Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 18:00 Tatiana Adonis

Jedna komisja i zatrzęsienie spraw! Pracy nie zabraknie!

Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta odciąża pracę innych komisji. Fot. pl.wikipedia.org
Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta odciąża pracę innych komisji. Fot. pl.wikipedia.org
"Pracy będzie sporo, a wachlarz spraw różnorodny" - mówią członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta. To nowa, działająca dopiero od tej kadencji komisja, której powołanie było obowiązkiem wynikającym z ustawy.
Brak zgody na unieważnienie dowodu osobistego byłej żony, wypowiedź radnego na portalu społecznościowym, czy zmiany w strefie płatnego parkowania - to tylko niektóre sprawy, jakimi 7 stycznia zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta. To nowa, działająca dopiero od tej kadencji komisja, której zadaniem jest rozpatrywanie skarg na działanie prezydenta, radnych czy samorządowych jednostek organizacyjnych.

Do tej pory składanymi przez mieszkańców skargami, wnioskami i petycjami zajmowały się w zależności od tematu różne komisje. Teraz ma je rozpatrywać jedna.

- Komisja, która w pierwszej kolejności bierze na siebie odpowiedzialność opiniowania tych rzeczy, aby odciążyć kwestie prowadzenia pozostałych komisji - mówi Robert Kufel, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta.

Członkowie komisji spodziewają się, że będą mieć sporo pracy. Już na starcie mieli do rozpatrzenia około 20 spraw.

- Już jest ponad 140 rzeczy, które trzeba rozpatrzeć, więc myślę, że bardzo dużo jeszcze pracy dla tej komisji - mówi bydgoski radny Bogdan Dzakanowski.
"Pracy będzie sporo, a wachlarz spraw różnorodny" - mówią członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 21:34 Przed laty sprzeciwiali się komunistycznemu reżimowi. Teraz odebrali odznaczenia Krzyże Wolności i Solidarności wręczone. Uroczystość podczas, której dawni opozycjoniści z Kujaw i Pomorza odebrali wyróżnienia odbyła się w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-18, godz. 20:46 Elektrośmieci i baterie w zwykłym śmietniku? Tak nie można! Stare komputery, sprzęt AGD i zużyte baterie wymieniają torunianie na zdrowe owoce. To kolejna akcja studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwe ... » więcej 2019-11-18, godz. 18:56 Mniej pieniędzy w kasie Inowrocławia. Na czym będzie trzeba zaoszczędzić? W miejskiej kasie Inowrocławia w przyszłym roku będzie o 12 mln złotych mniej w stosunku do roku bieżącego. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, zrezygnu ... » więcej 2019-11-18, godz. 17:52 Fotografie pod gołym niebem. O czym ta wystawa? O sukcesach, a nie porażkach Chcą uczyć młodych ludzi o zwycięstwach, a nie klęskach narodowych. Na bydgoskim Placu Wolności otwarta została wystawa fotograficzna Jarosława Goliszewskiego ... » więcej 2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej
1234567