Poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 15:27 Redakcja na podst. inf. z policji

Przez balkon na pomoc. Nakielscy policjanci uratowali 48-latkę

Kobiecie pomogli: st. sierż. Rafał Skieresz i sierż. Arkadiusz Lemke. Fot. Policja
Kobiecie pomogli: st. sierż. Rafał Skieresz i sierż. Arkadiusz Lemke. Fot. Policja
Policjanci z nakielskiej "patrolówki" dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań może przebywać potrzebująca pomocy kobieta. Być może dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
Wczoraj (6 stycznia) krótko po 19.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że zagrożone może być życie 48-letniej kobiety. Zgłaszający, znajomy kobiety, oświadczył, że nie ma z nią kontaktu od południa, a jest pewien, że 48-latka przebywa w mieszkaniu.

Na miejsce natychmiast udali się patrolowcy: st. sierż. Rafał Skieresz i sierż. Arkadiusz Lemke. Po krótkiej rozmowie ze zgłaszającym mundurowi natychmiast poszli pod wskazany adres. Pomimo wielokrotnego pukania i dzwonienia nikt nie otwierał drzwi, a z mieszkania nie dobiegały żadne odgłosy. Następnie policjanci poszli do sąsiadów 48-latki, jednak ci również nie wiedzieli co dzieje się z kobietą, a ostatni kontakt mieli z nią dzień wcześniej.

Na miejsce wezwano straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Zważywszy na to, że zgłaszający był pewien, że kobieta jest w mieszkaniu i może potrzebować pomocy liczyła się każda minuta. Dlatego też, jeden z policjantów, sierż. Arkadiusz Lemke, mimo iż mieszkanie usytuowane było na drugim piętrze, zdecydował się z mieszkania sąsiadów przeskoczyć na balkon 48-latki. Kiedy już tam był zauważył leżącą na kanapie kobietę. 48-latka była nieprzytomna. W tym czasie na miejsce dojechała już straż pożarna i wyważyła drzwi do mieszkania.

Nakielanka po odzyskaniu przytomności została przekazana pod opiekę przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala.

Być może zdecydowana i szybka reakcja mundurowych uratowała 48-latce życie.
Mówi podkomisarz Justyna Andrzejewska z nakielskiej policji
Nakło

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 22:32 Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta RP [aktualizacja] Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta Polski. W Bydgoszczy sympatycy głosowali dziś na 1 z 9 polityków, którzy chcą reprezentować ugrupowanie w wyborac ... » więcej 2019-12-08, godz. 21:13 Kochamy świąteczne jarmarki! Kolejny odbył się w bydgoskim Wiatraku W bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy. » więcej 2019-12-08, godz. 20:05 „Nasze dobre” czyli targi samych pysznych rzeczy! Czego tam nie było? „Nasze dobre” to Targi Żywności Lokalnej zorganizowane jako kontynuacja konkursu Gazety Pomorskiej pod nazwą „Nasze dobre”. » więcej 2019-12-08, godz. 18:34 Święta na ludowo? Takie ozdoby warto mieć w domu! Około 90 twórców ludowych z całej Polski i niemal wszystkich regionów kraju oraz z zagranicy, prezentowało swoje prace rękodzielnicze na Kiermaszu przedświąte ... » więcej 2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej
1234567