Wtorek, 16 lipca 2019 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-08, 12:15 Adriana Andrzejewska

Za mało wypadków, by powstała sygnalizacja na Grudziądzkiej w Toruniu?

Nie będzie sygnalizacji światlnej na ulicy Gridziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do podwójnego wypadku śmiertelnego. Fot. ilustracyjne. Pixabay.com
Nie będzie sygnalizacji światlnej na ulicy Gridziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do podwójnego wypadku śmiertelnego. Fot. ilustracyjne. Pixabay.com
Nie będzie sygnalizacji świetlnej na ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszych. Będzie inne rozwiązanie.
Komisja Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyz prezydencie Miasta, która analizuje dziś wypadek, do którego doszło 29 grudnia biegłego roku na przejściu dla pieszych przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Przypomnijmy, samochód BMW uderzył tam w 2 kobiety, które w wyniku obrażeń zmarły. Kierowca został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Według policji, w minionym roku ani w latach poprzednich na tym przejściu i w okolicach nie było wypadków z udziałem pieszych. W ubiegłym roku doszło tam jedynie do 21 kolizji, dlatego w tym miejscu nie powstanie sygnalizacja świetlna.

Członkowie komisji mają jednak inny pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa i walkę z kierowcami przekraczającymi prędkość. Jaki? Wyjaśnia Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta:

- W ramach programu poprawy bezpieczeństwa drogowego w Toruniu, w miejscach wytypowanych przez policję, powstaną zatoczki do kontroli pojazdów. Także pomiędzy ulicą Polną a Wielkim Rowem taka zatoczka powstanie. Kolejnym krokiem będzie pismo do ministerstwa z prośbą o możliwość zmian legislacyjnych i powrotu do wyposażenia straży gminnych w kompetencje do kontroli prędkości pojazdów, tak aby posiadane przez nie fotoradary mogły być użytkowane - mówi dyrektor Kowallek.

W zeszłym roku zapadła decyzja, by doświetlić to przejście, podobnie jak ponad 40 innych w Toruniu.
Za mało wypadków, by powstała sygnalizacja na Grudziądzkiej w Toruniu? (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-07-16, godz. 17:35 Park wokół dworku gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu wypięknieje Blisko 200 tys. zł. na odnowę parku przy dworku gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej. ... » więcej 2019-07-16, godz. 16:22 Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół Szkoły średnie w regionie ogłosiły listy przyjętych uczniów. Młodzież, której nazwisk zabraknie na wywieszonym wykazie, czeka rekrutacja uzupełniająca. » więcej 2019-07-16, godz. 15:19 Znów obdarują ubogie dzieci przyborami szkolnymi, ale na razie robota wre! Magazyny Polskiego Czerwonego Krzyża wypełniają się przyborami szkolnymi. Tam nikt nie ma wakacji. » więcej 2019-07-16, godz. 14:43 Opaski życia pomogą seniorom. ROPS czeka na zgłoszenia jeszcze 49 gmin Już 95 kujawsko-pomorskich gmin zadeklarowało, że przystąpi do rozszerzenia marszałkowskiego programu teleopieki domowej, opartego na bransoletkach życia, czy ... » więcej 2019-07-16, godz. 13:18 Motocykliści o kujawsko-pomorskiej „drodze śmierci”: statystyki są miażdżące! Apelujemy o budowę ekspresówki! Środowiska motocyklowe chcą jak najszybszej budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń. Nazywana „drogą śmierci” krajowa „dziesiątka” nie powin ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:07 Nagrody i podsumowania - Święto Policji w Toruniu Msza św. i uroczystość na Rynku Staromiejskim - tak przebiegały obchody Święta Policji garnizonu toruńskiego. » więcej 2019-07-16, godz. 10:49 Wiosna gotowa na jesień? Do Parlamentu sama czy jednak z kimś? - Decyzja o tym z kim pójdziemy do wyborów powinna zapaść w tym tygodniu - powiedziała Radiu PiK Wanda Nowicka z Wiosny Roberta Biedronia. » więcej 2019-07-16, godz. 08:22 Chodzi o to, by angażować młodzież i lokalną społeczność. Są na to pieniądze! Badania, szkolenia, warsztaty z animacji kulturalnej i edukacji oraz mikro dotacje - Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, jest operatorem II edycji programu ... » więcej 2019-07-16, godz. 07:12 Bydgoszcz: tanie mieszkania, ale dość niskie pensje. Tak wyglądamy na tle kraju Gród nad Brdą znalazł się na siódmym miejscu w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinie. Ranking opublikował portal iKalkulator.pl. Oceniano w nim 10 największych ... » więcej 2019-07-15, godz. 21:17 Polak - Brazylijczyk dwa bratanki! Do tańca i do śpiewanki! [zdjęcia] W centrum miasta wystąpiły w poniedziałkowy wieczór polonijne zespoły z Brazylii. Goście z Ameryki Południowej przyjechali nad Brdę na zaproszenie Zespołu Pie ... » więcej
1234567