Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-04, 17:46 Marek Ledwosinski

Wyziębiony bezdomny zmarł na śniegu!

Każdy bezdomny - bez względu na wszystko - szczególnie w sezonie jesienno-zimowym potrzebuje pomocy. Fot. KWP w Bydgoszczy
Każdy bezdomny - bez względu na wszystko - szczególnie w sezonie jesienno-zimowym potrzebuje pomocy. Fot. KWP w Bydgoszczy
Nie żyje mężczyzna znaleziony na podwórku opuszczonego domu przy ul. Toruńskiej we Włocławku. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie wychłodzenie organizmu.
Mężczyznę w średnimi wieku, o nieustalonej jeszcze tożsamości, znaleziono na podwórku opuszczonego domu na rzadko zabudowanym odcinku ul. Toruńskiej między osiedlem Zazamcze i fabryką Anwil we Włocławku.

Budynek ten widnieje na specjalnej liście miejscowej Straży Miejskiej, wskazującej miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Takie miejsca są codziennie kontrolowane przez municypalnych, którzy 3 stycznia tuż przed północą pojechali tam w ramach rutynowego patrolu. Na zewnątrz opuszczonego domu znaleźli człowieka.

Mężczyzna już nie żył. Wezwany na miejsce lekarz nie znalazł śladów obrażeń. Wstępnie wykluczył też pobicie czy wypadek drogowy, sugerując jednak śmierć w wyniku wychłodzenia organizmu.

Włocławska policja wszczęła śledztwo. Jego pierwszy etap, to ustalenie tożsamości mężczyzny i odtworzenie zdarzenia z minionej nocy.

Prokuratura zleciła sekcję zwłok. Jak sugeruje lekarz z pogotowia, najprawdopodobniej mężczyzna zamarzł na śniegu.
Na zewnątrz opuszczonego domu municypalni znaleźli człowieka. Mężczyzna już nie żył!

Wiadomości lokalne

2020-01-25, godz. 20:15 Masz prawo wiedzieć czym dziecko pojedzie na ferie. Zgłoś autokar do kontroli Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczyna kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na zimowy odpoczynek. » więcej 2020-01-25, godz. 18:30 Remondis zmodernizuje zakład przy ul. Inwalidów Bydgoszczy. Mieszkańcy odetchną Dobiegają końca prace projektowe dotyczące modernizacji instalacji do zagospodarowania odpadów w pobliżu osiedla Siernieczek w Bydgoszczy. Na przełomie styczn ... » więcej 2020-01-25, godz. 14:25 Były minister środowiska prof. Jan Szyszko upamiętniony na toruńskiej uczelni Tablica poświęcona pamięci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszki (1944-2019) została odsłonięta i poświęcona w sobotę w Wyższej Szkole Kultury Społec ... » więcej 2020-01-25, godz. 12:00 Magazyn nielegalnego tytoniu zlikwidowany w Golubiu-Dobrzyniu Sprzedaż ponad 4 ton nielegalnego tytoniu uniemożliwiła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z policją z gminy Golub-Dobrzyń. Gdyby ... » więcej 2020-01-25, godz. 09:25 Fotografie, przedwojenne gazety i mundury Błękitnej Armii na wystawie w Grudziądzu „Powrót Grudziądza do Macierzy” - to tytuł wystawy otwartej w grudziądzkim muzeum. Ekspozycja składa się prawie w całości z zachowanych pamiątek związanych z ... » więcej 2020-01-25, godz. 07:32 Nie bij mnie, kochaj mnie! Akcja przeciw przemocy wobec dzieci we Włocławku Włocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję przeciw przemocy wobec dzieci. W mieście pojawią się pluszowe misie z hasłem „Nie bij ... » więcej 2020-01-24, godz. 21:31 Biedroń w Bydgoszczy: Musimy iść drogą prezydenta Kwaśniewskiego - Bydgoszcz to miasto, w którym w 1995 roku swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi rozpoczynał Aleksander Kwaśniewski - mówił dziś na bydgoskim spotkaniu ... » więcej 2020-01-24, godz. 20:23 Minister rolnictwa w Osięcinach o wpływie pogody na uprawy i zbiory - Jeśli pogoda się nie zmieni, w tym roku rolnicy muszą być przygotowani na znacznie szybsze zasiewy - mówił w piątek w Osięcinach (powiat radziejowski) szef ... » więcej 2020-01-24, godz. 18:46 Wszyscy specjaliści od leczenia otyłości odeszli. I przenieśli się do Grudziądza Ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy odszedł cały Zespół ds. Leczenia Bariatrycznego, zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości. Ekipa przechodzi do szpital ... » więcej 2020-01-24, godz. 17:51 Podziękowanie dla poległych żołnierzy. „Dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce" Samorządowcy, kombatanci, żołnierze, działacze społeczni i młodzież - wszyscy uczestniczyli dziś w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Bydgos ... » więcej
1234567