Piątek, 24 maja 2019 r.   Imieniny: Joanny, Zuzanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-12, 12:05 Marcin Doliński

Można pomóc bezdomnym zwierzętom. Trwa zbiórka darów

Fot. Marcin Doliński
Fot. Marcin Doliński
Fot. Marcin Doliński
Fot. Marcin Doliński
Fot. Marcin Doliński
Fot. Marcin Doliński
"Świąteczna Paka dla Bezdomniaka" rozpoczęła się w powiecie świeckim. Celem akcji jest zebranie prezentów dla bezdomnych zwierzęt przebywających w schroniskach.
Dary trafią następnie do trzech takich placówek. Jak mówi Tomasz Karpiński, wolontariusz ze Świecia, akcja polega na zrobieniu prezentu wybranemu zwierzęciu.
- Te prezenty już trafiają do naszych podopiecznych. W tym roku akcja rozszerza się też o punkt przetrzymań w Lnianie i schronisko w Drzycimiu.

Marcin Doliński: Czego te zwierzaki najbardziej potrzebują - oprócz oczywiście nowego domu - a co się może znaleźć w tej paczce?

Tomasz Karpiński: - Na pewno cieszyłyby się z jakichś przysmaków. Karma, ale nie taka z marketu. Mogą to być gryzaki, mogą to być legowiska dla kotów. Organizujemy też świąteczny spacer, po którym opiekun konkretnego psa przynosi przed kojec wszystkie prezenty, które dla niego przygotowano. Jest wielka radość, ale oczywiście pies nie dostaje wszystkiego od razu. Smakołyki i zabawki są dawane każdemu zwierzęciu w czasowych odstępach.

Zbiórka potrwa do 21 grudnia. Dary można przynosić do Schroniska dla Zwierząt w Sulnowie, punktu przetrzymań zwierząt w Lnianie i schroniska w Drzycimiu, ale również do siedziby straży miejskiej w Świeciu.
Mówi wolontariusz ze Świecia Tomasz Karpiński.

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 13:34 „Od zera do bohatera” - tak ocenia kampanię Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy - Tą kampanią, tymi wyborami nie kończymy wspólnej przygody, nie kończymy wspólnej walki o dobrą, konserwatywną chrześcijańską Polskę - zapewnili kandydaci Ko ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:15 Nad morzem rodziny wezmą głęboki oddech i poszerzą horyzonty miłości! Wyjechali, żeby odpocząć, odbudować więzi rodzinne i miłość. 120 podopiecznych ośrodka pomocy społecznej w Świeciu, wyjechało na weekend do Poddąbia koło Ustk ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:47 Ograbili drogerię w Świeci i stali się bohaterami nagrania z monitoringu [wideo] Złodzieje wynieśli ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 1800 zł. Wszystko nagrały kamery. Może ktoś rozpozna sprawców? Policja bardzo na to liczy... » więcej 2019-05-24, godz. 11:52 Bydgoski Stary Rynek już prawie gotowy. Po płycie można spacerować! Prace na starówce zakończyć się mają jeszcze przed wakacjami. » więcej 2019-05-24, godz. 11:29 Stowarzyszenie Architektów Polskich: „nie” dla zachodniej pierzei i zamku! Przedstawiciele SAP skierowali do prezydenta Bydgoszczy i Rady Miasta swoje stanowisko w tej sprawie. Argumentują, że rekonstrukcja zachodniej pierzei Starego ... » więcej 2019-05-24, godz. 11:17 Główną przyczyną zgonów w Europie jest aborcja - mówił w Toruniu Tomasz Mentzen Kandydat jest „czwórką” na liście Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Uważa, że w sprawie aborcji potrzebna jest odezwa Parlamentu Europejskiego. Nie m ... » więcej 2019-05-24, godz. 09:40 Są dwa obozy. Który wybieracie? - pyta Radosław Sikorski na finiszu kampanii [wideo] „Będziemy walczyć o pozostanie Polski w UE i unijne pieniądze dla naszego regionu” - mówił o poranku przed bydgoskim dworcem PKP Radosław Sikorski. Były marsz ... » więcej 2019-05-24, godz. 07:13 Potwierdź swoje kwalifikacje! Bez tego jakbyś ich nie miał! Nie tylko świadectwo szkolne czy dyplom uczelni potwierdzają nasze kompetencje zawodowe. Wiedzę przydatną do wykonywania zawodu można zdobyć na kursach, szkol ... » więcej 2019-05-24, godz. 06:33 Rolnicy będą mogli zastosować kontrowersyjne zaprawy nasienne. Zezwolił minister Rolnicy po raz kolejny będą mogli stosować w tegorocznych sierpniowych siewach rzepaku zaprawy nasienne tzw. neonikotynoidy - zapowiedział dziś oficjalnie min ... » więcej 2019-05-23, godz. 23:01 Mówią, że będzie smród, dlatego nie chcą chlewni i protestują! Mieszkańcy Szelejewa protestowali dziś na sesji Rady Gminy w Gąsawie przeciwko planom budowy w ich miejscowości przemysłowych chlewni. » więcej
1234567