Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-31, 19:13 Damian Klich

Fajerwerki wciąż popularne. Ważne, by były też bezpieczne

Wielu kupujących poszukuje fajerwerków cichszych i mniej zanieczyszczających środowisko. Fot. Pixabay.com
Wielu kupujących poszukuje fajerwerków cichszych i mniej zanieczyszczających środowisko. Fot. Pixabay.com
Nie maleje sprzedaż fajerwerków. Najwięcej sprzedaje się ich w samego Sylwestra. Wielu mieszkańców wciąż chce głośno żegnać stary i witać nowy rok. Ważne, by było to bezpieczne.
Mimo, że wiele miejskich zabaw obędzie się bez huku fajerwerkow, to jednak nie ma mowy o zakazie ich sprzedaży i odpalania. Wielcy producenci mówią nawet o wzroście sprzedaży. Twierdzą, że to właśnie odwołanie pokazów miejskich spowodowało, że klienci zaczęli kupować ich więcej. Jednak sprzedawcy zauważyli, że kupujący poszukują fajerwerków cichszych i mniej zanieczyszczających środowisko. Należy kupować wyłącznie fajerwerki posiadające odpowiednie atesty

Warto pamiętać, że sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem. Grozi za nią nawet do dwóch lat więzienia. Za nierozważne obchodzenie się z fajerwerkami można zostać ukaranym mandatem.

Podczas zeszłorocznego Sylwestra i Nowego Roku od fajerwerków w województwie kujawsko-pomorskim ucierpiało prawie 40 osób.
Sprzedawcy przyznają, że zmienia się nastawienie kupujących do fajerwerków. (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz
fajerwerki,

Wiadomości lokalne

2019-04-23, godz. 19:31 Przejścia dla pieszych zostaną oświetlone. W mieście będzie bezpieczniej Bydgoszcz inwestuje w bezpieczeństwo. Miasto planuje doświetlić co najmniej 20 przejść dla pieszych. » więcej 2019-04-23, godz. 17:49 Płoną lasy w regionie. Ponad 100 strażaków walczyło z ogniem w Dubielnie [aktualizacja, wideo] Ponad 160 interwencji związanych z płonącymi lasami i poszyciem leśnym odnotowali dziś strażacy z naszego regionu. Powód - silny wiatr. Największy pożar wybuc ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:05 Sypniewski: Płacenie nauczycielom za strajk nielegalne i niemoralne Niemoralna, nielegalna i nieodpowiedzialna - tak Marcin Sypniewski ocenia propozycję prezydenta Rafała Bruskiego, który chce wypłacić strajkującym nauczycielo ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:27 Elektryczne, ale pedałować trzeba. Nowoczesne rowery dla strażników miejskich [wideo] Strażnicy miejscy ze Świecia nad Wisłą przesiedli się z auta na rowery. Dwa nowe elektryczne jednoślady mają pomóc mundurowym w patrolowaniu gminy. » więcej 2019-04-23, godz. 13:42 Mniej wypadków, więcej ofiar. Bilans świątecznego weekendu Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach w regionie. Przez cztery dni na Kujawach i Pomorzu doszło do 5 wypadków, w których 3 os ... » więcej 2019-04-23, godz. 12:55 Wiec wsparcia dla strajkujących nauczycieli w Toruniu 'Nie ma szkoły bez nauczycieli' i 'Wolność, równość, edukacja' - to niektóre hasła, jakie skandowane były pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związek ... » więcej 2019-04-23, godz. 11:58 Dachowanie na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy Na rondzie Kujawskim w Bydgoszczy zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Nikt nie ucierpiał. » więcej 2019-04-23, godz. 10:50 Prezes CKK Jordanki urażony słowami kandydata na prezydenta Torunia. Złożył sądowy pozew Prezes Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu Grzegorz Grabowski pozwał Sławomira Mentzena za słowa z kampanii wyborczej z jesieni 2018 r. Walcząc ... » więcej 2019-04-23, godz. 09:43 Senator Kobiak o postaci Leona Janty - Połczyńskiego Upamiętnienie postaci Leona Janty-Połczyńskiego, działacza niepodległościowego i pięciokrotnego ministra rolnictwa w latach trzydziestych XX wieku oraz organi ... » więcej 2019-04-22, godz. 17:32 Waglewscy, Moniuszko i zupa europejska. Majówka na Wyspie Młyńskiej [program] W długi majowy weekend bydgoszczanie nie będą się nudzić. Dla pozostających w mieście przygotowano wiele atrakcji. Sceną dla wszystkich wydarzeń będzie Wyspa ... » więcej
1234567