Poniedziałek, 20 maja 2019 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-09, 17:30 Marek Ledwosiński/Redakcja

Konsultacje Strategii Rozwoju Regionalnego. Minister inwestycji w Rypinie

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z samorządowcami w Rypinie. Fot. Marek Ledwosiński
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z samorządowcami w Rypinie. Fot. Marek Ledwosiński
Samorządowcy podczas prezentacji projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Fot. Marek Ledwosinski
Samorządowcy podczas prezentacji projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Fot. Marek Ledwosinski
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński w Rypinie prezentował projekt Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. To dokument, wytyczający główne linie rozwoju regionalnego i wyznaczający ramy współpracy rządu z samorządami wszystkich szczebli.
Obecnie trwają konsultacje w województwach. Wybór Rypina nie był przypadkowy.

- Przeprowadzamy konsultacje w całym kraju, ale nieprzypadkowo większość tych spotkań nie organizujemy w największych miastach, ale w małych i średnich. Są to miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze. Bardzo nam zależy, żeby wykorzystywać potencjały również takich miast, a nie tylko patrzeć z założonymi rękami jak tracą swoją pozycję - powiedział Jerzy Kwieciński.

W trakcie spotkania samorządowcy wnosili uwagi. Większość dotyczyła budowy najważniejszych dróg w regionie, ale także przyszłości lotniska w Bydgoszczy po stworzeniu Centralnego Portu Lotniczego.

Minister obiecał, że postulaty samorządowców z Kujaw i Pomorza będą rozpatrywane przy tworzeniu ostatecznej wersji dokumentu.
Konsultacje Strategii Rozwoju Regionalnego. Minister inwestycji w Rypinie (Popołudnie z nami)
Rypin

Wiadomości lokalne

2019-05-20, godz. 08:59 W bydgoskim ratuszu o współczesnych miastach. O roli pieszych powie specjalistka z Wiednia W poniedziałek (20 maja) w ratuszu zorganizowano konferencję popularnonaukową pn. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi to cykl konfer ... » więcej 2019-05-20, godz. 07:00 Zakwaszenie organizmu, zespół chronicznego zmęczenia? Serio? W najbliższą środę, 22 maja, lek. Szymon Suwała, w ramach cyklu „Medyczna środa” zaprasza na wykład, pt. „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych - obalamy m ... » więcej 2019-05-20, godz. 00:00 Złote medale za wynalazki naukowców z bydgoskich uczelni! Rozdrabniacz do tworzyw sztucznych i wkład do wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami okołostawowymi, czyli przedmioty wymyślone i opatentowane prz ... » więcej 2019-05-19, godz. 17:30 Janusz Korwin-Mikke chce przekonać ludzi, którzy mają dość tego, co jest Regionalni kandydaci Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego szukali wyborców w Toruniu: - Niesiemy Europie wolność nadzieję i ś ... » więcej 2019-05-19, godz. 16:36 Częściej na Motoarenie jeżdżą żużlowcy. Tym razem tor zajęli rowerzyści [galeria] Rodzinny Piknik Rowerowy odbył się w Toruniu z okazji jubileuszu dziesięciolecia Motoareny. Chętnych do poczucia się jak zawodnik, nie brakowało. Kusił i tor, ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:42 Od Chełmży, do Dachau. W „Wiatraku” o inspirującym życiorysie kapłana z regionu Robert Zadura, były konsul Polski w Monachium, w niedzielę (19.05.) o godz. 16, opowie o księdzu Wincentym Frelichowskim, bohaterze trzech swoich książek i pr ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:00 Uczniowie z Grudziądza mogą skorzystać z wakacyjnych półkolonii Samorząd po raz pierwszy na tak dużą skalę organizuje w szkołach letni wypoczynek dla dzieci. Zapisy - w czterech grudziądzkich placówkach - już się rozpoczęł ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:49 Królik z Myślęcinka wziął udział w sesji zdjęciowej naszego reportera Niby pospolite zwierzątko, a bardzo dzielne i wytrwałe. Europę zdobyło wyruszając z...Rzymu. Po setkach lat wędrówek królik doszedł także na Różopole. Ma się ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:21 W Myślęcinku spotkali się dobrzy ludzie i dobre psy! [galeria] Na bydgoskim Różopolu odbył się Piknik Dobrych psów i ludzi. To cykliczne spotkanie dla czworonogów organizowane przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. » więcej 2019-05-19, godz. 12:45 Już wiadomo, jakie atrakcje powstaną przy otwartym basenie na Astorii! Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - to część pomysłów mieszkańców, które zrealizowane zostaną w strefach re ... » więcej
1234567