Środa, 20 marca 2019 r.   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-08, 12:15 Adriana Andrzejewska

Za mało wypadków, by powstała sygnalizacja na Grudziądzkiej w Toruniu?

Nie będzie sygnalizacji światlnej na ulicy Gridziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do podwójnego wypadku śmiertelnego. Fot. ilustracyjne. Pixabay.com
Nie będzie sygnalizacji światlnej na ulicy Gridziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do podwójnego wypadku śmiertelnego. Fot. ilustracyjne. Pixabay.com
Nie będzie sygnalizacji świetlnej na ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, w miejscu, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszych. Będzie inne rozwiązanie.
Komisja Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyz prezydencie Miasta, która analizuje dziś wypadek, do którego doszło 29 grudnia biegłego roku na przejściu dla pieszych przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Przypomnijmy, samochód BMW uderzył tam w 2 kobiety, które w wyniku obrażeń zmarły. Kierowca został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Według policji, w minionym roku ani w latach poprzednich na tym przejściu i w okolicach nie było wypadków z udziałem pieszych. W ubiegłym roku doszło tam jedynie do 21 kolizji, dlatego w tym miejscu nie powstanie sygnalizacja świetlna.

Członkowie komisji mają jednak inny pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa i walkę z kierowcami przekraczającymi prędkość. Jaki? Wyjaśnia Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta:

- W ramach programu poprawy bezpieczeństwa drogowego w Toruniu, w miejscach wytypowanych przez policję, powstaną zatoczki do kontroli pojazdów. Także pomiędzy ulicą Polną a Wielkim Rowem taka zatoczka powstanie. Kolejnym krokiem będzie pismo do ministerstwa z prośbą o możliwość zmian legislacyjnych i powrotu do wyposażenia straży gminnych w kompetencje do kontroli prędkości pojazdów, tak aby posiadane przez nie fotoradary mogły być użytkowane - mówi dyrektor Kowallek.

W zeszłym roku zapadła decyzja, by doświetlić to przejście, podobnie jak ponad 40 innych w Toruniu.
Za mało wypadków, by powstała sygnalizacja na Grudziądzkiej w Toruniu? (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-03-19, godz. 20:33 W pamiętnym marcu, radni przestali być bezradni. Zagrali najważniejszą rolę w życiu „Marzec, w którym świat wstrzymał oddech…” to tytuł wystawy ukazującej najważniejsze wydarzenia historyczne związane z Kryzysem Bydgoskim z 1981 roku. Można j ... » więcej 2019-03-19, godz. 17:10 Tamtego miasta już nie ma, ale jest Roman Sidorkiewicz z doskonałą pamięcią i z pasją! W środę (20.03.), o godz. 18, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy rozpocznie się promocja drugiej części słynnej książki 'Bydgoszcz - mój fyrtel', która j ... » więcej 2019-03-19, godz. 16:20 Kto powinien decydować o programie edukacji seksualnej w szkołach? Oto głos w sprawie - Protestujemy przeciw wprowadzaniu karty LGBT plus do szkół i placówek wychowawczych - pisze w liście otwartym do władz Bydgoszczy i regionu, Krzysztof Drozd ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:34 Niezwykły flash mob na dworcu PKP! Pasażerowie zaskoczeni. Artyści też! [video] Wielka muzyczna improwizacja była uwieńczeniem trwającego przez dwa dni w Bydgoszczy Konkursu Perkusistów Wojska Polskiego. Zaczęło się o godz. 13.10, od wyst ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:15 Małe-wielkie owady w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu Wierzchołówka-muchówka mierzy 1 cm, ale na zdjęciu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu ma pół metra. » więcej 2019-03-19, godz. 14:21 Grudziądz ma wreszcie skarbnika! To Tomasz Szczechowski Po prawie 6 miesiącach Grudziądz będzie miał skarbnika. Prezydent zdecydował, że zostanie nim bankowiec Tomasz Szczechowski. » więcej 2019-03-19, godz. 13:15 100 lat płk. dr. Jana Czyżewicza. Była feta! Niezwykła uroczystość we włocławskim Ratuszu. Setne urodziny pułkownika dr. Jana Czyżewicza. » więcej 2019-03-19, godz. 12:14 Minister Jerzy Kwieciński o badaniach i rozwoju oraz poziomie aktywności zawodowej W Polsce wzrastają wydatki na badania i rozwój - w tym prywatnych firm. O najnowszych danych w porannej Rozmowie dnia PR PiK mówił minister inwestycji i rozwo ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:13 Do Włoch po umiejętności. Propozycja dla młodych bezrobotnych To propozycja dla tych którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu 'Z mobilnością we Włoszech'. » więcej 2019-03-19, godz. 10:09 Pożar w bloku w Fordonie. Potrzebna pomoc dla pogorzelców! Stracili wszystko... Pożar mieszkania w bydgoskim Fordonie. Jedna osoba zatruła się dymem. Ogień pojawił się na piątym piętrze bloku przy ulicy Monte Cassino. » więcej
1234567