Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 18:00 Tatiana Adonis

Jedna komisja i zatrzęsienie spraw! Pracy nie zabraknie!

Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta odciąża pracę innych komisji. Fot. pl.wikipedia.org
Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta odciąża pracę innych komisji. Fot. pl.wikipedia.org
"Pracy będzie sporo, a wachlarz spraw różnorodny" - mówią członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta. To nowa, działająca dopiero od tej kadencji komisja, której powołanie było obowiązkiem wynikającym z ustawy.
Brak zgody na unieważnienie dowodu osobistego byłej żony, wypowiedź radnego na portalu społecznościowym, czy zmiany w strefie płatnego parkowania - to tylko niektóre sprawy, jakimi 7 stycznia zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta. To nowa, działająca dopiero od tej kadencji komisja, której zadaniem jest rozpatrywanie skarg na działanie prezydenta, radnych czy samorządowych jednostek organizacyjnych.

Do tej pory składanymi przez mieszkańców skargami, wnioskami i petycjami zajmowały się w zależności od tematu różne komisje. Teraz ma je rozpatrywać jedna.

- Komisja, która w pierwszej kolejności bierze na siebie odpowiedzialność opiniowania tych rzeczy, aby odciążyć kwestie prowadzenia pozostałych komisji - mówi Robert Kufel, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta.

Członkowie komisji spodziewają się, że będą mieć sporo pracy. Już na starcie mieli do rozpatrzenia około 20 spraw.

- Już jest ponad 140 rzeczy, które trzeba rozpatrzeć, więc myślę, że bardzo dużo jeszcze pracy dla tej komisji - mówi bydgoski radny Bogdan Dzakanowski.
"Pracy będzie sporo, a wachlarz spraw różnorodny" - mówią członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji bydgoskiej Rady Miasta (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 21:05 Chcesz chronić klimat? Przejdź na wegetarianizm! Przekonują działacze fundacji „Viva!” Kilkaset 10-litrowych wiader do wody stanęło na Starym Rynku w Bydgoszczy. Była to część happeningu pod hasłem „Chroń Ziemię swoją dietą”. » więcej 2019-05-24, godz. 20:35 By serce było jak dzwon. Konferencja kardiologiczna w Toruniu Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w zorganizowanej w Toruniu XXX Jubileuszowej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologiczn ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:08 Awaria wodociągu w Inowrocławiu. Objazd drogi nr 25 Brak wody dla okolicznych mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne to skutek awarii wodociągu na ul. Toruńskiej. » więcej 2019-05-24, godz. 19:20 Wszystko o OZE. IV Bydgoski Dzień Czystej Energii Zorganizowany na pl. Teatralnym IV Bydgoski Dzień Czystej Energii był okazją do poszerzenia wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej (OZE). Dla młodzieży i ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Prezes miejskiej spółki winny fałszerstwa dokumentów Sąd Rejonowy w Toruniu uznał prezesa miejskiej spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa winnym fałszerstwa dokumentów, które dodatkowo użył w konkursie na to s ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:41 Marsz Witolda Pileckiego w sobotę w Bydgoszczy. Poprzedził go happening Happening poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu odbył się na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, o ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:29 Wyrok dla byłego policjanta oskarżonego o gwałt w komendzie Sąd Rejonowy w Brodnicy skazał byłego policjanta Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Zakazał też pracy przez 15 ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:56 Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości p ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:33 Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:18 Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, ... » więcej
1234567