Czwartek, 21 marca 2019 r.   Imieniny: Lubomira, Benedykta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-19, 13:23 Tatiana Adonis

Radny Dzakanowski przeprasza za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy

Radny Bogdan Dzakanowski przeprasza za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Radny Bogdan Dzakanowski przeprasza za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Radny Bogdan Dzakanowski - zgodnie z wyrokiem sądu - przeprasił dziś za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy.
Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji bydgoskiej Rady Miasta radny Dzakanowski wezwał policję twierdząc, że prezydent i przewodniczący Rady są pod wpływem alkoholu. To okazało się nieprawdą. Sprawa trafiła do sądu.

Oświadczenie, w którym przyznaje, że wezwanie policji "nie znajdowało żadnego obiektywnego uzasadnienia” radny odczytał podczas dzisiejszego posiedzenia bydgoskiej Rady Miasta. Dzakanowski chciał odczytać oświarczenie na końcu sesji, w punkcie "komunakaty". Radny Platformy Obywatelskiej Jakub Mikołajczak stwierdził jednak, że oskarżenia wobec prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta nie padły w komunikatach lecz na sesji, dlatego przeprosiny też powinny paść na sesji. Radni przegłosowali, że punkt "komunikaty" znajdzie się nie na końcu, a na początku sesji. Sąd zasądził, że radny Dzakanowski ma wpłacic 5 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenia SOS dla Trzeźwości. Zobowiązał go także do zamieszczenia oświadczenia z przeprosinami w prasie.

Sesja trwa, przed radnymi jeszcze m.in. dyskusja na temat przyszłorocznego budżetu miasta.
Relacja Tatiany Adonis.

Wiadomości lokalne

2019-03-21, godz. 14:50 Spór o medal Kazimierza Wielkiego dla prof. Romana Kotzbacha Kandydatura prof. Romana Kotzbacha do odznaczenia medalem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poróżniła radnych Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliw ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:45 Wojewoda organizuje spotkanie ws. terenów po byłym Zachemie W piątek odbędzie się spotkanie lokalnych polityków i przedstawicieli instytucji w sprawie terenów po byłych Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Organi ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:05 Pomysł na zawodową przyszłość? Dni Kariery na UMK Z ofertami pracy, praktyk i staży zapoznają się studenci i absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W Auli UMK w Toruniu trwają Dni Kariery. » więcej 2019-03-21, godz. 11:15 Badają kosmos i dyskutują o nim. Młodzi astronomowie spotkali się w Grudziądzu Czy w kosmosie istnieje życie? Jak daleko od nas znajdują się galaktyki? Co to jest wszechświat? Między innymi o tym dyskutują młodzi astronomowie podczas jub ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:18 Po pierwsze dobro dziecka. Poseł Skutecki o propozycjach zmian w Kodeksie rodzinnym Kara więzienia za uniemożliwianie jednemu z rodziców kontaktów z dzieckiem po rozstaniu się dorosłych oraz opieka naprzemienna. To najważniejsze zmiany, które ... » więcej 2019-03-21, godz. 08:35 Był las i... znów będzie. Sadzą go uczniowie Technikum Leśnego [wideo] Uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi rozpoczęli akcję sadzenia lasu na terenach zniszczonych przez nawałnicę z sierpnia 2017 roku. » więcej 2019-03-21, godz. 07:13 Zgubiłeś rower? Odbierz go, bo w biurze rzeczy znalezionych ciasno Rowerowy problem w bydgoskim biurze rzeczy znalezionych. Biuro pęka w szwach, bo przechowywane przedmioty są zbyt duże i jest ich zbyt wiele. » więcej 2019-03-20, godz. 20:54 Uczniowie o zagrożeniach. Spektakle profilaktyczne na festiwalu Festiwal spektakli profilaktycznych odbywał się w środę na scenie włocławskiego Centrum Kultury Browar B. » więcej 2019-03-20, godz. 20:04 Marsz na orientację i inne inicjatywy Bractwa 18 Południka Promują Bydgoszcz poprzez fakt, że leży na 18 południku. Społecznicy z Bractwa 18 Południka sezon wiosenny zaczynają marszem na orientację, zapowiadają dalsze ... » więcej 2019-03-20, godz. 19:10 Trutka na psy na bydgoskim osiedlu. Mieszkańcy zawiadamiają policję Blady strach padł na właścicieli psów i kotów, mieszkańców dzielnicy Wilczak w Bydgoszczy. We wtorkowy wieczór ktoś rozsypał pod jednym z garaży biały proszek ... » więcej
1234567