Czwartek, 12 grudnia 2019 r.   Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-14, 15:45 Monika Kaczyńska

Woli wynajmować lokal od miasta niż być radnym? Podmiana radnego My Toruń

Od lewej: Józef Wierniewski i Maciej Karczewski z My Toruń. Fot. Monika Kaczyńska
Od lewej: Józef Wierniewski i Maciej Karczewski z My Toruń. Fot. Monika Kaczyńska
Maciej Karczewski nie jest już toruńskim radnym. Jedynego przedstawiciela opozycyjnego do władz miasta komitetu My Toruń zastąpi w radzie Józef Wierniewski, były dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego.
Swoją decyzję Karczewski ogłosił podczas briefingu przed Urzędem Miasta. Wziął w nim udział też jego następca. Karczewski tłumaczył rezygnację niezależnymi od siebie powodami osobistymi.

Wiadomo, że Karczewski jako optometrysta wynajmuje od miasta lokal przy ul. Szerokiej. Przepisy tego zabraniają. Wybrany na radnego ma trzy miesiące od zaprzysiężenia na uregulowanie sprawy, by nie stracić mandatu. Dopytywany przez dziennikarzy, co było powodem jego rezygnacji z funkcji radnego odpowiedział, że chodziło o "sprawy osobiste".

Następca Karczewskiego, Józef Wierniewski, jak mówi - Maćka bardzo długo namawiał żeby jednak zmienił swoją decyzję i żeby pozostał radnym. - Uważam, że to było jego również takim ważnym zadaniem, ale decyzja rzeczywiście była ostateczna. Po pewnym namyśle - też nie będę kłamał, że zastanawiałem się, czy podołam po takim kandydacie, chociaż był bardzo króciutko radnym - ale przyjąłem mandat, ponieważ zająłem drugie miejsce wśród pozostałych kandydatów My Toruń. W związku z tym dostałem propozycję bycia radnym, no i postaram się nie zawieść.

Monika Kaczyńska: Panie dyrektorze, to chyba trudna rola być jedynym radnym My Toruń w Radzie Miasta?

Bardzo trudno mi powiedzieć, jak to się będzie rozwijało dalej, dlatego długo się zastanawiałem nad tym, czy przyjąć tę funkcję. Patrzyłem również na swoją metrykę, ale ponieważ jestem torunianinem od urodzenia, zależy mi na mieście. Natomiast sam zobaczę, czy jako pojedynczy radny będę mieć jakieś efekty działania, czy też po głębszym namyśle włączę się do działania jakiejś większej grupy. To dopiero czas pokaże. Teraz za szybko byłoby o tym mówić - powiedział Józef Wierniewski.
Swoją decyzję o rezygnacji z mandatu radnego Karczewski ogłosił podczas briefingu przed Urzędem Miasta Torunia. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-11, godz. 19:34 Tramwaje wracają na Kapuściska, Glinki i Wyżyny w Bydgoszczy. Zmiany w rozkładach Specjalna linia mikołajkowa już 6 grudnia jeździła nową trasą. Od 12 grudnia regularne linie zawiozą pasażerów na Kapuściska, Glinki i Wyżyny. Jest tylko jesz ... » więcej 2019-12-11, godz. 18:45 Jeden uderzał ludzi siekierą, drugi ich rozjeżdżał. Wyroki po krwawej ustawce Od roku więzienia w zawieszeniu do 12 lat dla uczestników krwawej 'ustawki' w Jordanowie - takie kary orzekł dziś bydgoski Sąd Okręgowy. - Są rażąco łagodne - ... » więcej 2019-12-11, godz. 18:06 O kreatywnej Bydgoszczy w oksfordzkim stylu. To była dyskusja na wysokim poziomie Znani bydgoszczanie toczyli w środę (11.12.) walkę na argumenty - spierali się czy Bydgoszcz jest kreatywna. W bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zo ... » więcej 2019-12-11, godz. 16:26 "Zła reakcja na molestowanie". Pracowniczki Biblioteki Głównej w sądzie przeciw UMK W Sądzie Pracy w Toruniu rozpoczął się proces trzech kobiet, które domagają się od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika łącznie 150 tys. zł odszkodowania za łamani ... » więcej 2019-12-11, godz. 14:52 Po zmarłym panu Zbysławie został piękny ślad. Patronuje konkursowi historycznemu W Świeciu pamiętają o Zbysławie Budzyńskim, zasłużonym przewodniku PTTK, który rok temu zginął tragicznie na przejściu dla pieszych. W ośrodku kultury zorgani ... » więcej 2019-12-11, godz. 13:50 Krok po kroku, każdego roku Toruń ułatwia życie niepełnosprawnym mieszkańcom Aż 1300 osób korzysta z Karty Osoby Niepełnosprawnej, a nieco mniej z programu „Pomagamy' wspierającego rodziny chorych dzieci - wynika z podsumowania działań ... » więcej 2019-12-11, godz. 13:09 Wypadek busa z dziećmi z domu dziecka. Zderzyło się z nim pięć samochodów Groźny wypadek w Grzybnie, na trasie Chełmno-Toruń. Pięć samochodów osobowych zderzyło się z busem, wiozącym dzieci z domu dziecka w Chełmnie. » więcej 2019-12-11, godz. 12:50 Grudziądz: pojawiła się nadzieja na wyjście z ogromnego zadłużenia Plan naprawczy przygotowany przez Grudziądz został pozytywnie oceniony przez Regionalna Izbę Obrachunkową z Bydgoszczy. Dokument budzi zastrzeżenia komisji, a ... » więcej 2019-12-11, godz. 11:40 O odwecie Mariana Banasia, prezesa NIK, mówił toruński politolog na antenie PR PiK Dr Patryk Tomaszewski, politolog z UMK w Toruniu, który był gościem środowej (11.12.) Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że sytuacja w Najwyższej Izbie ... » więcej 2019-12-11, godz. 08:07 Utrudnienia w Toruniu. Od czwartku zalecany objazd przez most gen. Zawackiej Utrudnienia w ruchu czekają na toruńskich kierowców w al. św. Jana Pawła II. W czwartek (12 grudnia) zamknięta zostanie jej jedna nitka (od strony Bydgoskiego ... » więcej
1234567