Poniedziałek, 20 maja 2019 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-02, 14:08 Damian Klich

Wystraszone hukiem fajerwerków, teraz czekają na właścicieli!

Na profilach portali społecznościowych wciaż pojawia się wiele ogłoszeń o zaginionych czworonogach. Fot. ilustracyjna/pixabay.com
Na profilach portali społecznościowych wciaż pojawia się wiele ogłoszeń o zaginionych czworonogach. Fot. ilustracyjna/pixabay.com
Do schronisk dla zwierząt w Kujawsko-Pomorskiem po sylwestrowych ucieczkach wciąż trafiają psy. Na profilach portali społecznościowych wciaż pojawia się wiele ogłoszeń o zaginionych czworonogach.
- Przerażone psy trafiły także do nas - mówi Izabela Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt i dodaje - Bardzo dużo uciekało ale do nas trafiło tylko albo aż 10 psów i wszystkie były nieoznaczone, tzn. nie miały numeru telefonu przy obroży. Jeden zaledwie miał jakiś znaczek od szczepienia przeciw wściekliźnie. Wszystkie były przerażone i chciałam podziękować Straży Miejskiej za to, że tak sprawnie przewoziła te zwierzaki mając wiele wiele innych obowiązków.

Aby zabezpieczyć się przed utratą psa należy poprawnie go oznaczyć.

- Ludzie mówią o chipach, ale przecież nie każdy nosi przy sobie czytnik do chipów. Najlepiej więc, żeby nasz pies wychodząc z domu zawsze miał zapiętą obrożę z dobrze umocowanym znaczkiem, z numerem telefonu właściciela. Najlepiej, żeby to był grawerowany znaczek. To są trwałe oznaczenia, bo takie kapsułki zakręcane z papierkiem w środku niejednokrotnie się rozkręcają, a papierka nie ma - mówi Izabela Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

Podobna sytuacja przedstawia się w schroniskach w Toruniu i Włocławku, gdzie po Sylwestrze przybyło po kilka psów i wciąż rejestrowane sa nowe zgłoszenia. Najczęściej właściciele szybko odbierają swoją zgubę.

Dyrektorzy schronisk twierdzą, że w porównaniu z zeszłymi latami, liczba "sylwestrowych ucieczek" zmniejszyła się. Wskazują również, że psy można przyzwyczaić do huku, jednak do tego trzeba kilkumiesięcznej pracy nad psychiką czworonoga.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-20, godz. 08:59 W bydgoskim ratuszu o współczesnych miastach. O roli pieszych powie specjalistka z Wiednia W poniedziałek (20 maja) w ratuszu zorganizowano konferencję popularnonaukową pn. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi to cykl konfer ... » więcej 2019-05-20, godz. 07:00 Zakwaszenie organizmu, zespół chronicznego zmęczenia? Serio? W najbliższą środę, 22 maja, lek. Szymon Suwała, w ramach cyklu „Medyczna środa” zaprasza na wykład, pt. „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych - obalamy m ... » więcej 2019-05-20, godz. 00:00 Złote medale za wynalazki naukowców z bydgoskich uczelni! Rozdrabniacz do tworzyw sztucznych i wkład do wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami okołostawowymi, czyli przedmioty wymyślone i opatentowane prz ... » więcej 2019-05-19, godz. 17:30 Janusz Korwin-Mikke chce przekonać ludzi, którzy mają dość tego, co jest Regionalni kandydaci Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego szukali wyborców w Toruniu: - Niesiemy Europie wolność nadzieję i ś ... » więcej 2019-05-19, godz. 16:36 Częściej na Motoarenie jeżdżą żużlowcy. Tym razem tor zajęli rowerzyści [galeria] Rodzinny Piknik Rowerowy odbył się w Toruniu z okazji jubileuszu dziesięciolecia Motoareny. Chętnych do poczucia się jak zawodnik, nie brakowało. Kusił i tor, ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:42 Od Chełmży, do Dachau. W „Wiatraku” o inspirującym życiorysie kapłana z regionu Robert Zadura, były konsul Polski w Monachium, w niedzielę (19.05.) o godz. 16, opowie o księdzu Wincentym Frelichowskim, bohaterze trzech swoich książek i pr ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:00 Uczniowie z Grudziądza mogą skorzystać z wakacyjnych półkolonii Samorząd po raz pierwszy na tak dużą skalę organizuje w szkołach letni wypoczynek dla dzieci. Zapisy - w czterech grudziądzkich placówkach - już się rozpoczęł ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:49 Królik z Myślęcinka wziął udział w sesji zdjęciowej naszego reportera Niby pospolite zwierzątko, a bardzo dzielne i wytrwałe. Europę zdobyło wyruszając z...Rzymu. Po setkach lat wędrówek królik doszedł także na Różopole. Ma się ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:21 W Myślęcinku spotkali się dobrzy ludzie i dobre psy! [galeria] Na bydgoskim Różopolu odbył się Piknik Dobrych psów i ludzi. To cykliczne spotkanie dla czworonogów organizowane przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. » więcej 2019-05-19, godz. 12:45 Już wiadomo, jakie atrakcje powstaną przy otwartym basenie na Astorii! Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - to część pomysłów mieszkańców, które zrealizowane zostaną w strefach re ... » więcej
1234567