Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-01, 09:16 Monika Kaczyńska

Weź udział w programie GLEN. Wyjedź do Kenii, Ugandy, Nepalu lub Indii

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia. Grafika nadesłana
Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia. Grafika nadesłana
Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym GLEN. Można pojechac na staż do Kenii, Ugandy, Nepalu czy Indii.
O szczegółach opowiada Łukasz Bartosik z toruńskiego biura PAH: - Glen to jest program edukacyjno-stażowy, który realizujemy w Polsce jako Polska Akcja Humanitarna. Ale realizowany jest też w wielu krajach europejskich. Jest to program, który przede wszystkim daje osobom między 21. a 30. rokiem życia możliwość edukacyjnej przygody - mówi Łukasz Bartosik. Składa się z różnych etapów. Często tym bardzo kuszącym elementem są staże w krajach południa. One trwają 3 miesiące. Są to długie międzynarodowe szkolenia, ale mamy też działalność edukacyjną po powrocie u nas tutaj, w ramach współpracy z zespołem edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Ta działalność zwykle polega na tym, że osoba która wspiera nas w tworzeniu nowych materiałów edukacyjnych, odwiedzasz szkoły, z którymi współpracujemy w ramach różnych programów, ale też robi swoje działania. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia i zgodność z tym co chcemy promować, czyli z tak zwaną edukacja globalną. To jest taka edukacja, która przede wszystkim promuje solidarność, prawa człowieka, wartości takie jak równość wszystkich ludzi, godność ludzi na świecie - mówi Łukasz Bartosik. (...) Przede wszystkim liczymy na dobrze opisaną motywację. Chcemy wiedzieć, że to jest faktycznie przemyślana decyzja, że ktoś kto się chce w taki sposób zaangażować, wie co robi, wie o co chodzi w tym programie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia. Można je składać online, poprzez stronę internetową. Bardzo zachęcam wszystkich, którzy myśleli albo nie myśleli jeszcze o tym, żeby zrobić coś rozwojowego dla siebie, a przy okazji coś dobrego. Myślę, że to jest bardzo bardzo potrzebne we współczesnym świecie, a do tego potrzebujemy ludzi, sojuszników, którzy właśnie w ramach takiego programu mogą być wyszkoleni i zaangażowani do do działania więc bardzo gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziałuw programie.

Szczegóły dotyczące programu GLEN można znaleźć na stronie pah.org.pl/glen.
O programie GLEN mówi Łukasz Bartosik z toruńskiego Biura Polskiej Akcji Humanitarnej. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej 2020-02-18, godz. 19:37 Wolna sesja obywatelska w Bydgoszczy. O reformie wymiaru sprawiedliwości Wprowadzana przez rząd reforma sądownictwa była tematem dyskusji podczas 30. Wolnej Sesji Obywatelskiej w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-18, godz. 18:40 Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Zginęła 25-letnia kobieta Za niespełna tydzień zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło przed Wigilią ... » więcej 2020-02-18, godz. 17:35 Nowe umowy z RPO m.in. na przygotowanie rewitalizacji linii kolejowej do Grudziądza PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały 8 mln zł unijnej dotacji na przygotowanie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Grudziądza do granic województw ... » więcej 2020-02-18, godz. 16:30 Regionalny geoportal z nowymi funkcjami. Skorzystają mieszkańcy Władze regionu stawiają na cyfryzację i rozbudowują tzw. System Informacji Przestrzennej Województwa. Infostrada 2.0 dzięki e-usługom ma być bliżej mieszkańcó ... » więcej 2020-02-18, godz. 15:24 Rodzice nie zgadzają się na likwidację szkoły w Trzemiętowie. Będzie protest Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie, w gminie Sicienko ma zostać zlikwidowana. Na środę (19 lutego) rodzice zapowiadają protest. » więcej 2020-02-18, godz. 14:27 Politycy PiS oburzeni po udziale Kidawy-Błońskiej w spotkaniu o strategii województwa - Spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Miasta Włocławek zostało upolitycznione i przekształcone w wiec poparcia dla kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidaw ... » więcej 2020-02-18, godz. 13:48 Sportowcy, bankowcy i ratownicy odporni na stres. Badania bydgoskich naukowców Stres u różnych grup zawodowych pod lupą naukowców. Bydgoscy psychologowie zakończyli kilkuletni projekt. » więcej 2020-02-18, godz. 13:03 Kidawa-Błońska we Włocławku: Prezydent musi słuchać głosu Polaków - Nie wierzę w zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli dającej rekompensatę TVP i PR, ale obywatele mu to zapamiętają - mówiła Małgorzata Kidawa-Bło ... » więcej
1234567