Wtorek, 27 października 2020 r.   Imieniny: Iwony, Sabiny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-12-30, 13:30 Marek Ledwosiński

Sylwester we Włocławku oznacza utrudnienia dla kierowców w centrum miasta

Mieszkańcy Włocławka powitają Nowy Rok na na Zielonym Rynku. Fot. facebook.com/UMWloclawek
Mieszkańcy Włocławka powitają Nowy Rok na na Zielonym Rynku. Fot. facebook.com/UMWloclawek
Mieszkańcy Włocławka powitają Nowy Rok na otwartej imprezie plenerowej zorganizowanej na Zielonym Rynku. Będą życzenia od prezydenta, a na scenie wystąpi De Luzers, jeden z lepszych krajowych zespołów coverowych.
Mimo protestów obrońców zwierząt, w tym roku włocławski Ratusz przygotował pokaz fajerwerków. Jednak już w styczniu 2019 roku włocławianie wypowiedzą się w publicznej ankiecie, czy życzą sobie takiej atrakcji. Wynik badania ankietowego zadecyduje, czy przyszłoroczna impreza sylwestrowa odbędzie się z wykorzystaniem fajerwerków, czy też nie.

Ważna informacja dla kierowców: Z powodu organizacji miejskiego Sylwestra zamknięty jest parking przy włocławskim Urzędzie Miasta i sąsiadujący z nim Zielony Rynek. Od godz. 19.00 nieprzejezdna będzie także ulica Szczęśliwa, na odcinku od ul. Bojańczyka do ul. Miedzianej. Zamknięty będzie także wjazd z ul. Królewieckiej w ul. Zduńską i w Miedzianą.

Ruch uliczny i wjazd na parking wznowione będą w Nowy Rok o godz. 1.00 w nocy. Jedynie Zielony Rynek będzie zamknięty do godz. 13.00. W tym czasie służby komunlne będą tam sprzątać po sylwestrowo-noworocznej imprezie miejskiej.
Obrońcom praw zwierząt nie udało się przekonać prezydenta Włocławka. Dzisiejszy miejski Sylwester jednak z ratuszowymi fajerwerkami. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-27, godz. 10:16 Iwona Michałek: - Na razie nie ma mowy o całkowitym lockdownie - Mam nadzieję, że społeczeństwo będzie przestrzegało wszystkich obostrzeń - mówiła w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK Iwona Michałek, sekretarz stanu w Mini ... » więcej 2020-10-27, godz. 07:05 Od nowego roku w Inowrocławiu wzrasta podatek od nieruchomości Inowrocławscy radni przegłosowali zmiany w podatku od nieruchomości. Stawki będą wyższe średnio o 4 procent. Podwyżki zostaną wprowadzone po nowym roku. » więcej 2020-10-26, godz. 19:20 Będzie 400 nowych, tzw. covidowych łóżek w regionalnych szpitalach Podczas dzisiejszej (26 października) sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, marszałek Piotr Całbecki powiedział o przygotowywaniu - w trybie ekspres ... » więcej 2020-10-26, godz. 18:16 Episkopat Polski: - Wyrażajmy poglądy z poszanowaniem godności innych O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka, zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Pol ... » więcej 2020-10-26, godz. 17:05 Grudziądz: trzeba obniżyć czynsze branży gastronomicznej - to apel radnych KO Grudziądzcy radni Koalicji Obywatelskiej chcą pomóc branży gastronomicznej. Zaapelowali do prezydenta miasta o obniżenie o 90 proc. stawki czynszu za wynajęci ... » więcej 2020-10-26, godz. 15:18 Więcej zieleni wzdłuż ulicy Gdańskiej w bydgoskim Myślęcinku Trwają nasadzenia drzew przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. To m.in. japońskie wiśnie i holenderskie lipy. Zadanie jest realizowane w ramach budowy buspasa w Myś ... » więcej 2020-10-26, godz. 13:40 Jak ośrodki pomocy w regionie organizują wsparcie dla seniorów? Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to program, którego celem jest niesienie pomocy osobom starszym w czasie pandemii. Infolinia dla seniorów, wsparcie w ... » więcej 2020-10-26, godz. 12:32 Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego trafił na kwarantannę Podczas sesji on line sejmiku województwa Piotr Całbecki poinformował, że przebywa w izolacji w związku z tym, że miał kontakt z osobą zakażoną i będzie miał ... » więcej 2020-10-26, godz. 12:04 Wolontariusze pilnie poszukiwani do pomocy w Nowym Szpitalu w Świeciu Nowy Szpital w Świeciu nad Wisłą prosi o wsparcie mieszkańców. W placówce brakuje kadry, która albo przebywa na kwarantannie albo leczy zakażonych koronawirus ... » więcej 2020-10-26, godz. 11:40 Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa i groźby. 24-letni włocławianin trafił za kraty Cztery zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, usłyszał 24-latek zatrzymany przez włocławskich policjantów. Mężczyzna zaatakował nożem 67-latka oraz jego konkubi ... » więcej
1234567