Czwartek, 05 grudnia 2019 r.   Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-02, 10:00 Tatiana Adonis/Redakcja

Organizują happening, by ratować klimat!

Czy czeka nas katastrofa klimatyczna? Nasze myśli o przyszłości mogą być czarne, lub zielone. Grafika: facebook.com/AkcjaDemokracja
Czy czeka nas katastrofa klimatyczna? Nasze myśli o przyszłości mogą być czarne, lub zielone. Grafika: facebook.com/AkcjaDemokracja
Jeśli nie zaczniemy działać już dziś, za 12 lat, w 2030 roku czeka nas katastrofa klimatyczna. A przecież może być inaczej. Spotkajmy się, aby głośno domagać się konkretnych działań, myśląc o tym, jaki świat zostawimy kolejnym pokoleniom.
2 grudnia o godz. 12:00 Akcja Demokracja przygotowuje w Szybie Prezydent w Chorzowie happening dla klimatu pod hasłem "Klimat? Zielono/Czarno to widzę!". W tym samym czasie podobne wydarzenia odbędą się również w Toruniu i Osielsku pod Bydgoszczą.

Na Górnym Śląsku odbywa się Szczyt Klimatyczny ONZ COP24. Znana z działań na rzecz klimatu organizacja, chce pokazać, że możemy podjąć konkretne działania, które zatrzymają nadchodzącą katastrofę.

Akcja Demokracja chce wykorzystać tę okazję do zachęcenia polityków, by podjęli kroki na rzecz zmiany strategii energetycznej, do tej pory polegającej głównie na wspieraniu paliw kopalnych.

Organizatorzy happeningu przygotowali dla uczestników happeningu transparenty w kształcie chmurek, z jednej strony w kolorze czarnym, z drugiej w zielonych. Symbolizują one myśli o przyszłości, które mogą być czarne lub zielone. Aktywiści chcą pokazać, że katastrofa klimatyczna możemy zostać zatrzymana.

Wiadomości lokalne

2019-12-05, godz. 16:24 Czy w Polsce powstanie azyl dla dzikich zwierząt? Młodzi ludzie tego chcą Uczniowie z Torunia apelują o utworzenie azylu dla dzikich zwierząt w Polsce. Młodych poruszyła historia tygrysów uratowanych z „transportu śmierci”, które mu ... » więcej 2019-12-05, godz. 14:09 Zagraniczni wolontariusze „Wiatraka” śpiewają kolędy świata w tramwajach [wideo] Przyjechali z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii - młodzi wolontariusze „Wiatraka” wywołują uśmiech na twarzach bydgoskich pasażerów. W tramwajach rozbrzm ... » więcej 2019-12-05, godz. 13:05 Nowy dyrektor uspokaja. Grudziądzki szpital nie zostanie zlikwidowany Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu nie zostanie zlikwidowany. Zapewnił o tym na konferencji prasowej nowy dyrektor placó ... » więcej 2019-12-05, godz. 11:35 Jakie atuty ma region? Jak można je wykorzystać? Co wpływa na rozwój województwa kujawsko-pomorskiego? Jak lepiej można to wykorzystać? O tym debatują naukowcy na sympozjum „Stymulatory rozwoju regionu”, zor ... » więcej 2019-12-05, godz. 09:57 Będzie zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Torunia? Czy Paweł Gulewski zastąpi Andrzeja Rakowicza na stanowisku zastępcy prezydenta Torunia? Prezydent miasta Michał Zaleski w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK p ... » więcej 2019-12-05, godz. 08:02 Centrum chińskiej akupunktury znika z grudziądzkiego szpitala. Chodzi o pieniądze Prognozowano, że jednostka ta będzie przynosić spore dochody. W minionym roku centrum odwiedziło około cztery tysiące pacjentów. » więcej 2019-12-04, godz. 21:58 Bydgoszcz przegrała spór z wrocławską firmą Komunalni. Ponownie rozpatrzy oferty Chodzi o przetarg na odbiór odpadów. Miasto pierwotnie odrzuciło wrocławską ofertę, ale firma odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. » więcej 2019-12-04, godz. 21:20 Pomagają Polakom na Białorusi. Przed świętami zbierają dary dla nich W Bydgoszczy i okolicach rozpoczyna się kolejna zbiórka darów dla Polaków z Białorusi. Jej organizatorzy proszą o wsparcie. » więcej 2019-12-04, godz. 20:50 "Trzeba przeanalizować, kto ile głosów komu zabierze". Jacek Jaśkowiak w Toruniu - Nigdy nie będę tak sympatyczny jak Małgorzata Kidawa-Błońska - powiedział w środę w Toruniu prezydent Poznania, kandydat PO w prawyborach na prezydenta RP J ... » więcej 2019-12-04, godz. 20:06 Młodzi namówili szkoły do pomocy. I zebrali dary dla hospicjów i DPS-ów Grupa młodych ludzi z Bydgoszczy wymyśliła, że zorganizuje zbiórkę darów dla hospicjów i domów pomocy społecznej w regionie. Do akcji udało im się namówić 20 ... » więcej
1234567