Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-11, 12:44 Adriana Andrzejewska/Redakcja

Kto poprowadzi schronisko dla zwierząt w Toruniu? "Za niskie wymagania w przetargu"

Miasto nie wyklucza, że unieważni przetarg na prowadzenie schroniska dla zwierząt/fot. Archiwum
Miasto nie wyklucza, że unieważni przetarg na prowadzenie schroniska dla zwierząt/fot. Archiwum
Miłośnicy zwierząt zaniepokojeni przetargiem na prowadzenie schroniska w Toruniu. Zgłosiły się tylko dwa podmioty - dotychczas prowadzący schronisko oraz fundacja z niewielkim doświadczeniem, która zaproponowała bardzo niską cenę.
Zdaniem obecnego szefostwa schroniska, nie jest możliwe wypełnienie obowiązków za tę kwotę, zwłaszcza że miasto zleciło w przetargu więcej zadań. Kierownik schroniska Agnieszka Szarecka zwraca też uwagę na niskie wymagania postawione w przetargu.

- Tą ofertę mógł złożyć każdy kto wykazał, że wyłapał, wysterylizował i oddał do adopcji zwierzęta, bo nie jest nawet określona ilość tych zwierząt, więc może to być 500 sztuk, a może być 5 - ostrzega Agnieszka Szarecka. - Dodatkowo musi mieć osobę do kierowania schroniskiem z 2-letnim doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej, bez podania jaka to działalność, więc każdy - czy taksówkarz, czy pani sprzedająca na rynku ciuchy, może zostać kierownikiem schroniska - dodaje.

- Bardzo trudno w przetargu zapisać taką działalność, jak prowadzenie schroniska. Bardzo byśmy zawęzili krąg osób, które mogłyby wziąć udział w przetargu, bo wykluczylibyśmy krąg osób, które prowadzą fundacje czy stowarzyszenia, a niekoniecznie prowadziły przytułek dla zwierząt - odpowiada rzeczniczka prezydenta Torunia Anna Kulbicka-Tondel i dodaje, że trwa ocena ofert. Miasto nie wyklucza, że unieważni przetarg.

Więcej o sprawie - w audycji "Bliżej życia" we wtorek (11 grudnia) o godz. 16.30.
Relacja Adriany Andrzejewskiej
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 20:54 Więził, bił, zgwałcił. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznaje się do winy O usiłowanie zabójstwa partnerki oskarżyła Adriana K. Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Jak ustalili śledczy w nocy z 7 na 8 czerwca w Chełmży mężczyzna pokłóci ... » więcej 2020-01-22, godz. 19:32 Wilk w owczej skórze? Nieoficjalnie: podpalacz był druhem OSP Podpalacz z Mąkowarska w rękach policji. Koronowscy funkcjonariusze aresztowali 21-latka, który podpalał stodoły i pustostany. » więcej 2020-01-22, godz. 17:32 Kolejne miejsce w Bydgoszczy przypominające o powrocie miasta do Macierzy Tablicę poświęconą pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w środę w Bydgoszczy na gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. » więcej 2020-01-22, godz. 16:29 Grudziądz: najpierw wzniosła uroczystość, później twarda rzeczywistość Grudziądzcy radni i zaproszeni goście uczcili dzisiaj powrót Grudziądza do Macierzy. W ratuszu zakończyła się uroczysta nadzwyczajna sesja rady miasta. » więcej 2020-01-22, godz. 15:39 Nowe mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych wybudowali w Toruniu 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu. Nowe lokale przy ulicy ul. Watzenrodego wybudowało Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społeczn ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:45 Matematyka bez tajemnic, zwiedzanie uczelni. UTP otwiera drzwi [zdjęcia, wideo] Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzieli się w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:04 Ukradł dwie monety warte 9 tys. złotych. Pościg za złodziejem w Bydgoszczy 27-letni mężczyzna został zatrzymany w Bydgoszczy za kradzież dwóch monet wartych 9 tysięcy złotych. Złodzieja dopadł policjant po służbie. » więcej 2020-01-22, godz. 13:09 Meble, łóżka, telewizory! Wyprzedaż w dawnym hotelu Brda [zdjęcia] Nieistniejący już Hotel Brda wyprzedaje swoje wyposażenie, czyli szafy, fotele, łóżka, telewizory i inne przedmioty z 200 pokojów. » więcej 2020-01-22, godz. 12:11 Podali trzylatkowi tabletki nasenne, dziecko zmarło. Zarzuty dla matki i Daniela B. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ kończy śledztwo przeciwko Katarzynie F. i Danielowi B. o umyślne spowodowanie śmierci 3-letniego synka kobiety Jakuba M. ... » więcej 2020-01-22, godz. 11:40 Posłanka Iwona Michałek: Przede mną nowe projekty i nowe wyzwania - Będę się zajmowała departamentem pomocy i integracji społecznej oraz departamentem pomocy społecznej - zapowiada Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jaros ... » więcej
1234567