Sobota, 11 lipca 2020 r.   Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2019-01-07, 15:27 Redakcja na podst. inf. z policji

Przez balkon na pomoc. Nakielscy policjanci uratowali 48-latkę

Kobiecie pomogli: st. sierż. Rafał Skieresz i sierż. Arkadiusz Lemke. Fot. Policja
Kobiecie pomogli: st. sierż. Rafał Skieresz i sierż. Arkadiusz Lemke. Fot. Policja
Policjanci z nakielskiej "patrolówki" dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań może przebywać potrzebująca pomocy kobieta. Być może dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
Wczoraj (6 stycznia) krótko po 19.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że zagrożone może być życie 48-letniej kobiety. Zgłaszający, znajomy kobiety, oświadczył, że nie ma z nią kontaktu od południa, a jest pewien, że 48-latka przebywa w mieszkaniu.

Na miejsce natychmiast udali się patrolowcy: st. sierż. Rafał Skieresz i sierż. Arkadiusz Lemke. Po krótkiej rozmowie ze zgłaszającym mundurowi natychmiast poszli pod wskazany adres. Pomimo wielokrotnego pukania i dzwonienia nikt nie otwierał drzwi, a z mieszkania nie dobiegały żadne odgłosy. Następnie policjanci poszli do sąsiadów 48-latki, jednak ci również nie wiedzieli co dzieje się z kobietą, a ostatni kontakt mieli z nią dzień wcześniej.

Na miejsce wezwano straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Zważywszy na to, że zgłaszający był pewien, że kobieta jest w mieszkaniu i może potrzebować pomocy liczyła się każda minuta. Dlatego też, jeden z policjantów, sierż. Arkadiusz Lemke, mimo iż mieszkanie usytuowane było na drugim piętrze, zdecydował się z mieszkania sąsiadów przeskoczyć na balkon 48-latki. Kiedy już tam był zauważył leżącą na kanapie kobietę. 48-latka była nieprzytomna. W tym czasie na miejsce dojechała już straż pożarna i wyważyła drzwi do mieszkania.

Nakielanka po odzyskaniu przytomności została przekazana pod opiekę przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala.

Być może zdecydowana i szybka reakcja mundurowych uratowała 48-latce życie.
Mówi podkomisarz Justyna Andrzejewska z nakielskiej policji
Nakło

Wiadomości lokalne

2020-07-11, godz. 17:44 Sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w regionie Sześć zgłoszeń o naruszeniu wyborczej w sobotę otrzymali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - trzy w Bydgoszczy oraz po jednym w Aleksandrowie Kujaw ... » więcej 2020-07-11, godz. 15:57 Dziecko wypadło z okna, trawa zamortyzowała upadek! Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca w Chełmnie. Z okna na drugim piętrze budynku wypadł 3-letni chłopiec. » więcej 2020-07-11, godz. 13:08 Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. » więcej 2020-07-11, godz. 12:27 Do wozu i na interwencję! Strażacy nie mają wolnego! 118 razy interweniowali minionej doby strażacy w naszym regionie, z czego prawie połowa to wyjazdy związane z intensywnym deszczem i burzami, które przeszły 1 ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:40 W sobotę było tłoczno! W niedzielę również do Chełmna na Jarmark Jaszczurczy! Po raz 21. Chełmno zaprasza na Jarmark Jaszczurczy. Na turystów czekają występy artystyczne, prezentacje rzemiosła średniowiecznego oraz wystawy. W związku z ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:10 Grupa SPEED: kierowcy masowo tracą prawo jazdy. A ktoś inny może zachował życie Policjanci ze specjalnej grupy SPEED nie ustają w walce z 'piratami drogowymi'. Tylko w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 129 praw jazdy, w tym 122 za przekr ... » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 O wyrzuceniu Anny Derewienko mówią politycy. Jest oświadczenie fundacji Bydgoscy radni i politycy zabrali głos w sprawie niepełnosprawnej kobiety, wykluczonej z listy podopiecznych fundacji Dum Spiro, Spero. Przypomnijmy: pani Ann ... » więcej 2020-07-10, godz. 21:22 PiS na koniec kampanii wyborczej: prezydent Andrzej Duda ma pomysł na region Tradycyjnie już na Wyspie Młyńskiej bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą przed II turą wyborów prezydenckich. - To była bru ... » więcej 2020-07-10, godz. 20:12 Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego w Toruniu i Bydgoszczy - To najważniejsze wybory po 1989 roku - mówili w Toruniu działacze i sympatycy Koalicji Obywatelskiej podsumowując w regionie kampanię Rafała Trzaskowskiego. ... » więcej 2020-07-10, godz. 18:23 Docelowo ma łączyć, a już podzielił. Dlaczego ludzie nie chcą mostu na Drwęcy? [wideo] Usprawnienie komunikacji czy degradacja natury i pogorszenie życia mieszkańców? W Nowej Wsi w gminie Lubicz ma powstać most przez Drwęcę. Nie wszystkim się ta ... » więcej
1234567