Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-01, 14:14 Tatiana Adonis

"Włącz się w POChP" i zadbaj o swoje płuca!

Można wejść do specjalnie wyposażonego busa i porozmawiać z lekarzem o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Fot. wlaczsiewpochp.pl
Można wejść do specjalnie wyposażonego busa i porozmawiać z lekarzem o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Fot. wlaczsiewpochp.pl
Prawie 2 miliony Polaków choruje na POChP. Przewlekła obturacyjna choroba płuc to jedno z największych globalnych zagrożeń w obszarze zdrowia. W pierwszy weekend grudnia do Bydgoszczy dotarła kampania pod hasłem "Włącz się w POChP".
Można wejść do specjalnie wyposażonego busa i porozmawiać z lekarzem. Dzięki specjalnemu symulatorowi zainteresowani sprawdzą, jak czują się chorzy, a za sprawą wirtualnej rzeczywistości można zajrzeć do środka płuc.

Warto wiedzieć, że objawy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, mimo że dość oczywiste, często są mylone z innymi dolegliwościami. Za podstawową przyczynę rozwoju choroby uważa się palenie tytoniu. Jednak w wielu miejscach na świecie istotnym czynnikiem ryzyka jest zanieczyszczenie powietrza.

To jedna z najczęstszych przyczyn śmierci wśród pacjentów na całym świecie. W Polsce na POChP choruje prawie 2 miliony osób.

- Wśród chorych, 90 procent to palacze lub byli palacze papierosów - mówi pulmonolog dr Małgorzta Czajkowska-Malinowska.

Mobilny punkt konsultacyjny stanął na terenie Galerii Pomorskiej i dostępny dla chętnych 1 i 2 grudnia w godz. od 10.00 do 18.00.

Akcji towarzyszy strona internetowa: wlaczsiewpochp.p l oraz profil na Facebooku .
Do Bydgoszczy dotarła kampania pod hasłem "Włącz się w POChP". (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 21:05 Chcesz chronić klimat? Przejdź na wegetarianizm! Przekonują działacze fundacji „Viva!” Kilkaset 10-litrowych wiader do wody stanęło na Starym Rynku w Bydgoszczy. Była to część happeningu pod hasłem „Chroń Ziemię swoją dietą”. » więcej 2019-05-24, godz. 20:35 By serce było jak dzwon. Konferencja kardiologiczna w Toruniu Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w zorganizowanej w Toruniu XXX Jubileuszowej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologiczn ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:08 Awaria wodociągu w Inowrocławiu. Objazd drogi nr 25 Brak wody dla okolicznych mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne to skutek awarii wodociągu na ul. Toruńskiej. » więcej 2019-05-24, godz. 19:20 Wszystko o OZE. IV Bydgoski Dzień Czystej Energii Zorganizowany na pl. Teatralnym IV Bydgoski Dzień Czystej Energii był okazją do poszerzenia wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej (OZE). Dla młodzieży i ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Prezes miejskiej spółki winny fałszerstwa dokumentów Sąd Rejonowy w Toruniu uznał prezesa miejskiej spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa winnym fałszerstwa dokumentów, które dodatkowo użył w konkursie na to s ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:41 Marsz Witolda Pileckiego w sobotę w Bydgoszczy. Poprzedził go happening Happening poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu odbył się na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, o ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:29 Wyrok dla byłego policjanta oskarżonego o gwałt w komendzie Sąd Rejonowy w Brodnicy skazał byłego policjanta Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Zakazał też pracy przez 15 ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:56 Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości p ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:33 Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:18 Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, ... » więcej
1234567