Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-10, 20:19 Marek Ledwosiński

Pracownicy domów pomocy społecznej we Włocławku grożą strajkiem. Żądają podwyżek płac

Pracownicy włocławskich DPS-ów nie wykluczają odejścia od łóżek podopiecznych. Fot. Marek Ledwosiński
Pracownicy włocławskich DPS-ów nie wykluczają odejścia od łóżek podopiecznych. Fot. Marek Ledwosiński
Pracownicy włocławskich domów opieki społecznej żądają podwyżek płac. Walczą o dodatkowy tysiąc złotych do pensji.
Przyszli na sesję Rady Miasta. Rozwinęli transparenty z żądaniami. Dariusz Langa z Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie" ostrzega, że może dojść do strajku:

- Protest może przejść w strajk okupacyjny, a być może również strajk nie tylko ostrzegawczy, ale również strajk, w którym wszystkie osoby odejdą od łóżek. Nie do końca oczywiście, bo jesteśmy na razie nastawieni na to, żeby jednak przy łóżkach naszych mieszkańców została przynajmniej jedna osoba. Ale to będzie jedna osoba, która będzie musiała niestety opanować cały dom pomocy.

Z protestującymi spotkała się wiceprezydent Włocławka. Domicela Kopaczewska mówi, że postulaty są możliwe do spełnienia, ale nie od razu:

- Jeśli rozłożymy to na kolejne lata budżetowe, myślę że jest to możliwe do realizacji. Zaczynamy negocjacje od 400 zł na etat w 2019 roku z perspektywą pięcioletniego dojścia do takich wynagrodzeń, które byłyby satysfakcjonujące dla pracowników.
Mówi Dariusz Langa z Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie".
Mówi wiceprezydent Włocławka, Domicela Kopaczewska.

Wiadomości lokalne

2020-02-21, godz. 08:23 Koniec najstarszej cukierni w Bydgoszczy. Ma prawie 100 lat - Po 96 latach działalności zostanie zamknięta piekarnia-cukiernia Bigońskich - gruchnęła wieść na Facebooku. Niestety, potwierdziła nam ją Irena Bigońska. » więcej 2020-02-20, godz. 20:47 Od kwietnia opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Na razie zapłacą przedsiębiorcy i zarządcy dróg Grudziądzcy przedsiębiorcy i zarządcy dróg zapłacą od kwietnia za deszczówkę. Na razie z opłat zwolnieni będą mieszkańcy bloków, kamienic i domów jednorodzinn ... » więcej 2020-02-20, godz. 19:47 Czym jest edukacja globalna? Tego można było dowiedzieć się we Włocławku O edukacji globalnej rozmawiali dziś we Włocławku nauczyciele i eksperci. Seminarium miało pokazać, jak pracować w szkole, by uczniowie lepiej rozumieli świat ... » więcej 2020-02-20, godz. 18:36 W Toruniu rozpoczęło się zbieranie podpisów poparcia kandydatury Roberta Biedronia Społeczny Komitet Poparcia Roberta Biedronia rozpoczął zbieranie podpisów dla swojego kandydata w wyborach prezydenckich. W skład Komitetu weszli członkowie i ... » więcej 2020-02-20, godz. 17:32 Jest wyrok ws. wyprowadzenia majątku z Domaru. Kary w zawieszeniu Kary od 14 miesięcy do 2 lat więzienia w zawieszeniu, grzywny i dozór kuratora dla 7 oskarżonych o wyprowadzanie majątku z bydgoskiego Domaru. Bydgoski sąd uz ... » więcej 2020-02-20, godz. 16:37 Lewica Razem chce wzrostu opłat za parkowanie w Bydgoszczy Mniejsze dofinansowanie miasta dla transportu publicznego w Bydgoszczy to wina Prawa i Sprawiedliwości, a lekarstwem na to mają być wyższe opłaty za parkowani ... » więcej 2020-02-20, godz. 15:45 Medale dla bohaterów. Także tych współczesnych Za walkę o niepodległość, działalność charytatywną, ale również sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wrę ... » więcej 2020-02-20, godz. 14:33 Chcesz lepiej poznać region? Jest do tego świetna okazja! „Poznaj Region z Przewodnikiem” - władze województwa po raz szósty zapraszają do wspólnego poznawania bardziej i mniej znanych zakątków Kujaw i Pomorza. » więcej 2020-02-20, godz. 13:36 Większy komfort dla pacjentów i lekarzy. Klinika w szpitalu wojskowym po modernizacji Klinika Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy już po modernizacji. Od dziś ma też patrona - wybitnego ortopedę Wiesława Romani ... » więcej 2020-02-20, godz. 12:11 Rokowania są dobre! Mała Julka już po operacji w Bostonie! 5 miesięczna Julka z Bydgoszczy już po operacji. Z jej serca lekarze z Bostonu wycięli około 5 cm włókniaka. Jak stwierdzili - guz był dwa razy większy niż sa ... » więcej
1234567