Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-31, 19:13 Damian Klich

Fajerwerki wciąż popularne. Ważne, by były też bezpieczne

Wielu kupujących poszukuje fajerwerków cichszych i mniej zanieczyszczających środowisko. Fot. Pixabay.com
Wielu kupujących poszukuje fajerwerków cichszych i mniej zanieczyszczających środowisko. Fot. Pixabay.com
Nie maleje sprzedaż fajerwerków. Najwięcej sprzedaje się ich w samego Sylwestra. Wielu mieszkańców wciąż chce głośno żegnać stary i witać nowy rok. Ważne, by było to bezpieczne.
Mimo, że wiele miejskich zabaw obędzie się bez huku fajerwerkow, to jednak nie ma mowy o zakazie ich sprzedaży i odpalania. Wielcy producenci mówią nawet o wzroście sprzedaży. Twierdzą, że to właśnie odwołanie pokazów miejskich spowodowało, że klienci zaczęli kupować ich więcej. Jednak sprzedawcy zauważyli, że kupujący poszukują fajerwerków cichszych i mniej zanieczyszczających środowisko. Należy kupować wyłącznie fajerwerki posiadające odpowiednie atesty

Warto pamiętać, że sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem. Grozi za nią nawet do dwóch lat więzienia. Za nierozważne obchodzenie się z fajerwerkami można zostać ukaranym mandatem.

Podczas zeszłorocznego Sylwestra i Nowego Roku od fajerwerków w województwie kujawsko-pomorskim ucierpiało prawie 40 osób.
Sprzedawcy przyznają, że zmienia się nastawienie kupujących do fajerwerków. (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz
fajerwerki,

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 18:59 - Komisja wsłucha się w głos seniorów - mówi jej nowa przewodnicząca Joanna Borowiak Pochodząca z Włocławka poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości (wybrana w okręgu toruńskim), została przewodniczącą komisji polityki senioralnej. W po ... » więcej 2019-11-14, godz. 17:54 Wyszedł do pracy i ślad po nim zaginął. Gdzie jest Piotr Langner? Komisariat Policji Bydgoszcz - Fordon poszukuje Piotra Langnera lat 51, który 13 listopada 2019 r. o godz. 10:00 wyszedł z domu do pracy, do której nie dotarł ... » więcej 2019-11-14, godz. 16:47 Dziecko w sieci. Na początku powinno być tam z rodzicami Internet jest jak nóż i tak jak uczymy dziecko nim bezpiecznie kroić, tak musimy nauczyć je świadomego poruszania się w sieci. » więcej 2019-11-14, godz. 15:46 Wyzwania dla wojskowych w erze cyfrowej - dyskusja na konferencji w Bydgoszczy Bezpieczeństwo i wyzwania jakie stoją przed polską armią we współczesnym świecie - o tym rozmawiali w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowe ... » więcej 2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej
1234567