Piątek, 15 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Leopolda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-10, 20:19 Marek Ledwosiński

Pracownicy domów pomocy społecznej we Włocławku grożą strajkiem. Żądają podwyżek płac

Pracownicy włocławskich DPS-ów nie wykluczają odejścia od łóżek podopiecznych. Fot. Marek Ledwosiński
Pracownicy włocławskich DPS-ów nie wykluczają odejścia od łóżek podopiecznych. Fot. Marek Ledwosiński
Pracownicy włocławskich domów opieki społecznej żądają podwyżek płac. Walczą o dodatkowy tysiąc złotych do pensji.
Przyszli na sesję Rady Miasta. Rozwinęli transparenty z żądaniami. Dariusz Langa z Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie" ostrzega, że może dojść do strajku:

- Protest może przejść w strajk okupacyjny, a być może również strajk nie tylko ostrzegawczy, ale również strajk, w którym wszystkie osoby odejdą od łóżek. Nie do końca oczywiście, bo jesteśmy na razie nastawieni na to, żeby jednak przy łóżkach naszych mieszkańców została przynajmniej jedna osoba. Ale to będzie jedna osoba, która będzie musiała niestety opanować cały dom pomocy.

Z protestującymi spotkała się wiceprezydent Włocławka. Domicela Kopaczewska mówi, że postulaty są możliwe do spełnienia, ale nie od razu:

- Jeśli rozłożymy to na kolejne lata budżetowe, myślę że jest to możliwe do realizacji. Zaczynamy negocjacje od 400 zł na etat w 2019 roku z perspektywą pięcioletniego dojścia do takich wynagrodzeń, które byłyby satysfakcjonujące dla pracowników.
Mówi Dariusz Langa z Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie".
Mówi wiceprezydent Włocławka, Domicela Kopaczewska.

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 21:59 Kara pieniężna i odroczenie postępowania na trzy lata - to finał procesu prezesa TIS Przemysław Lipka, prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej uznany prawomocnym wyrokiem za winnego fałszerstwa dokumentów. Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wy ... » więcej 2019-11-14, godz. 21:15 Z azbestem nie ma żartów. Mieszkańcy Osiedla Leśnego uważnie obserwują rozbiórkę Makrum Czy groźny dla zdrowia azbest zagraża robotnikom pracującym przy rozbiórce budynku firmy Makrum w Bydgoszczy? Swoje wątpliwości przekazał nam jeden z Słuchacz ... » więcej 2019-11-14, godz. 20:25 Piesi pod ochroną policji. Rozpoczyna się ogólnopolska akcja Kujawsko-pomorscy policjanci włączają się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - w skrócie NURD. Obstawiają przejścia dla ... » więcej 2019-11-14, godz. 20:00 Uciekał przez łąki, lasy i pola. Pędził mając w aucie ciężarną kobietę i 6 - letnie dziecko [film] Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił nietrzeźwy 34-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zaryzykował brawu ... » więcej 2019-11-14, godz. 18:59 - Komisja wsłucha się w głos seniorów - mówi jej nowa przewodnicząca Joanna Borowiak Pochodząca z Włocławka poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości (wybrana w okręgu toruńskim), została przewodniczącą komisji polityki senioralnej. W po ... » więcej 2019-11-14, godz. 17:54 Wyszedł do pracy i ślad po nim zaginął. Gdzie jest Piotr Langner? Komisariat Policji Bydgoszcz - Fordon poszukuje Piotra Langnera lat 51, który 13 listopada 2019 r. o godz. 10:00 wyszedł z domu do pracy, do której nie dotarł ... » więcej 2019-11-14, godz. 16:47 Dziecko w sieci. Na początku powinno być tam z rodzicami Internet jest jak nóż i tak jak uczymy dziecko nim bezpiecznie kroić, tak musimy nauczyć je świadomego poruszania się w sieci. » więcej 2019-11-14, godz. 15:46 Wyzwania dla wojskowych w erze cyfrowej - dyskusja na konferencji w Bydgoszczy Bezpieczeństwo i wyzwania jakie stoją przed polską armią we współczesnym świecie - o tym rozmawiali w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowe ... » więcej 2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej
1234567