Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-18, 20:36 Tatiana Adonis

Na razie dwie szkoły bez nauczycieli. ZNP popiera protestujących

Nauczyciele idą na zwolnienia, bo domagają się podwyżek/fot. Archiwum
Nauczyciele idą na zwolnienia, bo domagają się podwyżek/fot. Archiwum
Związek Nauczycielstwa Polskiego popiera działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie. To może oznaczać, że nauczycieli na L4 będzie jeszcze więcej.
W Kujawsko-Pomorskiem na razie problem dotyczy przede wszystkim dwóch bydgoskich podstawówek. W Szkole Podstawowej nr 63 na zwolnieniach jest 27 nauczycieli - to prawie 30 proc. kadry. - Pomimo tego działa świetlica, udało się też zorganizować lekcje i zajęcia opiekuńcze. Z próbnym egzaminem ósmoklasisty też nie było problemu - mówi dyrektor szkoły Przemysław Kotłowski.
Organizacyjnie poradziła sobie także Szkoła Podstawowa nr 14, choć tu na L4 było dziś 24 nauczycieli, czyli połowa kadry.

Poparcie tej formy protestu przez ZNP może spowodować, że nauczycieli na zwolnieniach lekarskich może być więcej. - Trudno to przewidzieć ale widać, że nauczyciele są zdeterminowani - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes bydgoskiego oddziału ZNP.

Według danych z kuratorium na razie w pozostałych szkołach w regionie nie ma problemu z nieobecnością nauczycieli w związku z masowym korzystaniem z L4.

Nauczyciele idą na zwolnienia, bo domagają się podwyżek. Według ZNP pensje w oświacie powinny wzrosnąć o minimum 1000 zł na etat. Związek krytykuje też obowiązujący od 1 września nowy system oceny pracy nauczycieli. Skierował po raz kolejny list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie i rozmowę na temat sytuacji w oświacie.

8 stycznia ma dojść do rozmów ZNP z z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 21:05 Chcesz chronić klimat? Przejdź na wegetarianizm! Przekonują działacze fundacji „Viva!” Kilkaset 10-litrowych wiader do wody stanęło na Starym Rynku w Bydgoszczy. Była to część happeningu pod hasłem „Chroń Ziemię swoją dietą”. » więcej 2019-05-24, godz. 20:35 By serce było jak dzwon. Konferencja kardiologiczna w Toruniu Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w zorganizowanej w Toruniu XXX Jubileuszowej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologiczn ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:08 Awaria wodociągu w Inowrocławiu. Objazd drogi nr 25 Brak wody dla okolicznych mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne to skutek awarii wodociągu na ul. Toruńskiej. » więcej 2019-05-24, godz. 19:20 Wszystko o OZE. IV Bydgoski Dzień Czystej Energii Zorganizowany na pl. Teatralnym IV Bydgoski Dzień Czystej Energii był okazją do poszerzenia wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej (OZE). Dla młodzieży i ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Prezes miejskiej spółki winny fałszerstwa dokumentów Sąd Rejonowy w Toruniu uznał prezesa miejskiej spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa winnym fałszerstwa dokumentów, które dodatkowo użył w konkursie na to s ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:41 Marsz Witolda Pileckiego w sobotę w Bydgoszczy. Poprzedził go happening Happening poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu odbył się na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, o ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:29 Wyrok dla byłego policjanta oskarżonego o gwałt w komendzie Sąd Rejonowy w Brodnicy skazał byłego policjanta Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Zakazał też pracy przez 15 ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:56 Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości p ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:33 Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:18 Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, ... » więcej
1234567