Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 18:00 Tatiana Adonis

Jedna komisja i zatrzęsienie spraw! Pracy nie zabraknie!

Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta odciąża pracę innych komisji. Fot. pl.wikipedia.org
Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta odciąża pracę innych komisji. Fot. pl.wikipedia.org
"Pracy będzie sporo, a wachlarz spraw różnorodny" - mówią członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta. To nowa, działająca dopiero od tej kadencji komisja, której powołanie było obowiązkiem wynikającym z ustawy.
Brak zgody na unieważnienie dowodu osobistego byłej żony, wypowiedź radnego na portalu społecznościowym, czy zmiany w strefie płatnego parkowania - to tylko niektóre sprawy, jakimi 7 stycznia zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta. To nowa, działająca dopiero od tej kadencji komisja, której zadaniem jest rozpatrywanie skarg na działanie prezydenta, radnych czy samorządowych jednostek organizacyjnych.

Do tej pory składanymi przez mieszkańców skargami, wnioskami i petycjami zajmowały się w zależności od tematu różne komisje. Teraz ma je rozpatrywać jedna.

- Komisja, która w pierwszej kolejności bierze na siebie odpowiedzialność opiniowania tych rzeczy, aby odciążyć kwestie prowadzenia pozostałych komisji - mówi Robert Kufel, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta.

Członkowie komisji spodziewają się, że będą mieć sporo pracy. Już na starcie mieli do rozpatrzenia około 20 spraw.

- Już jest ponad 140 rzeczy, które trzeba rozpatrzeć, więc myślę, że bardzo dużo jeszcze pracy dla tej komisji - mówi bydgoski radny Bogdan Dzakanowski.
"Pracy będzie sporo, a wachlarz spraw różnorodny" - mówią członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-04-21, godz. 16:00 Żeby tylko lanie wody nie skończyło się "laniem"...od policji Uważajmy, aby tradycja śmigusa - dyngusa nie przerodziła się w chuligańskie wybryki - ostrzegają kujawsko-pomorscy policjanci. Za przekroczenie granic w 'lany ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:00 W bydgoskim zoo zamieszkał gość z Afryki, a w zasadzie z Czech Nowym nabytkiem ogrodu jest dorosła para żenet. Zwierzęta pochodzą z czeskiego Zooparku w Zajeździe. W święta drapieżniki po raz pierwszy skorzystają z wybieg ... » więcej 2019-04-21, godz. 14:00 Stoły uginają się od jedzenia - podzielmy się nim! W Wielkanocny Poniedziałek do potrzebujących trafią dary przekazane przez bydgoszczan. Wszystko za sprawą wiosennej edycji akcji 'Ciepło serca w słoiku'. Jutr ... » więcej 2019-04-21, godz. 13:15 Botanik UKW zaprasza 26 kwietnia na otwarcie sezonu Na ten dzień zaplanowano koncert zespołu Pilersi oraz wycieczki z przewodnikiem - i z nagrodami. » więcej 2019-04-21, godz. 11:58 Alleluja i do przodu...czyli do Myślęcinka! W świąteczne dni warto wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, który pięknie budzi się na wiosnę. Ogród zoologiczny jest czynny i w niedzielę i w po ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Mężczyźni z inowrocławskiego Szymborza nie odpuszczają! Bójcie się panny na wydaniu, kawalerowie już są gotowi! Od 1832 roku trwa tradycja tzw. przywołówek. Panowie, w wielkanocną niedzielę wieczorem, przygadują pa ... » więcej 2019-04-21, godz. 10:41 Zamachy na Sri Lance. Wybuchy w kościołach i hotelach Co najmniej 156 osób zginęło, a ponad 400 zostało rannych w sześciu eksplozjach, do których doszło w niedzielę wielkanocną na Sri Lance - podaje Reuters, cytu ... » więcej 2019-04-21, godz. 10:22 Pożar w Kruszwicy. Jedna osoba nie żyje W nocy spaliła się altana ogrodowa przy ulicy Droga Młyńska. Strażacy znaleźli w środku zwęglone zwłoki mężczyzny. » więcej 2019-04-21, godz. 08:00 Jeśli święta, to z rodziną! Z rodziną - tak święta będą spędzać zapytani przez nas bydgoszczanie. Nawet jeśli w Wielkanoc planują wyjazd, to także do najbliższych. » więcej 2019-04-20, godz. 18:05 Płonęły trawy wzdłuż linii kolejowej Toruń - Olsztyn Strażacy ugasili w sobotę kilka pożarów traw wzdłuż linii kolejowej na odcinku około 25 km pomiędzy miejscowościami Czystochleb i Kamionki Małe - poinformował ... » więcej
1234567