Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-12, 20:48 Michał Zaręba

Odwołanie kierownictwa Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu

Zmiany personalne potwierdził Polskiemu Radiu PiK szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause. Fot. Tomasz Kaźmierski
Zmiany personalne potwierdził Polskiemu Radiu PiK szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause. Fot. Tomasz Kaźmierski
Prokurator okręgowy w Toruniu odwołał ze stanowiska kierownictwo Prokuratory Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu - poinformowała stacja TVN24. Zmiany personalne potwierdził Polskiemu Radiu PiK szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause. Dotyczą śmierci 19-letniego Jakuba sprzed czterech lat i prowadzonego w tej sprawie śledztwa.
- Faktycznie analiza sprawy przeprowadzonej nie tak jak sztuka prokuratorska tego wymagała poskutkowała odsunięciem od pełnienia funkcji prokuratora rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu oraz jego zastępcy. Śledztwo powędrowało do innej prokuratury, zostało podjęte, czynności są kontynuowane. Prokuratorom, którzy dzisiaj zajmują się tą sprawą przyświeca jeden cel wyjaśnić do końca wszystkie okoliczności tej sprawy. Do głównych wad postępowania i postępowania prokuratorów zaliczono przede wszystkim brak obecności prokuratora na miejscu zdarzenia - powiedział szef prokuratury Okręgowej Artur Krause.

Policja i prokuratura uznały, że to było samobójstwo. Sprawę będą wyjaśniać teraz śledczy z Torunia.

Nowym szefem Prokuratory Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu jest obecnie Bartosz Wieczorek, dotychczasowy wiceszef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód, do której został przeniesiony Jarosław Kosiński. W golubskiej Prokuratorze po odwołaniu ze stanowiska nadal będzie pracować prokurator Anna Raś-Gręzicka.
Mówi szef Prokuratury Okręgowej Artur Krause

Wiadomości lokalne

2019-05-25, godz. 19:20 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej 2019-05-25, godz. 15:30 Młodzieżowi mistrzowie pierwszej pomocy rywalizowali w Bydgoszczy Musieli pomóc między innymi poparzonemu nastolatkowi, czy kobiecie z bólem w klatce piersiowej. W Bydgoszczy młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Pierwszej P ... » więcej 2019-05-25, godz. 14:05 Wsiąść do pociągu... Tu się nie da, ale zobaczyć warto! Pociągi, zwrotnice, stacje kolejowe i semafory. Wszystko to można oglądać w Toruniu, ale w wersji mini. Pociągi nie tylko jadą, ale też wydają odgłosy i komun ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:00 Z Pawłem Wojciechowskim każdy bałagan da się przeskoczyć! [wideo] Mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski złapał w sobotę chwytak do zbierania śmieci. Wraz z grupą bydgoszczan wziął udział we wspólnym sprzątaniu m ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:45 Znamiona na skórze trzeba badać! By nie było za późno! Bydgoszczanie mogą sprawdzić swoje znamiona na skórze. W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza trwają bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami. ... » więcej 2019-05-25, godz. 07:30 Napoleon, De Mono i inne atrakcje na Święcie Starego Fordonu Można podziwiać modele kolejek i samolotów, zrobić zakupy na jarmarku, oddać krew wraz z motocyklistami i spotkać się z Napoleonem. To tylko niektóre z atrakc ... » więcej 2019-05-25, godz. 06:15 Licytacje i charytatywne treningi. Wszystko dla Oli. Możesz pomóc! „Walczymy dla Oli” pod takim hasłem ruszyła akcja pomocy dla 23-letniej bydgoszczanki. » więcej
1234567