Piątek, 29 maja 2020 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2018-12-18, 20:36 Tatiana Adonis

Na razie dwie szkoły bez nauczycieli. ZNP popiera protestujących

Nauczyciele idą na zwolnienia, bo domagają się podwyżek/fot. Archiwum
Nauczyciele idą na zwolnienia, bo domagają się podwyżek/fot. Archiwum
Związek Nauczycielstwa Polskiego popiera działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie. To może oznaczać, że nauczycieli na L4 będzie jeszcze więcej.
W Kujawsko-Pomorskiem na razie problem dotyczy przede wszystkim dwóch bydgoskich podstawówek. W Szkole Podstawowej nr 63 na zwolnieniach jest 27 nauczycieli - to prawie 30 proc. kadry. - Pomimo tego działa świetlica, udało się też zorganizować lekcje i zajęcia opiekuńcze. Z próbnym egzaminem ósmoklasisty też nie było problemu - mówi dyrektor szkoły Przemysław Kotłowski.
Organizacyjnie poradziła sobie także Szkoła Podstawowa nr 14, choć tu na L4 było dziś 24 nauczycieli, czyli połowa kadry.

Poparcie tej formy protestu przez ZNP może spowodować, że nauczycieli na zwolnieniach lekarskich może być więcej. - Trudno to przewidzieć ale widać, że nauczyciele są zdeterminowani - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes bydgoskiego oddziału ZNP.

Według danych z kuratorium na razie w pozostałych szkołach w regionie nie ma problemu z nieobecnością nauczycieli w związku z masowym korzystaniem z L4.

Nauczyciele idą na zwolnienia, bo domagają się podwyżek. Według ZNP pensje w oświacie powinny wzrosnąć o minimum 1000 zł na etat. Związek krytykuje też obowiązujący od 1 września nowy system oceny pracy nauczycieli. Skierował po raz kolejny list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie i rozmowę na temat sytuacji w oświacie.

8 stycznia ma dojść do rozmów ZNP z z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej 2020-05-29, godz. 14:07 Bydgoszcz i Toruń osobno? Trwa bój o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Przełom w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Jest oficjalna odpowiedź marszałka województwa na pismo prezydenta Bydgoszczy w sprawie ZIT - dowi ... » więcej 2020-05-29, godz. 13:37 Pożar autobusu na Pięknej w Bydgoszczy. Ulica była zablokowana Strażakom udało się już opanować pożar, ale na miejscu trwają jeszcze ostatnie działania. » więcej 2020-05-29, godz. 13:08 Żołnierze WOT pomagają w czasie epidemii. Dziś im za to podziękowano [wideo] Za poświęcenie, profesjonalizm i wspólpracę w czasie epidemii dziękował dziś żołnierzom wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz mówił - na briefingu p ... » więcej 2020-05-29, godz. 12:11 Nowa plaża w Gąsawie - w sam raz na tegoroczne urlopy Leżąca na Pałukach - krainie 130 jezior - Gąsawa, będzie wreszcie miała plażę z prawdziwego zdarzenia. » więcej 2020-05-29, godz. 11:08 Przymrozki dadzą po kieszeni rolnikom. Czy będą odszkodowania? Rolnicy z Kujaw i Pomorza liczą straty po kwietniowych i majowych przymrozkach, i liczą na klęskowe odszkodowania. Bardzo ucierpiały sady i plantacje w gminie ... » więcej 2020-05-29, godz. 10:04 Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego. Kiedy początek budowy? Pozytywna decyzja komisji oceny projektów inwestycyjnych - to kolejny krok przybliżający powstanie obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. » więcej 2020-05-29, godz. 09:03 Balkonowe disco w Szubinie! Bawić się mogą nie tylko mieszkańcy osiedla Balkonowa dyskoteka odbędzie się dziś wieczorem w Szubinie. Wspólne, choć osobne tańce na balkonach bloków przy ulicy Dąbrowskiego organizuje Stowarzyszenie S ... » więcej 2020-05-29, godz. 08:06 Młyn Rothera. Kaskadowa fontanna i tarasy idealnie wpiszą się w przestrzeń wyspy [zdjęcia] Z tej części inwestycji będzie można skorzystać już w przyszłym sezonie. Fontanna zlokalizowana będzie wzdłuż projektowanych tarasów. Betonowe konstrukcje zos ... » więcej
1234567