Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-06, 16:18 Marek Ledwosiński

Kto po Krzysztofie Kukuckim zostanie przewodniczącym Rady Miasta we Włocławku?

Krzysztof Kukucki - lider SLD we Włoclawku - zostanie wiceprezydentem miasta. Fot. Archiwum PR PIK
Krzysztof Kukucki - lider SLD we Włoclawku - zostanie wiceprezydentem miasta. Fot. Archiwum PR PIK
Zmiany w Radzie Miejskiej Włocławka. Przewodniczący Rady Miasta i lider SLD we Włocławku, Krzysztof Kukucki, który ma zostać wiceprezydentem miasta, złożył mandat radnego.
Funkcji wiceprezydenta nie można łączyć z mandatem radnego. Jako wiceprezydent Krzysztof Kukucki będzie odpowiadał za inwestycje i rozwój miasta, a także za komunikację zbiorową i drogi.

Mandat radnej po Krzysztofie Kukuckim obejmie Elżbieta Rutkowska, która uzyskała w wyborach kolejny, najlepszy wynik na liście SLD w okręgu numer pięć na włocławskim Zazamczu. Nie wiadomo natomiast jeszcze, kto - po odejściu Krzysztofa Kukuckiego - zostanie przewodniczącym Rady Miasta. Pewne jest jednak, że - zgodnie z umową koalicyjną - funkcja ta przypadnie lewicy.

Przypomnijmy, po jesiennych wyborach samorządowych Włocławkiem rządzi koalicja, stworzona przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:09 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Konkurs zakończony, nazwa dla promu wybrana „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej 2019-04-18, godz. 11:45 Nauczycielski wiec na pl. Wolności w Bydgoszczy [wideo, foto] Kilkuset nauczycieli zebrało się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Był to wiec poparcia dla związkowców, którzy w Warszawie po raz kolejny spotkali się z rządem. ... » więcej
1234567