Poniedziałek, 25 maja 2020 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2018-12-12, 20:48 Michał Zaręba

Odwołanie kierownictwa Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu

Zmiany personalne potwierdził Polskiemu Radiu PiK szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause. Fot. Tomasz Kaźmierski
Zmiany personalne potwierdził Polskiemu Radiu PiK szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause. Fot. Tomasz Kaźmierski
Prokurator okręgowy w Toruniu odwołał ze stanowiska kierownictwo Prokuratory Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu - poinformowała stacja TVN24. Zmiany personalne potwierdził Polskiemu Radiu PiK szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause. Dotyczą śmierci 19-letniego Jakuba sprzed czterech lat i prowadzonego w tej sprawie śledztwa.
- Faktycznie analiza sprawy przeprowadzonej nie tak jak sztuka prokuratorska tego wymagała poskutkowała odsunięciem od pełnienia funkcji prokuratora rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu oraz jego zastępcy. Śledztwo powędrowało do innej prokuratury, zostało podjęte, czynności są kontynuowane. Prokuratorom, którzy dzisiaj zajmują się tą sprawą przyświeca jeden cel wyjaśnić do końca wszystkie okoliczności tej sprawy. Do głównych wad postępowania i postępowania prokuratorów zaliczono przede wszystkim brak obecności prokuratora na miejscu zdarzenia - powiedział szef prokuratury Okręgowej Artur Krause.

Policja i prokuratura uznały, że to było samobójstwo. Sprawę będą wyjaśniać teraz śledczy z Torunia.

Nowym szefem Prokuratory Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu jest obecnie Bartosz Wieczorek, dotychczasowy wiceszef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód, do której został przeniesiony Jarosław Kosiński. W golubskiej Prokuratorze po odwołaniu ze stanowiska nadal będzie pracować prokurator Anna Raś-Gręzicka.
Mówi szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause

Wiadomości lokalne

2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-05-24, godz. 16:06 Płyną wpław przez Wisłę, by zapobiec utonięciom. „Za dużo ludzi ginie w wodzie” Chcą zwrócić uwagę na przyczyny utonięć w Polsce. Pływacy Leszek Naziemiec i Łukasz Tkacz dotarli w niedzielę do Torunia. » więcej 2020-05-24, godz. 09:34 Samochód uderzył w latarnię, w środku zakleszczona kobieta. Wpadł w poślizg? Do poważnego wypadku doszło w sobotę po godz. 23.00 przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Zamczysko. Samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w uliczną lat ... » więcej 2020-05-24, godz. 08:56 Angielski barkarz pływa po Brdzie. Planuje dotrzeć do Szczecina Kilka dni temu w bydgoskim porcie zacumowała angielska barka kanałowa. Jak się okazało, to stara barka transportowa zbudowana w 1944 roku do przewożenia węgla ... » więcej 2020-05-24, godz. 07:30 Nowe miejsce wypoczynku i cumowania łodzi nad Wisłą. Rewitalizacja Starego Fordonu W bydgoskim Starym Fordonie będzie można odpoczywać nad Wisłą i cumować łodzie. Miasto uzyskało pozwolenie na budowę umocnionego nabrzeża. To kolejny etap rew ... » więcej 2020-05-23, godz. 21:27 Protest Obywateli RP w Bydgoszczy. Kazik: Jestem wolny, poparcia nie potrzebuję Lista przebojów Obywateli RP zabrzmiała w sobotę w centrum Bydgoszczy. W akcji protestacyjnej wzięło udział kilka osób. » więcej 2020-05-23, godz. 20:55 Mężczyzna zginął przygnieciony przyczepą rolniczą Do tragicznego zdarzenia doszło 23 maja w miejscowości Trzebiegoszcz w powiecie lipnowskim. » więcej 2020-05-23, godz. 17:00 Michał Wojtczak - były poseł i senator - zasiądzie w toruńskiej radzie miasta - Wierzę, że przyda się moje doświadczenie z polityki - powiedział Polskiemu Radiu PiK Michał Wojtczak. Były poseł i senator Platformy Obywatelskiej zastąpi w ... » więcej 2020-05-23, godz. 15:30 Terytorialsi poszukiwani! Szkolenie podstawowe rozpocznie się 12 czerwca Kto chce zostać terytorialsem? Zainteresowani mogą sprawdzić się w szeregach w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podstawowe wymogi to obywa ... » więcej
1234567