Poniedziałek, 20 maja 2019 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem.
Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem.
Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-24, 10:00 Magda Jasińska/Redakcja

Ks. Wojciech Przybyła: Puste nakrycie nie jest jedynie symbolem

Fot. Magda Jasińska
Fot. Magda Jasińska
Caritas Diecezji Bydgoskiej jak co roku prowadzi wiele projektów, które wspomagają osoby potrzebujące. Jak przyznał na antenie Polskiego Radia PiK ks. Wojciech Przybyła - dyrektor bydgoskiej Caritas wszystkie osoby, które się zgłosiły otrzymały wsparcie. Było to możliwe dzięki hojnym darczyńcom.
- Można by powiedzieć, że nigdy nie było tak dobrze - tak dobrej jakości upominków, żywności. Pojawiają się rzeczy, których dawno nie widzieliśmy, których dawno nie mogliśmy w takiej ilości ofiarować ludziom. Od razu zapala się światełko - jest wiele życzliwych i rzetelnych osób, które - zakładam - nie szczędzą grosza zarówno dla siebie na święta, ale również dla drugich. Naprawdę przepiękny dar serca - powiedział ks. Wojciech Przybyła.

Ksiądz Wojciech Przybyła mówił również o tradycji pozostawiania pustego nakrycia na wigilijnym stole. Jak zachowalibyśmy się w sytuacji pojawienia się w naszym domu osoby samotnej, bezdomnej, potrzebującej? Zdaniem dyrektora bydgoskiej Caritas puste nakrycie nie jest jedynie symbolem.

- Zarówno w zeszłym, jak i w tym roku włączyliśmy się w akcję Fundacji Schumana „Wigilia bez granic”. Zachęcaliśmy do tego, aby ludzie otwierali swoje domy dla emigrantów, dla ludzi, którzy są daleko od swojego domu. Odzew jest różny, ale jest coraz więcej odważnych osób - dodał ks. Przybyła.

Posłuchaj Rozmowy Dnia z ks. Wojciechem Przybyłą

Wiadomości lokalne

2019-05-20, godz. 14:35 Piesi są najważniejsi? W bydgoskim ratuszu o współczesnych miastach W ratuszu zorganizowano konferencję popularnonaukową pn. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi to cykl konferencji organizowanych prze ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:38 Uroczystość w Paterku. Dzieciaki będą uczyć się w nowiutkich salach! Drugą część Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, gdzie będą mieścić się sale dydaktyczne, otwarto w poniedziałek we wsi Paterek koło Nakła nad Notecią. D ... » więcej 2019-05-20, godz. 12:34 Pytania do posła Krzysztofa Brejzy i Radosława Sikorskiego. O co pyta Przemysław Przybylski? Przemysław Przybylski, trójka na liście PiS do Europartamentu przyjechał dziś do Inowrocławia, aby przed biurem posła Krzysztofa Brejzy powtórzyć pytania zada ... » więcej 2019-05-20, godz. 11:54 List otwarty posła Olszewskiego do biskupa Tyrawy Paweł Olszewski, poseł Platformy Obywatelskiej, napisał kolejny list do biskupa Jana Tyrawy w sprawie ks. Mirosława K. » więcej 2019-05-20, godz. 09:55 Czy wreszcie będziemy oddychać czystszym powietrzem? Duże zainteresowanie dofinansowaniem wymiany pieców Program Czyste Powietrze cieszy się wielką popularnością. Od września podpisano już w naszym regionie ponad 1000 umów na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła ... » więcej 2019-05-20, godz. 07:00 Zakwaszenie organizmu, zespół chronicznego zmęczenia? Serio? W najbliższą środę, 22 maja, lek. Szymon Suwała, w ramach cyklu „Medyczna środa” zaprasza na wykład, pt. „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych - obalamy m ... » więcej 2019-05-20, godz. 00:00 Złote medale za wynalazki naukowców z bydgoskich uczelni! Rozdrabniacz do tworzyw sztucznych i wkład do wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami okołostawowymi, czyli przedmioty wymyślone i opatentowane prz ... » więcej 2019-05-19, godz. 17:30 Janusz Korwin-Mikke chce przekonać ludzi, którzy mają dość tego, co jest Regionalni kandydaci Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego szukali wyborców w Toruniu: - Niesiemy Europie wolność nadzieję i ś ... » więcej 2019-05-19, godz. 16:36 Częściej na Motoarenie jeżdżą żużlowcy. Tym razem tor zajęli rowerzyści [galeria] Rodzinny Piknik Rowerowy odbył się w Toruniu z okazji jubileuszu dziesięciolecia Motoareny. Chętnych do poczucia się jak zawodnik, nie brakowało. Kusił i tor, ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:42 Od Chełmży, do Dachau. W „Wiatraku” o inspirującym życiorysie kapłana z regionu Robert Zadura, były konsul Polski w Monachium, w niedzielę (19.05.) o godz. 16, opowie o księdzu Wincentym Frelichowskim, bohaterze trzech swoich książek i pr ... » więcej
1234567