Piątek, 26 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-01, 09:16 Monika Kaczyńska

Weź udział w programie GLEN. Wyjedź do Kenii, Ugandy, Nepalu lub Indii

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia. Grafika nadesłana
Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia. Grafika nadesłana
Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym GLEN. Można pojechac na staż do Kenii, Ugandy, Nepalu czy Indii.
O szczegółach opowiada Łukasz Bartosik z toruńskiego biura PAH: - Glen to jest program edukacyjno-stażowy, który realizujemy w Polsce jako Polska Akcja Humanitarna. Ale realizowany jest też w wielu krajach europejskich. Jest to program, który przede wszystkim daje osobom między 21. a 30. rokiem życia możliwość edukacyjnej przygody - mówi Łukasz Bartosik. Składa się z różnych etapów. Często tym bardzo kuszącym elementem są staże w krajach południa. One trwają 3 miesiące. Są to długie międzynarodowe szkolenia, ale mamy też działalność edukacyjną po powrocie u nas tutaj, w ramach współpracy z zespołem edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Ta działalność zwykle polega na tym, że osoba która wspiera nas w tworzeniu nowych materiałów edukacyjnych, odwiedzasz szkoły, z którymi współpracujemy w ramach różnych programów, ale też robi swoje działania. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia i zgodność z tym co chcemy promować, czyli z tak zwaną edukacja globalną. To jest taka edukacja, która przede wszystkim promuje solidarność, prawa człowieka, wartości takie jak równość wszystkich ludzi, godność ludzi na świecie - mówi Łukasz Bartosik. (...) Przede wszystkim liczymy na dobrze opisaną motywację. Chcemy wiedzieć, że to jest faktycznie przemyślana decyzja, że ktoś kto się chce w taki sposób zaangażować, wie co robi, wie o co chodzi w tym programie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia. Można je składać online, poprzez stronę internetową. Bardzo zachęcam wszystkich, którzy myśleli albo nie myśleli jeszcze o tym, żeby zrobić coś rozwojowego dla siebie, a przy okazji coś dobrego. Myślę, że to jest bardzo bardzo potrzebne we współczesnym świecie, a do tego potrzebujemy ludzi, sojuszników, którzy właśnie w ramach takiego programu mogą być wyszkoleni i zaangażowani do do działania więc bardzo gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziałuw programie.

Szczegóły dotyczące programu GLEN można znaleźć na stronie pah.org.pl/glen.
O programie GLEN mówi Łukasz Bartosik z toruńskiego Biura Polskiej Akcji Humanitarnej. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-04-25, godz. 22:20 Debata kandydatów do Europarlamentu. Transmisja w Polskim Radiu PiK Kandydaci do Parlamentu Europejskiego wezmą udział w debacie, organizowanej przez Polskie Radio S.A. w piątek (26 kwietnia) w Bydgoszczy. Transmisja będzie ta ... » więcej 2019-04-25, godz. 21:02 Szybko, ekologicznie i miło - Bydgoszcz przesiada się na skutery Pojawiła się silna konkurencja dla rowerów miejskich. Od 29 kwietnia można w Bydgoszczy wypożyczać - na minuty - skutery. Na początek do dyspozycji mieszkańcó ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:34 Bydgoska PESA wycofuje się z boju o dostawę tramwajów dla Warszawy Firma nie złożyła odwołania od wyników drugiego przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Warszawskie - taką informację podała Metropoliabydgoska. » więcej 2019-04-25, godz. 19:44 UKW wspomina swoje poprzednie wcielenia edukacyjne. Minęło pół wieku... Bydgoska uczelnia świętuje jubileusz 50- lecia. W czwartek (25.04.) z tej okazji spotkali się: władze UKW, jej pracownicy i ludzie, którzy zabiegali - skutecz ... » więcej 2019-04-25, godz. 18:08 Obywatele, do urn! Bydgoski Budżet Obywatelski czeka na pomysły Ponad 16 mln zł znajdzie się w tegorocznym BBO. W tym roku bydgoszczanie po raz pierwszy będą mogli głosować na małe projekty społeczne. Czas na zgłaszanie po ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:30 Robotom nie puszczają nerwy. Im puszczają silniki. Na UTP! [wideo, galeria] 80 robotów, około 250 uczniów z Bydgoszczy, Torunia, Chełmna, Grudziądza, Warszawy, Poznania i z północnej części Polski - to obsada 12 już edycji zawodów min ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:44 Zmiażdżona blacha, krew i jęki rannych. Tym razem to tylko ćwiczenia...[galeria] Autostrada A-1 między Włocławkiem a Ciechocinkiem była w czwartek (25.04.) od rana nieprzejezdna. Kierowcy musieli jechać objazdami. Służby zaaranżowały w tym ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:31 Nauczyciele klasyfikują uczniów. Matury coraz bardziej realne Rady klasyfikacyjnej odbyły się już w 145 z 240 prowadzonych przez samorządy techników i liceów w województwie kujawsko-pomorskim. » więcej 2019-04-25, godz. 14:23 Jak rozpoznać drapieżnika? Konkurs E(x)plory dla młodych wynalazców [wideo] Nauki ścisłe mogą być ciekawe i pasjonujące - można przekonać się o tym w Toruniu. Trwa finał konkursu naukowego E(x)plory dla młodych wynalazców. » więcej 2019-04-25, godz. 12:55 Dzięki policjantom 6-latek z urazem głowy w kilka minut dotarł do szpitala [wideo] Policjanci ze Świecia wykonali szybką eskortę policyjną samochodu, który wiózł chłopca z urazem głowy do szpitala. » więcej
1234567