Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-19, 13:23 Tatiana Adonis

Radny Dzakanowski przeprasza za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy

Radny Bogdan Dzakanowski przeprasza za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Radny Bogdan Dzakanowski przeprasza za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Radny Bogdan Dzakanowski - zgodnie z wyrokiem sądu - przeprasił dziś za naruszenie dobrego imienia Bydgoszczy.
Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji bydgoskiej Rady Miasta radny Dzakanowski wezwał policję twierdząc, że prezydent i przewodniczący Rady są pod wpływem alkoholu. To okazało się nieprawdą. Sprawa trafiła do sądu.

Oświadczenie, w którym przyznaje, że wezwanie policji "nie znajdowało żadnego obiektywnego uzasadnienia” radny odczytał podczas dzisiejszego posiedzenia bydgoskiej Rady Miasta. Dzakanowski chciał odczytać oświarczenie na końcu sesji, w punkcie "komunakaty". Radny Platformy Obywatelskiej Jakub Mikołajczak stwierdził jednak, że oskarżenia wobec prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta nie padły w komunikatach lecz na sesji, dlatego przeprosiny też powinny paść na sesji. Radni przegłosowali, że punkt "komunikaty" znajdzie się nie na końcu, a na początku sesji. Sąd zasądził, że radny Dzakanowski ma wpłacic 5 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenia SOS dla Trzeźwości. Zobowiązał go także do zamieszczenia oświadczenia z przeprosinami w prasie.

Sesja trwa, przed radnymi jeszcze m.in. dyskusja na temat przyszłorocznego budżetu miasta.
Relacja Tatiany Adonis.

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 21:30 Wrześniowy, wojenny wiatr wieje w Muzeum Wojsk Lądowych! Wystawa zatytułowana „1939' to nowa propozycja bydgoskiego muzeum wojskowego. Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz, które opowiadają historię kampanii wr ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:50 Profesor Aleksander Nalaskowski: historia pewnego odwołania Rektor UMK w Toruniu przywrócił dziś (18.09.) do pełni praw profesora Aleksandra Nalaskowskiego, pracownika naukowego Wydziału Pedagogiki na tej uczelni. Prof ... » więcej 2019-09-18, godz. 20:00 Na czym polega sukces polskiego samorządu? Jaka jest rola gospodarza? O zmieniającym się polskim samorządzie rozmawiano w Inowrocławiu podczas debaty, która towarzyszyła Forum Polskich Miast. » więcej 2019-09-18, godz. 19:00 Plakat wszystko zniesie? Policja bierze się za przedwyborczych wandali Zniszczone plakaty wyborcze: w naszym regionie wpłynęły dotąd dwa zawiadomienia w tej sprawie, a już wiadomo, że będą następne. W Koronowie „zaatakowany” zost ... » więcej 2019-09-18, godz. 18:10 W gospodarstwie w Dolnej Grupie nie było niewolnictwa, ani przemocy - orzekł sąd Oskarżeni o zmuszanie bezdomnego do niewolniczej pracy w gospodarstwie w Dolnej Grupie - niewinni. Zdaniem bydgoskiego sądu Łukasz J., Łukasz T. i Wojciech J. ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:35 Rektor UMK odwołuje zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego w obowiązkach Przypomnijmy, że decyzję o zawieszeniu pedagoga za publikację felietonu krytykującego LGBT w tygodniku „Sieci” podjął przed tygodniem rektor Uniwersytetu Miko ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:15 Szpital Jurasza kupi nowy cytometr, czyli broń do walki z białaczką dzieci Do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, jeszcze w tym roku trafi sprzęt, który pozwoli precyzyjniej i szybciej diagnozować chorobę nowotworową ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:29 Robert Kwiatkowski zapowiada budowę trzeciego mostu dla Torunia Lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim Robert Kwiatkowski, do swojego programu wpisał między innymi budowę stopnia wodnego w Siarzewie, węzła autostradowe ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:40 Czekają na ludzi, którzy chcą pomagać. ”Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy Wolontariusze do „Szlachetnej Paczki” poszukiwani. To świąteczna akcja, podczas której potrzebujący mieszkańcy otrzymują paczki od darczyńców. » więcej 2019-09-18, godz. 13:58 Debata o zdrowiu. Kandydaci do Parlamentu dyskutują w Polskim Radiu PiK Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Druga - w czwartek (19 września) - będzie dotyczyła zdrowia. » więcej
1234567