Poniedziałek, 13 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Late poll Ipsos: Andrzej Duda - 50,8 proc.; Rafał Trzaskowski - 49,2 proc.
Late poll Ipsos: Andrzej Duda - 50,8 proc.; Rafał Trzaskowski - 49,2 proc.
Late poll Ipsos: Andrzej Duda - 50,8 proc.; Rafał Trzaskowski - 49,2 proc.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
relaks
2019-01-08, 12:15 Adriana Andrzejewska

Za mało wypadków, by powstała sygnalizacja na Grudziądzkiej w Toruniu?

Nie będzie sygnalizacji światlnej na ulicy Gridziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do podwójnego wypadku śmiertelnego. Fot. ilustracyjne. Pixabay.com
Nie będzie sygnalizacji światlnej na ulicy Gridziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do podwójnego wypadku śmiertelnego. Fot. ilustracyjne. Pixabay.com
Nie będzie sygnalizacji świetlnej na ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszych. Będzie inne rozwiązanie.
Komisja Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyz prezydencie Miasta, która analizuje dziś wypadek, do którego doszło 29 grudnia biegłego roku na przejściu dla pieszych przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Przypomnijmy, samochód BMW uderzył tam w 2 kobiety, które w wyniku obrażeń zmarły. Kierowca został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Według policji, w minionym roku ani w latach poprzednich na tym przejściu i w okolicach nie było wypadków z udziałem pieszych. W ubiegłym roku doszło tam jedynie do 21 kolizji, dlatego w tym miejscu nie powstanie sygnalizacja świetlna.

Członkowie komisji mają jednak inny pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa i walkę z kierowcami przekraczającymi prędkość. Jaki? Wyjaśnia Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta:

- W ramach programu poprawy bezpieczeństwa drogowego w Toruniu, w miejscach wytypowanych przez policję, powstaną zatoczki do kontroli pojazdów. Także pomiędzy ulicą Polną a Wielkim Rowem taka zatoczka powstanie. Kolejnym krokiem będzie pismo do ministerstwa z prośbą o możliwość zmian legislacyjnych i powrotu do wyposażenia straży gminnych w kompetencje do kontroli prędkości pojazdów, tak aby posiadane przez nie fotoradary mogły być użytkowane - mówi dyrektor Kowallek.

W zeszłym roku zapadła decyzja, by doświetlić to przejście, podobnie jak ponad 40 innych w Toruniu.
Za mało wypadków, by powstała sygnalizacja na Grudziądzkiej w Toruniu? (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-12, godz. 22:32 PO w Toruniu: Niesamowita mobilizacja tych, którzy chcą innej prezydentury [wideo] - Nie wiemy kto wygra wybory. Dopiero pewnie w poniedziałek wieczorem PKW ogłosi, kto będzie prezydentem - mówili podczas wieczoru wyborczego działacze PO z T ... » więcej 2020-07-12, godz. 22:14 PiS w Bydgoszczy: Radość z frekwencji, ze świętowaniem czekamy do oficjalnych wyników W bydgoskim hotelu „Pod Orłem' po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury wyborów była ekspozja radości. » więcej 2020-07-12, godz. 16:00 Kierowcy, jak najdalej od tej mapy! Policyjne statystyki na żywo [link do MAPY] Policja kontynuuje prowadzenie interaktywnej Mapy Wypadków Drogowych. W zeszłym roku obserwatorów MWD było bardzo wielu, stąd decyzja o dalszym prowadzeniu st ... » więcej 2020-07-12, godz. 14:40 Wybory prezydenckie 2020 w regionie: frekwencja, nastroje, oczekiwania Zbieramy dla Państwa wyborcze dane z województwa. Od rana rozmawiamy z członkami komisji, z ich przewodniczącymi oraz z głosującymi mieszkańcami. To wszystko ... » więcej 2020-07-12, godz. 13:36 Niektóre głosy wyborcze musiały przemierzyć ponad 2 tys. kilometrów! W wyborach prezydenckich głosują nasi rodacy za granicą. Na Teneryfie jest Martyna Janas, absolwenta UMK. Po zakończeniu stażu została w Hiszpanii, ale już my ... » więcej 2020-07-12, godz. 09:00 Dawne rzemiosła mogą się jeszcze na coś przydać. Nauka nie pójdzie w las! W ramach projektu pod hasłem „Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego”, 11 lipca odbyły się w Grodzie Foluszek na Pojezierzu Brodnickim warsztaty rzemiosła. » więcej 2020-07-12, godz. 06:00 Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa - regionalne obchody 77. rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu 77. rocznicę rzezi wołyńskiej uczcili w Bydgoszczy przedstawiciele środowisk narodowych. Zapalili znicze pod krzyżem w parafii Świętych Polskich Braci Męczenn ... » więcej 2020-07-11, godz. 17:44 Sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w regionie Sześć zgłoszeń o naruszeniu wyborczej w sobotę otrzymali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - trzy w Bydgoszczy oraz po jednym w Aleksandrowie Kujaw ... » więcej 2020-07-11, godz. 15:57 Dziecko wypadło z okna, trawa zamortyzowała upadek! Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca w Chełmnie. Z okna na drugim piętrze budynku wypadł 3-letni chłopiec. » więcej 2020-07-11, godz. 13:08 Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. » więcej
1234567