Wtorek, 22 września 2020 r.   Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-12-02, 10:00 Tatiana Adonis/Redakcja

Organizują happening, by ratować klimat!

Czy czeka nas katastrofa klimatyczna? Nasze myśli o przyszłości mogą być czarne, lub zielone. Grafika: facebook.com/AkcjaDemokracja
Czy czeka nas katastrofa klimatyczna? Nasze myśli o przyszłości mogą być czarne, lub zielone. Grafika: facebook.com/AkcjaDemokracja
Jeśli nie zaczniemy działać już dziś, za 12 lat, w 2030 roku czeka nas katastrofa klimatyczna. A przecież może być inaczej. Spotkajmy się, aby głośno domagać się konkretnych działań, myśląc o tym, jaki świat zostawimy kolejnym pokoleniom.
2 grudnia o godz. 12:00 Akcja Demokracja przygotowuje w Szybie Prezydent w Chorzowie happening dla klimatu pod hasłem "Klimat? Zielono/Czarno to widzę!". W tym samym czasie podobne wydarzenia odbędą się również w Toruniu i Osielsku pod Bydgoszczą.

Na Górnym Śląsku odbywa się Szczyt Klimatyczny ONZ COP24. Znana z działań na rzecz klimatu organizacja, chce pokazać, że możemy podjąć konkretne działania, które zatrzymają nadchodzącą katastrofę.

Akcja Demokracja chce wykorzystać tę okazję do zachęcenia polityków, by podjęli kroki na rzecz zmiany strategii energetycznej, do tej pory polegającej głównie na wspieraniu paliw kopalnych.

Organizatorzy happeningu przygotowali dla uczestników happeningu transparenty w kształcie chmurek, z jednej strony w kolorze czarnym, z drugiej w zielonych. Symbolizują one myśli o przyszłości, które mogą być czarne lub zielone. Aktywiści chcą pokazać, że katastrofa klimatyczna możemy zostać zatrzymana.

Wiadomości lokalne

2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej 2020-09-22, godz. 10:05 Tragedia rodziny wypoczywającej pod Włocławkiem. Nie żyją 2 osoby Prawie 80-letnie małżeństwo zginęło w pożarze barakowozu w Szczutkowie w gminie Choceń. Matkę i ojca chciał ratować przebywający w budynku obok syn. » więcej 2020-09-22, godz. 09:35 Koalicja Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwości? To nie jest niemożliwe Poseł Paweł Szramka, gość wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, nie wykluczył koalicji Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością w przypadku w przypadku rozp ... » więcej 2020-09-22, godz. 08:05 Zieleni ma być w centrum miasta jak najwięcej. Nowy program w Toruniu Więcej zieleni pojawi się na toruńskiej Starówce. Miasto uruchamia nowy program, w pracach pomoże zespół złożony z pracowników kilku działów Urzędu Miasta. » więcej 2020-09-21, godz. 20:44 Trzy ciężarówki zderzyły się na autostradzie. Na drogę wysypały się przesyłki i ubrania Zderzenie trzech ciężarówek na A1 w Dąbrówce (powiat włocławski). Jeden kierowca jest ranny, autostrada jest zablokowana. » więcej 2020-09-21, godz. 19:54 Krytykują „Piątkę dla Zwierząt”, liczą na interwencję prezydenta Andrzeja Dudy Kongres Nowej Prawicy krytykuje tzw. „Piątkę dla Zwierząt'. Według toruńskich działaczy ugrupowania, nowe przepisy  „bardziej zaszkodzą ludziom, niż pomogą zw ... » więcej 2020-09-21, godz. 18:05 Stoją murem za Beatą Morawiec. Protest sędziów w Bydgoszczy Kilkunastu sędziów stanęło w poniedziałek na schodach Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. W rękach trzymali kartki z napisami „Murem za sędzią Beatą Morawiec' i „Dz ... » więcej
1234567