Piątek, 06 grudnia 2019 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-30, 13:30 Marek Ledwosiński

Sylwester we Włocławku oznacza utrudnienia dla kierowców w centrum miasta

Mieszkańcy Włocławka powitają Nowy Rok na na Zielonym Rynku. Fot. facebook.com/UMWloclawek
Mieszkańcy Włocławka powitają Nowy Rok na na Zielonym Rynku. Fot. facebook.com/UMWloclawek
Mieszkańcy Włocławka powitają Nowy Rok na otwartej imprezie plenerowej zorganizowanej na Zielonym Rynku. Będą życzenia od prezydenta, a na scenie wystąpi De Luzers, jeden z lepszych krajowych zespołów coverowych.
Mimo protestów obrońców zwierząt, w tym roku włocławski Ratusz przygotował pokaz fajerwerków. Jednak już w styczniu 2019 roku włocławianie wypowiedzą się w publicznej ankiecie, czy życzą sobie takiej atrakcji. Wynik badania ankietowego zadecyduje, czy przyszłoroczna impreza sylwestrowa odbędzie się z wykorzystaniem fajerwerków, czy też nie.

Ważna informacja dla kierowców: Z powodu organizacji miejskiego Sylwestra zamknięty jest parking przy włocławskim Urzędzie Miasta i sąsiadujący z nim Zielony Rynek. Od godz. 19.00 nieprzejezdna będzie także ulica Szczęśliwa, na odcinku od ul. Bojańczyka do ul. Miedzianej. Zamknięty będzie także wjazd z ul. Królewieckiej w ul. Zduńską i w Miedzianą.

Ruch uliczny i wjazd na parking wznowione będą w Nowy Rok o godz. 1.00 w nocy. Jedynie Zielony Rynek będzie zamknięty do godz. 13.00. W tym czasie służby komunlne będą tam sprzątać po sylwestrowo-noworocznej imprezie miejskiej.
Obrońcom praw zwierząt nie udało się przekonać prezydenta Włocławka. Dzisiejszy miejski Sylwester jednak z ratuszowymi fajerwerkami. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej 2019-12-06, godz. 09:38 Posłowie ponownie zajmą się projektem ws. utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Sejm ponownie zajmie się obywatelskim projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Pierwsze czytanie zaplanowano na najbliższe posiedze ... » więcej 2019-12-06, godz. 08:21 Mikołajki z Polskim Radiem PiK. Mnóstwo prezentów dla dzieci z Cerkwicy Małej [wideo] Wielka góra prezentów urosła w naszej bydgoskiej siedzibie. Wszystkie przekażemy dzieciakom z Domu Dziecka w Cerkwicy Małej, które dziś zaprosiliśmy na Mikoła ... » więcej 2019-12-06, godz. 07:03 Przedświąteczny kiermasz w ZUS. Zyskali niepełnosprawni Ten kiermasz to przykład, jak lokalne instytucje mogą wspierać swoich sąsiadów. W siedzibie Zakładu Ubezpieczeń w bydgoskim Fordonie odbył się kiermasz świąte ... » więcej 2019-12-05, godz. 22:34 Jeszcze 8 miesięcy prac i będzie można pływać! I nie tylko! Symboliczna wiecha zawisła dziś na budowie basenu przy ul. Bażyńskich w Toruniu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z przebudowanego całkowicie obiektu w grudni ... » więcej 2019-12-05, godz. 21:32 Zorganizowano aukcję by pomóc bydgoskiemu klubowi Visła Blisko 17 tysięcy złotych zebrano podczas aukcji na rzecz siatkarskiego klubu Visła. W Bydgoskim Centrum Sztuki pod młotek poszły: rzeźby i obrazy, ale też pa ... » więcej 2019-12-05, godz. 19:23 Poznaliśmy pierwszego kandydata na stanowisko rektora UMK. Kto to? Prof. Andrzej Sokala z Wydziału Prawa i Administracji UMK ogłosił start w wyborach rektorskich. Stawia na harmonijny i zrównoważony rozwój całej uczelni, częś ... » więcej 2019-12-05, godz. 18:32 Podziękujmy wolontariuszom! Dzisiaj ich święto! [wideo] Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w wielu miejscach regionu odbywają się targi wolontariatu. Na przykład w Bydgoszczy, w siedzibie Organiz ... » więcej 2019-12-05, godz. 17:23 Ich droga nie jest usłana różami. Znów muszą walczyć o swoje miejsca pracy Kwiaciarki z bydgoskiego placu Wolności znowu walczą o swoje pawilony. W tym miejscu ma powstać zbiornik retencyjny MWIK-u. Dodatkowo według wytycznych wojewó ... » więcej 2019-12-05, godz. 16:24 Czy w Polsce powstanie azyl dla dzikich zwierząt? Młodzi ludzie tego chcą Uczniowie z Torunia apelują o utworzenie azylu dla dzikich zwierząt w Polsce. Młodych poruszyła historia tygrysów uratowanych z „transportu śmierci”, które mu ... » więcej
1234567