Niedziela, 09 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-14, 15:45 Monika Kaczyńska

Woli wynajmować lokal od miasta niż być radnym? Podmiana radnego My Toruń

Od lewej: Józef Wierniewski i Maciej Karczewski z My Toruń. Fot. Monika Kaczyńska
Od lewej: Józef Wierniewski i Maciej Karczewski z My Toruń. Fot. Monika Kaczyńska
Maciej Karczewski nie jest już toruńskim radnym. Jedynego przedstawiciela opozycyjnego do władz miasta komitetu My Toruń zastąpi w radzie Józef Wierniewski, były dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego.
Swoją decyzję Karczewski ogłosił podczas briefingu przed Urzędem Miasta. Wziął w nim udział też jego następca. Karczewski tłumaczył rezygnację niezależnymi od siebie powodami osobistymi.

Wiadomo, że Karczewski jako optometrysta wynajmuje od miasta lokal przy ul. Szerokiej. Przepisy tego zabraniają. Wybrany na radnego ma trzy miesiące od zaprzysiężenia na uregulowanie sprawy, by nie stracić mandatu. Dopytywany przez dziennikarzy, co było powodem jego rezygnacji z funkcji radnego odpowiedział, że chodziło o "sprawy osobiste".

Następca Karczewskiego, Józef Wierniewski, jak mówi - Maćka bardzo długo namawiał żeby jednak zmienił swoją decyzję i żeby pozostał radnym. - Uważam, że to było jego również takim ważnym zadaniem, ale decyzja rzeczywiście była ostateczna. Po pewnym namyśle - też nie będę kłamał, że zastanawiałem się, czy podołam po takim kandydacie, chociaż był bardzo króciutko radnym - ale przyjąłem mandat, ponieważ zająłem drugie miejsce wśród pozostałych kandydatów My Toruń. W związku z tym dostałem propozycję bycia radnym, no i postaram się nie zawieść.

Monika Kaczyńska: Panie dyrektorze, to chyba trudna rola być jedynym radnym My Toruń w Radzie Miasta?

Bardzo trudno mi powiedzieć, jak to się będzie rozwijało dalej, dlatego długo się zastanawiałem nad tym, czy przyjąć tę funkcję. Patrzyłem również na swoją metrykę, ale ponieważ jestem torunianinem od urodzenia, zależy mi na mieście. Natomiast sam zobaczę, czy jako pojedynczy radny będę mieć jakieś efekty działania, czy też po głębszym namyśle włączę się do działania jakiejś większej grupy. To dopiero czas pokaże. Teraz za szybko byłoby o tym mówić - powiedział Józef Wierniewski.
Swoją decyzję o rezygnacji z mandatu radnego Karczewski ogłosił podczas briefingu przed Urzędem Miasta Torunia. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-09, godz. 06:00 Ukrop z nieba, może na basen? Włocławianie mogą w końcu korzystać z Basenów Letnich na Słodowie. Na dodatek za darmo - zdecydował prezydent Włocławka. » więcej 2020-08-08, godz. 19:56 Park Pamięci Narodowej w Toruniu. Otwarcie z udziałem władz państwowych Pamięć o niezwykłych-zwykłych Polakach ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej jest nieusuwalną częścią polskiej tożsamości — ocenił w liście do uczestn ... » więcej 2020-08-08, godz. 19:45 Protest przeciwko działaniom warszawskiej policji Kilkudziesięciu aktywistów LGBT zaprotestowało w Bydgoszczy przeciwko działaniom warszawskich policjantów. » więcej 2020-08-08, godz. 15:05 Poszukiwani ludzie z pasją! Powiat bydgoski to miejsce zamieszkania wielkich talentów - przekonuje starostwo powiatowe i zaprasza do projektu „Ludzie z Pasją”. » więcej 2020-08-08, godz. 10:57 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował w sobotę o 24 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach koronawirusa. » więcej 2020-08-08, godz. 10:08 73 lata w harcerstwie? Dlaczego nie? Złaz Seniorów w Bydgoszczy 97 lat ma najstarszy uczestnik trwającego w Bydgoszczy, 6. Złazu Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Średnia wieku równie imponująca. » więcej 2020-08-07, godz. 20:32 Co uprawiasz, co hodujesz czyli Powszechny Spis Rolny Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-08-07, godz. 19:43 W Inowrocławiu gzyms spadł tuż obok chłopca. Kto jest za to odpowiedzialny? Stan kamienic w centrum Inowrocławia budzi wiele zastrzeżeń? Sprawą zajął się radny Marcin Wroński i wysyła kolejną interpelację do prezydenta Ryszarda Brejzy. » więcej 2020-08-07, godz. 16:01 Damski bokser z Kapuścisk do aresztu. Wcześniej uderzył ekspedientkę, gdy zwróciła uwagę, że nie ma maseczki Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec bydgoskich Kapuścisk. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Mężczyzna będzie o ... » więcej 2020-08-07, godz. 14:45 Kilku pracowników bydgoskiego ratusza trafiło na kwarantannę Ośmiu pracowników Urzędu Miasta w Bydgoszczy przebywa na kwarantannie. Decyzja zapadła po wykryciu zakażenia koronawirusem u innego pracownika ratusza. » więcej
1234567