunek ciężąrówki ograniczył przejazd drogą krajową nr 10 w Mrozowie - ruch wahadłowy!
Rozładunek ciężąrówki ograniczył przejazd drogą krajową nr 10 w Mrozowie - ruch wahadłowy!
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-10, 13:57 Maciej Wilkowski

Przerwa w naborze w ramach programu "Czyste powietrze"

Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Fot. Pixabay
Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Fot. Pixabay
Najpóźniej od początku lutego będzie można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze". Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na ekologiczne oraz termomodernizację budynku.
Do końca ubiegłego roku wnioski złożyło 1334 mieszkańców naszego regionu. Od początku tego roku wniosków składać nie można. Na stronie internetowej programu można przeczytać, że "przerwa" wynika z błędu polegającego na tym, że korzystający z dotacji musieliby płacić podatek. Aby to naprawić, potrzebna była nowelizacja prawa podatkowego w tym zakresie. Nowe regulacje właśnie weszły w życie – od 1 stycznia 2019 r.

Ci, którzy już złożyli wnioski mogą spać spokojnie - zapewnia Ireneusz Stachowiak - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- W tej chwili my weryfikujemy te wnioski, jeżeli są jakieś braki formalne to prosimy o uzupełnienie, odbywają się pierwsze kontrole, pierwsze umowy są podpisywane - powiedział Ireneusz Stachowiak.

Ireneusz Stachowiak liczy na to, że najpóźniej od 1 lutego wnioski ponownie będą przyjmowane.

Kto może liczyć na dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze"? Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych - tych istniejących i będących w trakcie budowy.
Program nie obejmuje budownictwa wielorodzinnego, czyli bloków i kamienic, nie skorzystają też z niego właściciele pensjonatów, domków letniskowych, ani hoteli. Mogą natomiast skorzystać właściciele nieruchomości w zabudowie szeregowej.
Relacja Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-02-17, godz. 15:25 Dziecko z obrażeniami. Wniosek o areszt także dla konkubenta matki z gminy Mrocza Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla konkubenta matki 8-miesięcznego chłopca, który trafił w piątek do bydgoskiego szpitala. » więcej 2020-02-17, godz. 14:18 Śmieci w pojemnikach na odzież PCK. Kto je tam wrzuca i dlaczego? Polski Czerwony Krzyż ma problem. To śmieci, które coraz częściej lądują w kontenerach na odzież. Zjawisko nasiliło się po nowym roku. » więcej 2020-02-17, godz. 13:14 Iwona Michałek: „rozpoczynamy akcję zbierania podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy” Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek, poparła Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta. » więcej 2020-02-17, godz. 12:07 Słabo zarabiasz? Spróbuj założyć własną działalność, dotacja ułatwi start! Grudziądzka Caritas włączyła się w projekt „Lepsza praca, lepsza płaca”. To propozycja dla najmniej zarabiających, bądź osób zatrudnionych na tak zwanych umow ... » więcej 2020-02-17, godz. 11:41 Policjanta podczas interwencji potracił pijany kierowca. Miał dwa promile! Kompletnie pijany kierowca po wjechaniu na wygrodzony teren miejsca zdarzenia drogowego uderzył w radiowóz, a następnie najechał na idącego chodnikiem policja ... » więcej 2020-02-17, godz. 10:41 Finansowa kara dla szpitala w Rypinie. Sytuacja placówki nadal trudna 221 tysięcy złotych i ewentualny zwrot nienależnie pobranych funduszy - to kara, jaką po przeprowadzonej kontroli wstępnie nałożył NFZ na szpital w Rypinie. » więcej 2020-02-17, godz. 09:23 Dr hab. Stanisław Burdziej: „Robienie reform zawsze kosztuje” Dr hab. Stanisław Burdziej, socjolog z UMK w Toruniu, który był gościem dzisiejszej Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, komentując reformę sądownictwa, ż ... » więcej 2020-02-17, godz. 08:13 Są chętni do budowy kolejnej ścieżki rowerowej w Toruniu Aż pięć firm jest zainteresowanych budową kolejnego odcinka ścieżki rowerowej, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Toruńscy drogow ... » więcej 2020-02-17, godz. 07:11 Bydgoszcz w programie na rzecz czystego powietrza. Samorządowcy do nauki! Bydgoszcz znalazła się wśród 17 miast zakwalifikowanych do projektu LeadAIR. Jest to nowy program dla samorządów, które poszukują wiedzy, inspiracji i wsparci ... » więcej 2020-02-16, godz. 20:29 „Bój o banę” w Żninie. Odtworzenie wydarzeń sprzed stu jeden lat Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego i Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z okazji 101. rocznicy zakończenia walk w powstaniu wielkopolskim zorganizował ... » więcej
1234567